Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Most akkor kötelező lesz...

Most akkor kötelező lesz oviba járnia?

Figyelt kérdés

Vèdőnő szerint ápr 30.ig kèrhettem volna felmentèst a lànyomnak , de itthon vagyok a 7 hós kisfiammal !

Azèrt mèg kèrhetem, ha ráírom A papirra hogy beiratom ugyan de a kistesóra való tekintettel nem szeretnèm hogy elkezdje az ovit!!Jővő hèttől már vàrják a szülőket!!


2015. máj. 1. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha idén aug. 31-ig betölti a gyerek a 3. évét, akkor kötelező beíratnod oviba. Ez alól felmentés kérhető a jegyzőnél. Az nem elég, hogy te írsz egy papírt, hogy nem szeretnéd még a gyereket oviba vinni. Mindenképp hivatalos felmentés kell a jegyzőtől, együttműködve a védőnővel. Hogy ennek van-e határideje, azt nem tudom.
2015. máj. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Beíratkozáskor vidd el a kérelmet a gyerek felmentéséről, ami a jegyzőnek címzel és az óvodavezető köteles azt továbbítani a jegyzőnek. Természetesen a védőnő közreműködése is kell.
2015. máj. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nem, nem elég ha írsz egy papírt...

ha aug 31.-ig betölti a 3 évet akkor kötelező beíratnod.

ha nem szeretnéd vinni, akkor orvosi felmentést kell kérned, vagy a gyerekorvostól vagy a védőnőt, attól függ milyen indokkal kéred a felmentést. mondjuk az orvossal beszéld meg mire tudja megírni a felmentést, mert a kistesó nem indok, majd valami mást kell kitalálni.

a jegyző is adhat felmentést, de ők olyan indokkal, hogy pl. csanába jár, ami nem számít óvodának, de a jegyző erre adhat felmentést. kistesó miatt felmentési kérelemmel ne a jegyzőhöz menj ;)


ezt a "Jővő hèttől már vàrják a szülőket!" ezt a mondatodat nem igazán értem... a beíratás 1 vagy 2 nap szokott lenni és annyi, nem várják a szülőket, hanem meg kell jelenni ha ősztől már tanköteles lesz a gyereked

2015. máj. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Állj álj itt valamit fèlreèrtettetek nem èn írok felmentèsz jèzusom ne kavarjunk màr , hanem a beiratkozåsnál ráírnám hogy mivel itthon vagyok amugy is a kistesóval itthon tartanàm , 2 a vèdőnőm erőszakoskodik hogy de jobb nekem is ha megy,8 mivel egyedük lennèk a kicsivel !

Na jó az óvodavezető is mikor mondtam ezt hogy a vèdőnő nem fogja ezt aláírni hogy itthon maradjon ki voltak akadva nehogy már a vèdőnő döntse el ha ezt akarom akkor ez lesz!

2015. máj. 1. 16:19
 5/10 anonim ***** válasza:
értjük, de nem elég ha ráírod a papírra, hogy otthon tartanád, hanem felmentés kell. ha védőnőtől nem kapod, a gyerekorvostól kérj. ő pl. írhat papírt, hogy mivel még nem szobatiszta, nem mehet közösségbe, vagy nem elég érett rá, ilyesmi.
2015. máj. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor kapsz felmentést, ha biztosítva látják otthon veled a gyerek normális testi-lelki fejlődését.
2015. máj. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 sandrachnologic ***** válasza:
Nalunk is ilyen helyzet van, par napon belul születik a pici, a fiam iden nyáron mar 4 lesz, de igy is beadjuk a felmentést, mondjuk nekunk van mas egészségügyi indok is (taplalekallergia, asztma, gyenge kmmunrendszer). Irtam egy papirt, a védőnő es a vezető védőnő aláírta, hogy támogatja. Hétfőn beiratkozás, visszük a papirt es csatolják a fiam papirjaihoz. Ha nem kapjuk meg fellebbezunk. Velunk szerencsere egyet ert a védőnő, tudja hogy élünk, hogy hogy neveljük a gyereket es mennyire elobb van a kortarsainal valamint, hogy mashol biztosítjuk a szocializaciojat, igy támogat minket mindenben. Sajna ha a tietek keresztbetenne inkabb, akkor tenyleg a gyerekorvos segitseget kérd, bar én ugy tudom a vedonok dolga ezt rendezni az ovikkal es a jegyzovel.
2015. máj. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Jézusom, nem kavarunk, de ha azt szeretnéd, hogy a gyereked még otthon maradjon, akkor neked kell írni v. kérni a védőnőt, gyerekorvost v. jegyzőt, hogy ne járjon a gyerek oviba. Mindenképp hivatalos papír kell.

Jézusom, na, megértetted?

2015. máj. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a jegyző adhat felmentést.

A körzetes óvoda vezetője és a védőnő ajánlása alapján a jegyző adja a felmentést,ha a gyerek fejlődése otthon is biztosítva van.

2015. máj. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az óvodavezető továbbítja a jegyzőnek ezt mondták , ès majd kiküldik gondolom póstán a felmentèst!!
2015. máj. 1. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!