Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi a különbség az óvónő és az...

Mi a különbség az óvónő és az óvodai dajka közt? Mit csinál másképp a dajka?

Figyelt kérdés

2015. máj. 20. 09:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden...A dajka az óvónő segítsége. Öltözésnél, wc-zésnél, stb. figyel a gyerekekre, az óvónőnek segít előkészíteni a foglalkozáshoz szükséges dolgokat, dekorációkat. Takarít, mos.


A végzettség egyértelmű gondolom. Az óvónőnek főiskola, a dajkának sokszor még tanfolyam sem kell.

2015. máj. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az óvónő a gyerekek szellemi fejlődésével foglalkozik, a dajka pedig minden mással. Ő segít nekik mindenben (enni, öltözni, ...), Ő törli k ia fenekét, ha még nem megy egyedül, ha bármi gikszer történik, a dajka "almolja" ki a kicsit, Ő takarít utánuk, .... stb.
2015. máj. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A dadus nénik nem felelősek a gyerekekért, max kivételes esetekben, pl amikor az óvónéni kimegy wc-re. Ők pakolnak, takarítanak, osztják ki az ebédet, mosogatnak, segítenek öltözni amikor az udvarra mennek. Nevelő munkát nem végeznek.
2015. máj. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én dajka vagyok. teljesen más a munkakör mint az óvónőknek. ők a gyerekekkel vannak, ők csinálnak tulajdonképpen mindent. a dajkák meg hogy szépen fogalmazzam a környezetért vannak :) ővék az étel (átvételtől kezdve a kiosztásig, mosogatásért), a takarítás (ugye az legfőképpen a higiénia miatt fontos, ha jól végzi a feladatát, sok betegséget-járványt meg lehet előzni) nyitja, zárja az óvodát és a szabad időben az óvónő keze alá dolgozik, játszik a gyerekekkel, elpakolja meg előkészíti a barkács dolgokat... :)
2015. máj. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A dajka inkább ápolási feladatokat végez, gyümölcsöt pucol, takarít, kevesebbet foglalkozik effektív a gyerekkel. És ami fontos, de nem lenézendő, hogy nekik elég 8 általános.

Óvónő főiskolai végzettséggel lehet valaki (ettől persze nem biztos, hogy nagy a szíve), neveli, tanítja a gyerekeket, képzi őket, felkészíti őket az önállóságra, az iskolára, egész nap velük van, nem takarít.

Tök más a feladatuk, mondhatnám semmi közük egymáshoz.

2015. máj. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

4es vagyok. azért hagy védjem meg magunkat, mert többen írták, hogy nem kell végzettség.

ez azért nem igaz, okj tanfolyam kell, nem is olyan könnyű a sok egészségügy és pszichológia miatt ;)

bocs az offért! :)

2015. máj. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát anyu barátnője állami oviban dajka, de nincs róla papírja. Se okj, semmi.
2015. máj. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A mi ovinkban sincs semmi dajka-képzettsége a dajkának. Ez 100 %. A szomszéd faluban szintén közhasznú munkás tölti be évek óta a dajka munkakörét. Ő sem végzett el semmiféle tanfolyamot.
2015. máj. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A mi ovinkban csak olyan dajka dolgozhat, akinek megvan a dajka OKJ-s végzettsége, melyhez valóban elég a 8 általános, de általában olyanok végzik el, akiknek szakmunkásuk van és nincs érettségijük. Ettől függetlenül felelősségteljes az ő munkakörük is és mindenekelőtt becsülendő. Én imádom a fiam dajkáját, sokszor láttam a gyerekekkel foglalkozni, ahogy az óvónők szoktak, gondolom azért sokat ellesnek tőlük. Az óvónőt a tanítóhoz hasonlítanám, a gyerekek felkészítése az iskolára az ő feladatuk és minden felelősség a gyerekkel kapcsolatban rajtuk van, amíg a gyerek az oviban van. Van olyan óvónő, aki szereti amit csinál és sajnos van olyan is, akin látszik, hogy nem szereti.

A dajka egy személyben takarítóné, ő osztja a tízórait, ebédet, uzsit, segít a mosdóban a gyerekeknek, megágyaz, akár altat is, ha kell játszik és felügyeli a gyerekeket.

2015. máj. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Plusz, ha jól sejtem, a dajka napi 8 órát dolgozik, az óvónő napi 6 órát. Legalábbis nálunk.
2015. máj. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!