Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehetséges elérni,...

Csipkebokor kérdése:

Hogyan lehetséges elérni, hogy 17 hónapos kisfiú rendszeresen ne ébredjen fel hajnali 3/4 5-kor? Este 8- 1/2 9 -kor magától elalszik, szobájában sötét van, mégis frissen kel minden hajnalban!

Figyelt kérdés

2012. máj. 28. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne. A lányom pár napja szintén fél 5-5 körül kel, és totál jól elvan. :(

Ő 15 hónapos amúgy.

2012. máj. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Próbáld este 9-ig ébren tartani, pár nap biztosan kell, hogy átálljon, de aztán reggel tovább fog aludni.
2012. máj. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 25 hónapos. 10 -kor alszik el magától este és 7 órakor kel fel, de előtte mindig 8-9 között kelt fel, és egész nap nem akar aludni. Úgy látom mindenkinél bajok vannak az alvással:)
2012. máj. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, egy kicsit később kellene, hogy elaludjon 9-kor. Napközben mennyit alszik?

Kisfiam 9, fél 10 fele alszik el, és reggel 7-8 körül ébred. Napközben pedig 1-3-ig alszik. Max. fél 4-ig engedem, hogy aludjon utána felébresztem. (De csak finoman.)

2012. máj. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem már iskolás a gyerekem, de tisztán emlékszem az első időkre, hogy mennyire küszködtünk, mert korán kelő volt. Eleinte 5-kor kelt, aztán mikor sikerült 6-ra tolódnia ennek, már kész örömünnep volt, manapság a 7-8 között a normális állapota.


Sokat beszélgettem az ismerősökkel erről, és a tapasztalat egyértelműen az, hogy nem fog egy gyerek attól tovább aludni, hogy később fekteted le. Sőt! Ha mondjuk valami extra oknál fogva egészen későn fekszenek, akkor még korábban felkelnek. Tudom, hogy rosszul hangzik, de azok az ismerőseim is ugyanezt tapasztalták, akiknek a gyereke korán kelő volt.

Mert a másik tapasztalat, hogy vannak korán kelő, és későn kelő gyerekek (ahogy a felnőtteknél is).


De a legnagyobb igazság szerintem, hogy egy gyereknél semmi sem tart örökké, és a most 3/4 5-kor kelő csöppség pár nap/hét/hónap múlva lehet, hogy átáll a reggel 6-ra, aztán még későbbre.

Nekem egy elvem volt a gyereknevelésben, amit nem döntött meg maga a gyerek :), hogy alvó gyereket nem ébresztek fel, ha nem muszáj. Azt, hogy egy 17 hónapos gyerek magától elalszik, szuper dolog, örüljetek neki, hiszen azt jelenti, nagyon is jókor teszitek le aludni. Ha erőszakkal fenntartasz egy gyereket, attól általában felpörög, és minél fáradtabb, annál nehezebben alszik el.


Node, persze, fontos kérdés, mennyit alszik nap közben? Hányszor? Mennyi ideig?

2012. máj. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nem tudom, mennyire szereted a suttogós könyveket. nekem bejött az evés-alvás-viselkedés háromszög. ha a viselkedése jó, nem csinálnék ügyet belőle. ha túlpörgött a kislányom, bevetettem a tésztavacsi nevezetű titkos fegyvert. uzsonnára is kapott néha. a tészta olyan anyagokat szabadít fel, ami nyugtat, szemben a fehérjékkel.

tehát a kérdés részemről, h kiegyensúlyozott napközben, és egyébként össz egy nap hány órát alszik.

ha kicsi lámpát kapcsolsz, hagyod játszani, nem alszik vissza? lehet, ha te alszol tovább, ő melletted visszáludna?

igaza van egyébként a többieknek,semmi sem tart örökké, másrészt minket nagyon megkavarnak a frontok...

2012. jún. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Napi szinten eleget alszik, ha később alszik el, az sem számít. A biológiai órája szerint hajnali 1/2 5 - 5 órakor frissen ébred. Mivel én későn kelő lennék, rendkívül kimerít.

Ezt a biológiai órát lehet-e módosítani? Pl. légikisasszonyok, éjszakai műszakra átállók, stb ?

2012. okt. 4. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!