Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szóltok/Hogyan reagáltok,...

Mit szóltok/Hogyan reagáltok, ha a Ti gyermeketeket bántja egy másik gyerek?

Figyelt kérdés

Én az elkövető kisfiú anyukája vagyok. Ne gondoljatok nagy dologra: a kisfiam 20 hónapos. Ma a boltban a pénztárnál sorban álltunk, a mellettünk lévő pénztárnál egy nagyobbacska kislány. A fiam odaszaladt hozzá, és meghúzta a haját. A kislány sírva fakadt. Baromira szégyelltem magam, elmagyaráztam a fiamnak, hogy ilyet nem szabad csinálni. A kislány anyukája aranyos volt, megértette a helyzetet, de látszott rajta, hogy sajnálja a kislányát. Szval nagyon cikinek éreztem a helyzetet. Körülöttünk többem elhúzták a szájukat, megjegyzést tettek /feltehetően a fiamra, de nem hallottam tisztán/.

A kisfiam mostanában elég gyakran csinál ilyeneket, pedig sokat vagyunk a kezdetektől gyerekek között. Korábban soha nem volt baj a viselkedésével, mostanában viszont /kb. 1 hónapja/ harap, csíp, üt. Gyakran keveredik ilyen afférba más gyerekekkel /nagyobbakkal is/, és az anyukákon látom, hogy nem tetszik nekik. Pedig mindig a sarkában vagyok, folyamatosan tan8tgatom, hogy mi a helyes viselkedés, csak sokszor gyorsabban kialakul egy ilyen helyzet, mint ahogy én oda tudnék ugrani.

Ti, Anyukák, mit gondoltok az ilyen gyerekekről, mint a kisfiam és az anyukáról?


2014. nov. 4. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:

A kisfiad próbálgatja a határait, ezzel nincs baj - hát, legfeljebb egyszer valami másik gyerek őt is "megcibálja".


Veled sincs, mert te legalább nem hagyod rá, hanem fegyelmezed, és próbálod megértetni vele, miért nem jó, amit csinál.

2014. nov. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van ilyen, nem gond. Legyél résen, mondjad neki, hogy mit kell csinálni, aztán majd megváltozik.

Hogy mások mit gondolnak rólad, ne foglalkozz vele.

Megértem, hogy szégyelled magadat egyébként, mert az én fiam a harapós gyerek a csoportban... de most mit tudok tenni? Azon kívül, hogy rongyosra magyarázom a számat, hogy ne harapjon. Nyilván nem tőlem látja, mert én sem harapok meg senkit, ha mérges vagyok.

Mutatni kell a jó példát, aztán majd ők is megtanulják.

A két nagyobb gyerekemmel nem volt ilyen gondom, ők sose bántottak senkit. Ellenben ha őket bántotta valaki, nem gondoltam attól még rosszat a másik gyerekről és az anyjáról sem.

Persze van egy életkor, ami után már rosszat gondolok, pl ha egy 6 éves lökdös, azért már mérges vagyok, de ha egy kis picike 2 éves lökdös vagy harap, akkor ez van, ez a helyzet, ő még nem tudja, mi újság van.

2014. nov. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
előző vagyok, bölcsis a fiam (2 éves)
2014. nov. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!