Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit jelent az óvodai felvételk...

Mit jelent az óvodai felvételkor hogy korkedvezmény? Imént olvastam. Szerintetek mekkora esélye van, hogy felvegyék gyermekemet oviba, aki október 20-n tölti a 3 évét, ha a tesó is csoportba jár?

Figyelt kérdés

annyira izgulok, hogy az nem igaz.

október 20-án lesz 3 éves, van esély arra, hogy szeptembertől kezdhessen?

mert tudom, hogy nagyon sokan pályáznak ebbe az oviba és helyhiány is van.

tavaly csak egy-két gyereket vettek fel, tehát ebből gondolom, hogy azok az idei évre csúsznak :(



2015. máj. 10. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia.. a korkedvezmény azt jelenti, hogy 2,5 éves kortól már felvehetik, ha két feltétel teljesül.

Az egyik az, hogy szobatiszta kell legyen a kicsi (nappalra legalábbis!) biztonsággal.

A másik, hogy csak akkor, ha van hely az oviban. :(

2015. máj. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi is így csusztunk le az oviról anno... Enyém november végi... és októbertől nem oviba vették fel, hanem bölcsibe. Tehát 3 éves kora előtt cca 2 hónappal. (első voltam).
2015. máj. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyi, hogy nálunk az egyik feltétel megvolt, tehát szobatiszta volt (akkor már éjszakára is), csak épp egy üres hely sem volt az ovodában.
2015. máj. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ti hol laktok?nálunk az ovik versenyeznek a gyerekekért.70 kiscsoportba íratott gyerekre van 7 óvoda.
2015. máj. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
és ez a korkedvezmény ez hivatalos? úgy értem, jogszabály vonatkozik rá? persze, ne értsétek félre, nem akarok én senkinek sem jogszabályokat mutogatni.
2015. máj. 10. 18:10
 6/8 anonim ***** válasza:
A korkedvezmény csak egy lehetőség, nem köteles 3 éves kor előtt bevenni a gyerkőcöt, ráadásul mivel ugye elvileg (jogszabály tv szerint) nem oviköteles az idei oviévtől, ha nincs hely nem fogják bevenni sehová. Ráadásul idén lehetséges, hogy több ilyen gyerkőc lecsúszik a felvételről, mert ugye idéntől már kötelező ovi van 3 éves kortól, ill. ha az oviévig (szept.1-ig valaki betölti a 3-at azt kell felvenni kötelezőn az oviba.
2015. máj. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az óvodai nevelés a gyermek 2,5 éves korától kezdődhet, és az iskolába járáshoz szükséges fejlettség eléréséig tart, azonban az óvodába járás az óvodás korosztály egészére általánosan nem kötelező. A közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény az óvodai nevelést csak az ötévesekre, valamint a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekekre vonatkozóan tette kötelezővé. Az óvodai felvételről, átvételről az óvoda vezetője dönt. Ha az óvodába jelentkezők száma meghaladja a felvehető gyermekek számát, az óvodavezető, ill. több óvoda esetén az óvoda fenntartója bizottságot szervez, amely javaslatot tesz a felvételre, amit 2014. augusztus 31-ig csak helyhiány miatt tagadhat meg. Az óvodába felvett gyermekek csoportba való beosztásáról az óvodavezető dönt.
2015. máj. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor felveszik ha már a teso oda jár viszont 3 èves kortol járhat oda inkább .
2015. máj. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!