Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvodában ha a fiú bántja a...

Az óvodában ha a fiú bántja a lányt, nem kell megbüntetnie az óvónéninek a fiút?

Figyelt kérdés

Nálunk az oviban azt mondták, csak rászólnak és egyébként is visszaadják a lányok a fiúknak. Jóformán ösztönzik a gyerekeket, hogy adják vissza.

Tényleg ez a helyes pedagógiai módszer?



2015. máj. 27. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nemtől függetlenül nem tetszik a verekedés, így én akárki ütne, felelőssé tenném érte.
2015. máj. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek neme nem mérvadó!Bármelyik teszi is,az életkorának megfelelően felelősségre kell vonni!
2015. máj. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen bántásról van szó. Nálunk is van olyan hogy a gyerkőcök összeugranak az oviba, ilyenkor az ovónő kivonja a játékból és leülteti maga mellé, beszélget vele egy kicsit és ennyi. Ill. szól a szülőnek is, hogy ez volt. Nekem is volt már párszor, hogy "balhéba" keveredett, de hát ez van gyerek. Mi sem voltunk különbek a mi időnkben.

Egyébként nem tudom milyen büntetésre gondolsz, mert azért ilyen téren eléggé meg van kötve az óvónők keze, hiszem mehet a szülő másnap, hogy akkor miért így vagy úgy büntette meg. Én mondjuk nem háborodnék fel rajta, ha máshogy is büntetné (persze bizonyos határokon belül), mert ha hibás és jogos akkor igen tanulnia kell belőle, mint ahogy otthon is megtesszük, de nem minden szülő ilyen, valaki már azért is szól, hogy miért ültették ki a gyerekét.

2015. máj. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%

Tök mindegy ki a fiú és ki a lány, aki bánja a másikat annak bünti jár. Ha csak finoman meglegyintette akkor rászólás, ha izomból bokán rúgta akkor sarokba ültetés.


Az, hogy adjuk vissza, nem jó irányba visz. Ebből lesznek az "anyád" "tiéd" "dögölj meg" "kitaposom a beledet vazze" típusú felnőttek, minimális viselkedéskultúrával. Aki pedig pedagógusnak nevezi magát, miközben tudatosan vallja, hogy agresszióra agresszióval válaszolni bármire is megoldást jelenthet, az egy zokni, nem pedagógus.

2015. máj. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van egy kisfiú, lényegében terrorizálja a lányokat. Otthon elég nagy problémák vannak náluk. Mindenki tudja, sok szülő neki esett már az anyukának, de mondta, hogy ő beszélget vele sokat, nem titok már a szülők között sem, hogy otthoni dolgok miatt ilyen. Az óvónők próbálják olyankor kivonni a többiek közül, de komolyan semmit nem ér. Én sem vagyok híve annak hogy adja vissza, de egyszerűen ez már tényleg az a szitu, hogy megmondtuk a kislányunknak, hogy igenis adja vissza, és igen, az óvónők is tudják, és nem mondják, hogy ne tegyék. Nem tudom ez-e a jó módszer, de az se lehet, hogy a kislányok hagyják magukat állandóan. Mi sokat beszélgetünk erről a lányunkkal, hogy verekedést ne kezdeményezzen, de védje meg magát. A bölcsibe is volt egy ilyen kisfiú, ott ugyanezt csináltuk, hatásos volt. A kisfiú úgy meglepődött mikor a lányunk levert neki egy sallert, hogy többet nem bántotta. Most már 6 éves, és nem lett amúgy agresszív vagy verekedős.
2015. máj. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!