Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tesztek abban az...

Ti mit tesztek abban az esetben, ha a gyereketeket durván bántja egy másik gyerek az oviban? Hogyan reagáltok az ilyen helyzetekre?

Figyelt kérdés

Kisfiunk nagy, erős gyerek, mégsem tudja megvédeni magát. (Igaz, mi sem biztatjuk arra, hogy csapjon oda, egyrészt nem tartjuk helyesnek, másrészt elég erős, félünk, nehogy baj legyen!)

De most előállt az a helyzet, hogy az egyik csoporttársa (5 évesekről van szó), aki egyébként is elég agresszív, elkényeztetett kisfiú, és eddig is időnként ráütött, megcibálta a fiunkat, ellökte a gyerekemet, amikor az megpróbálta megvédeni egy nála kisebb barátját ettől a fiútól, és többször beletaposott a hasába a fiunknak. Végül a másik kisfiú futott oda sírva az óvónénihez, hogy ez a fiú bántja a fiamat.

Most elszakadt a cérna, és azt mondtam a fiamnak, ha ez a gyerek még egyszer bántja, üssön vissza! Nem tudjuk a férjemmel, jól tesszük-e, hogy ezt tanácsoltuk neki, de mi nem vagyunk ott, hogy megvédjük, a szép szó nem használ, hiába próbálta többször "megbeszélni" vele a gyerekünk, hogy ne cibálja, bántsa. Az óvónők is beszéltek a szülőkkel is, anyuka partner, de sajnos az apuka és a nagyszülők szinte majomszeretettel csüggnek ezen a gyereken, és mindent lehet neki, anyuka szavára nem sokat adnak.

Bocsánat, a zaklatott írásért, de még mindig ökölbe szorul a gyomrom, és sírógörcs tör rám, ha eszembe jut, hogy mit történt a gyerekemmel!



2015. márc. 31. 22:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Már pedig meg kell neki mondani, hogy üssön vissza, ez a helyes pedagógiai módszer!


Akármennyire durvának tűnik, ez a legjobb mindenki számára. Csak el kell magyarázni, hogy kizárólag akkor üthet, ha őt már megtámadták.


Nem kell ettől tartani, kötelezően meg kell tanulja, hogy VISSZA KELL ÜTNI!

2015. márc. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én simán mondanám (fogom is neki ha megy oviba), hogy ha bántják, nyugodtan üssön vissza, védje meg magát ahogy tudja. Ha hagyja magát, akkor lehet többször is bántják, de ha visszaüt, akkor nagyobb eséllyel (sajnos) mást fog kiszemelni a verekedős gyerek. Én inkább járok rapportra, ha ilyen eset van, de nem szeretném, hogy soszor kéken zölden jöjjön haza mert más agresszív vele.
2015. márc. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt tanította apám, védjem meg magam. Meg is védtem, nem is szarozott velem senki. :) Én lány voltam ugyan, de mindig nagy darab.

Jól tettétek, hogy ezt mondtátok a gyereknek. Nem lehet egész életében boxzsák.

2015. márc. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Elég szomorú hogy ilyen dolgok előfordulhatnak az óvodában :(
2015. márc. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Remélem, nem lesz probléma, ma nagyon elkapta az óvónéni azt a gyereket, és mint kiderült, az anyja véletlenül végighallgatta, ahogy az én fiam sírva elmesélte az egyik dadusnak, mi történt. Az anyuka kiakadt, és hogy nem volt ott senki, aki ellene beszélt volna, elkapta a fiát és nagyon összeszidta.


A férjem és én is főleg verbálisan tudjuk megvédeni magunkat, így a fiunk is azt hiszi, hogy minden helyzetet meg lehet oldani beszéddel.

2015. márc. 31. 23:12
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a beszéd néha nem elég. Oviban is óriási probléma, ha ilyen történik, de később még durvább lehet. Iskolában, szórakozóhelyen, utcán, sajnos tudni kell megvédeni magunkat. Megütni valakit csúnya dolog, ha én kezdem... az önvédelem viszont hasznos. Nagyon sok véglény járkál szabadon, kicsik és nagyok, akik szeretnek keménykedni. Az ilyenekkel beszélni nem lehet, mert hülyék hozzá. Egyébként megjegyzem halkan, hogy már egészen fiatal gyerekek is járhatnak harcművészeti oktatásokra. Bizony hasznos tud lenni az életben, ha ismer pár fogást. :)
2015. márc. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérdés, védje meg magát a gyerek! Magától ne kezdeményezzen, de ha bántják igenis tudja megvédeni magát.
2015. ápr. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jól tetted, nekem is ezt mondták anno a szüleim, és a mai napig nagyon jó érdekérvényesítő képességeim vannak - nyilván az ovi óta már nem fizikálisan, hanem verbálisan. És persze nem lett belőlem agresszív gyerek-felnőtt, összesen kétszer fordult elő, hogy tényleg vissza kellett ütnöm (ovi és ált. isk. 2. oszt.), mindkettőt megérdemelte az illető.
2015. ápr. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi arra tanitjuk a fiunkat hogy soha ne kezdemenyezzen! Viszont ha bantjak vedje meg magat! Ne csipjen ne harapjon ne marjon hanem usson! Azt is tudja h lanyokat es nala kisebbeket nem ut meg! Sajnos ez van! Tanitsatok meg neki! Vedje meg magat! Mar ovodaban is durva esetek vannak. Kesobb minden csak rosszabb lesz! Ha nem vedi meg magat hamar ki lesz szolgaltatva az eroszakos bandaknak.
2015. ápr. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

nekünk 3fiunk van, mindig mondtam nekik, hogy az agresszivitást, verekedést kerüljék el, és ne bátsák egymást soha, meg másokat sem. Aztán a középső gyerek kezdett kicsit féltékenységből a naggyal bunyózni, és férjem elkezdte trenírozni a nagyot, hogy védje meg magát. Mindig mondta, hogy ne üssön rá nagyot, de ha a középső nem hagyja békén, üssön a fenekére.

Jó, hogy itthon egymás között megtanultak kiállni magukért és egymásért is, mert most az iskolában állt elő olyan helyzet, hogy egy kissrác nagyon rászállt a nagyfiamra, és állandóan macrálja. Megtanulta megvédeni magát, vagy inkább a szituációt kezelni, mert többször szólt a tanítónéninek, illetve 2barátjával együtt összefogtak és nem fizikailag, de szóban lerendezték a gyereket. Azóta a fiu egész normális velük!


Én is azt tapasztalom, hogy meg kell tanítani azt is a gyerekeknek, hogy tudják megvédeni magukat, aminek persze nem biztos, hogy rögtön a verekedés a legelső lépése, de mond a fiadnak, hogy ha valaki bántani akarja, rögtön menjen az ovónőhöz és szóljon neki. Ha nem tud az ovónőnek szólni, és elkezdik bántani őt, próbáljon meg elszaladni, vagy ha minden kötél szakad akkor védekezzen és ha kell, üssön ő is vissza.

2015. ápr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!