Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hány öltözet új ruhát vesztek...

Hány öltözet új ruhát vesztek gyereketeknek az óvodába egyszerre ősszel?

Figyelt kérdés
Ebbe minden ruhadarab beleszámít.

2015. jún. 1. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de engem is érdekel. Az én fiam is szeptemberben kezdi az ovit.
2015. jún. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az enyémek nem egyszerre nőnek ki mindig mindent, tehát nem komplett öltözeteket veszek, hanem kiegészítem a ruhatárat annyival amit épp kinőtt, meg a mi szükséges évszaktól függően.

nagyjából kb így szokott kinézni a szeptemberi szekrényük:

lányom sok mindent örököl, kb a ruhák 10%-át veszem én neki, jellemzően a fehérneműt.

15 póló, kb ugyanennyi hosszú ujjú póló, 8-10 trikó, 15-20 bugyi és zokni, harisnyát nem hord de van mindig 5-6 különböző legginse. vékony és vastagabb tréningnadrág legalább 5-6, farmerféle kb ugyanannyi. bélelt nacik 3-4. Hosszú és rövidujjú tunika és egyberuha legalább vagy 20 db összesen, derékszoknya 6-8, rövidgatya ugynennyi. pulcsik-kardigánok legalább 15 különböző fazonban és vastagságban. átmeneti kabát 2, sídzseki télidzseki 2, anorák 2. oviudvarra külön anoráknadrág és kabát(vastagabb-vékonyabb) sapkák különböző vastagságban legalább kettő-kettő, kesztyűk szintén. pizsama-hálóing rövid és hosszú ujjú meleg-vékonyabb van neki vagy 15 váltásnyi. lábbeli: benti szandi, jövő-menős szandi vagy vékony zártabb cipő ha még meleg az idő. átmeneti vízálló zárt, ünneplős. ja, meg alkalmakra hosszú ruha, szoknya, blúz, kardigán


fiam: nem öröklünk semmit

pólója van vagy 10-12, hosszú ujjú is kb 10. alkalomra is megfelelő ing 3-4. kardigánok-pulcsik sportos-alkalmibb-vastag-vékony stb összesen legalább 10. kisgatyi 15 kb, trikó kb 10, zokniból sok van mert mindig szétnyúzza valahogy pár hét alatt. fermer és egyéb nem tréningek bélelt-vékonyabb stb összesen kb 15 db. rövidgatyák kb 6-8 db. lábbelik és téli szerkók mint a tesónak.

2015. jún. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

úgy számoljatok, hogy a zsákban kell legyen váltásruha, mindenből 1, de érdemes alsóból többet betenni meg kis nejlont, hogyha nem mossa ki a dadus vagy nem szárad meg mire mész érte akkor legyen mibe hazahozni.

az én fiam mindig leborította a pólóját, meg lefröcskölte kézmosásnál, neki mindig több pólója volt bent tartaléknak. én tettem be vékonyabb-vastagabb nadrágot, hogyha változik napközben az idő, ne fázzon-süljön meg. póló, hosszú ujjú póló is volt bent nekik mindig, lányomnak a vékony naci és harisnya helyett leggins, ő ebben volt bent legszívesebben.

érdemes megkérdezni, hogy az udvarra miben legyen, nálunk támogatják, hogy külön udvaros cipőben-nyúzós kabátban, nemféltem anorákban stb. nem mindenhol tudják tárolni, de ha engedik, érdemes külön készülni 1-1 ilyen darabbal, hogy az menjen tönkre.

ágynemű-hazahozós péntekeken legyen nálatok nagy szatyor.

ha a gyerek még nem ügyes pl a gombolásban akkor inkább gumis derekú nacikkal készüljetek (és javaslom, hogy harisnya helyett aláöltözettel vagy fiúlegginssel. sokkal kényelmesebb mint a harisnya és könnyebben kezelhető, a fiam is ezt hordta és a csoportban sok más fiú is).

2015. jún. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Atléta:5 db

Alsógatya:12 db

Zokni:10 pár normál,5 pár boka

Rövid u. póló:8 db

Hosszú u.felső:8 db

Zippzáros felső:3 db

Pulóver:3 db

Farmer naci:3 db

Vászon nadrág:5 db

Rövid naci:7 db

Szabadidő naci(vékonyabb,vastagabb,pamut):7 db

1 mellény(vízlepergetős)

2 tavaszi kabát

2 garnitúra téli 2 részes overál

Van 2 fehér inge(1 rövid és 1 hosszú ujjú),és 1 fekete nacija.

2015. jún. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Most ugy vagyok, hogy polo és hosszu ujju nem kell. Alsonadrág méret csere lesz 15 db

Zokni 14 pár

hosszu nadrág vékony 2 db

vékony macinaci 5 db

váltószandál, tornacipő, esetleg utcai cipő, ha kinővi.

széldzseki!


Jelenleg ennyi. Na meg a sapka :D azzal vagyok gondba mindig. 2 vékony füles sapi.

2015. júl. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!