Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok is szeptemberben...

Nálatok is szeptemberben kezdődik az ovis tanév? Mármint a 3 évesek akkor mehetnek?

Figyelt kérdés

Kislányom most áprilisban töltötte be a 3-at. Voltunk beiratni és szeptemberben kezdi meg az ovit. Kisvárosban lakunk összesen 2 óvoda van. Anyósomék egyszerűen nem értik meg hogy miért csak szeptemberben mehet, miért nem kezdhetett áprilisban vagy májusban. Ezerszer elmagyaráztam nekik hogy így évközben nincs hely már telített csoportok vannak meg jön a nyár akkor meg csak felügyelet van összevont csoportokkal. Minden alkalommal megkérdezik hogy van-e valami hír az ovirol hogy mikor mehet a kicsi. Csak azt hajtják hogy 3 éves kortól kötelező az ovi akkor miért nem veszik fel... Hiába magyarázom hogy igen kötelező de csak szeptembertől.

Nálatok hogy van?


2015. máj. 15. 08:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nálunk is szeptembertől kezdődik. Próbáld meg nekik úgy elmagyarázni, hogy ez ugyanúgy van, mint az iskolában. Az óvoda is oktatási intézmény, szeptemberben kezdődik a tanév, az iskolába sem mennek át áprilisban azok, akik akkor töltik a 6 évet. Amúgy nem 3 éves kortól kötelező az óvoda, hanem az év szeptemberétől, amikor a gyerek tölti a 3-at, így az óvoda nem köteles év közben felvenni, ha nincs hely (sőt most még semmi nem kötelező, csak majd szeptembertől).
2015. máj. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nevelési év a hivatalos megnevezése és igen, szeptemberben kezdődik, ugyanazon a napon, amikor az iskola. Ha nem értik meg hát nem értik meg. Nálunk k Hollandiában van úgy, hogy 4. évtől kötelező az iskola, ami azt jelenti, hogy pl a gyereknek vasárnap van a 4, születésnapja, hétfőn megy suliba, mindegy, hogy milyen hónap van, hol tart az iskola év.
2015. máj. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Próbáltam már mindenhogy magyarázni de csak azt hajtják hogy ilyen nincs mert mikor a párom és a testvére mentek oviba akkor már mehettek mikor betöltötték a 3-at. Meg náluk ahol laknak ott bàrmikor évközben felveszik a gyerekeket.
2015. máj. 15. 08:29
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha kevés a gyerek és van férőhely, fel vehetik korábban is, az igaz.
2015. máj. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Igen, szeptembertől.

A lányom júliusban töltötte anno és addig bölcsibe járt.

Kivettük a kötelező 3 hét "szabit" a bölcsiben,a többit pedig megpróbáltuk megoldani (bölcsi+rokonok).

2015. máj. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A gyereket felvették.

Kezdeni igen, szeptemberben szoktak. Nyáron tényleg csak ügyelet van, és azok is ott vannak még most, akik jövőre iskolába mennek. Most valószínűleg tényleg nincs még hely.

Anyósod nem tudom, miért okoskodik össze-vissza...

2015. máj. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Azt mondják biztos nem nyitottam ki a számat eléggé és azért csak szeptemberben mehet. Az én hibám az egész kB. Úgy jön le az egész.

Csak kíváncsi voltam máshol hogy működik..

2015. máj. 15. 08:41
 8/15 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem azért háborognak most mivel visszamentem dolgozni és addig a anyukâmék meg ők meg egy közeli rokon felváltva vigyáznak a kislányunkra még nem megy oviba.
2015. máj. 15. 08:44
 9/15 anonim ***** válasza:

Persze :) mivel a nagyok még járhatnak a nyáron oviba, így szeptembertől ürül meg a helyük. Év közben akkor van felvétel, ha vészehelyzet alakul ki a családban vagy ha valamelyik csoportban megürül egy hely. Anyósod ha felhívja az óvodavezetőt, neki biztos elhiszi.


Ők vigyáznak a kislányra egyébként vagy miért pörögnek ezen ennyire?

2015. máj. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen felváltva vigyáznak anyukámékkal meg egy közeli rokonnal szeptemberig a kicsire, biztos ez a bajuk.
2015. máj. 15. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!