Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha egyik nap nem jött egy...

Ha egyik nap nem jött egy kisgyerek oviba, mert tetvet találtak nála, akkor lehetséges, hogy másnap meg már jöhetett? Úgy értem,1 nap elég kiírtani őket és papírt is szerezni róla?

Figyelt kérdés
Nem kell oltás, tudom, hogy bárhol össze lehet szedni. Azt kérdem: csupán egy nap alatt le lehet ezt így győzni?

2015. ápr. 29. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen oltás van tetvek után? Erre kíváncsi lennék.

Van egy szer amivel meg kell alaposan mosni a fejet ami kiírtja a tetveket és még az élő serkéket. Így a hajban minden "élőlény" elpusztul. A serkék szoktak a hajra rátapadni amit csak egyesével lehet lehúzni, ezért szokták a gyerekek haját levágni, ilyen helyzetben, hogy ne látszódjanak a serkék.

2015. ápr. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kell oltás = nem kell bunkózni/kioktatni.
2015. ápr. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha alapos valaki, akkor ki tudja szedni az összeset. De nagyon figyelni kell. Fiúknál, pici hajnál könnyű, hosszú hajnál nagyon nehéz...
2015. ápr. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos "papír" már nem kell. Régen az ÁNTSZ elődje adta ki, ma már joga van bárkinek tetvesen vinni a gyerekét a többi közé. Tetűvel nem lehet kitiltani senkit.
2015. ápr. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nincs mar papir se??? Akkor meg fujom a riaszto sprayt a gyerekemre....
2015. ápr. 29. 19:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Bizony. És az óvónéni/tanítónéni/védőnő SEMMIT nem tud csinálni sajnos.
2015. ápr. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyébként kiirtható 1 nap alatt is, de nagyon kell figyelni. Mosás, vasalás elengedhetetlen mellette.

A legjobb egy darabig fújni a megelőzővel, bár én talán le is kezelném a saját gyerekemet előtte, ki tudja...

2015. ápr. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rakerdeztem, naponta ellenoriznek most. Remelem em lesz gond.
2015. ápr. 30. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!