Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Adnátok a gyereketeknek...

Adnátok a gyereketeknek növesztő hormont?

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne biztos hogy jó témában vagyok, ezért elnézést.

Lányom 14 éves és 145 cm magas, sajnos visszamenőleg a családban minden lány alacsony volt.

Cukrász szakmára jelentkezett a lányom, voltunk egészségügyi vizsgálaton.

A doktornő azt mondta hogy a lányom megállt a fejlődésben (ami szerintem sem, illetve a háziorvos szerint sincs igy, minden normálisan fejlődött, és minden olyan mint egy vele egykorú lánynak) vizsgáltassam ki mert biztos abban hogy beteg.

Ezenkívűl felhozott egy olyan lehetőséget hogy adassak a lánynak növesztő injekciót.

Bövebben nem fejtette ki, csak annyit mondott hogy ettől nőhet. Semmilyen mellékhatása nincs, de azért jó pár dolgot hallottam az olyan esetekről, és mivel bekavar a hormon háztartásban bármi lehet.

Háziorvosunkkal beszéltünk, mondta hogy volt már ilyen esete, és olyanról is beszélt hogy meghízott, jóval több szőr nőtt rajta.

A doktornőtől megkaptuk ha nem hozom vissza a papírt hogy a kezelést megtették, akkor elutasítják a szakról.

Természetesen semmi pénzért nem adatok neki növesztő hormont, átíratkoztunk egy másik szakra.


Kérdésem a Szülők felé lenne: Ha ilyen helyzetben lennétek, adatnátok a gyermeketeknek ilyen injekciót?


2015. máj. 20. 19:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnék.

Nem is értem. aki alacsony nem lehet cukrász??????!!

Nem modell szeretne lenni, vagy kosaras...

2015. máj. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Ha a felmenői is ilyen kicsik, nem véletlen, vagy betegség eredménye az alacsony termete, akkor nem látom indokoltnak, hogy beleavatkozzunk a természetbe.


Más az, ha azzal diagnosztizálnák, hogy a normálistól kevesebb szintű a szervezetében a növekedésért felelős hormon, azaz valamiféle "törpenövés" szindrómában szenved. Akkor kezeltetném, így viszont nem.

2015. máj. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Állítólag nem érné fel a nagyobb lábasokat.

Nem voltam még cukrász tanműhelyben, így nem szeretnék okasat mondani, de szerintem ott sem lehetnek magasabb dolgok mint egy otthoni konyhában.

Természetesen javítsatok ki ha nem így van:)


Anyukám 45 évig dolgozott szakácsként, és mindent felért, ezért is csodálkozom.

2015. máj. 20. 19:51
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Másik orvostól nem tudtok kérni papírt?


Anyukámnak annak idején azt mondta egy tanár a hajdúböszörményi főiskolán, hogyha nem műtteti meg a hangszálait, akkor nem lehet óvónő. Egyszerűen másik tanárhoz ment át. Amúgy óvónő 38 éve, sosem volt gond, hogy mély (alt) hangja van.


Húgom allergiás. Sok mindenre (pollen, állatszőrök, gyógyszerek). Nem lehetett a védőnő miatt fodrász. És mi lett végül? Diplomás ápoló, ahol sokkal több vegyszer és gyógyszer van, mintha fodrász lenne.


Mindenképpen másik orvostól próbálnék papírt szerezni, akár fizetőstől is. Nehogy már emiatt ne legyen cukrász...



Esetleg, ha egy endokrinológushoz elvinnéd? Ő adna igazolást, hogy a lányod egészséges. Nem köthetne bele a doktornő!!

2015. máj. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Elküldött az endokrinológiára hogy kivizsgáltassam őt.

Felvázolta a helyzetet, rögtön vérvétellel kezdenek.

Amíg nem muszáj, nem tenném ki még ilyennek sem a lányomat. Természetesen ha beteg, akkor elvinném vérvételre, de amíg nem muszáj nem.

Röviden annyi ha a lányom tűt lát, összeesik, ami után kórházba kerül, utána meg hónapokig alig eszik.

2015. máj. 20. 20:01
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan szakács szakmunkásba jártam, de sokat lógtnk a cukráz műhelyben. Az oktató, aki mestercukrász kb 50 éves néni volt, max 150 cm magas volt...


Azért ez durva, és én ezzel tovább mennék, mert ilyen nincs, hogy a magassága miatt eltanácsolják, és orvosi kezelére kényszerítenek indokolatlanul...

2015. máj. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
14 évesen csak kibír egy szurit. Ha egyáltalán nem néz oda, akkor is elájul? Tőlem mostanában sokszor vettek vért, némelyiket meg sem éreztem.
2015. máj. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A doktornő megnézte a fogait is, minden foga jó állapotban van, kivéve egy, de az be van tömve.

Az első 2 foga kicsit kesze-kusza. Közölte hogy szeptemberig jó lenne ha fogszabályzót tetetnénk, mert egy cukrásznak illene ha szép lenne a fogsora, különben nem veheti fel.

Megállapította hogy a legtöbb foga szuvas.

Ez csak azért érdekes, mert pont az azelőtti nap voltak iskola fogászaton, ahol azt mondta a fogorvos hogy egészségesek a fogai..

2015. máj. 20. 20:11
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én komoly lépéseket tennék a doktornő ellen. Illetve rögtön kerestem volna egy másik dokit.
2015. máj. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártana, ha egészen pontosan és alaposan utána néznél, hogy mindaz, amit az egészségügyi vizsgálaton a doktornő mondott, állított, annak van-e jogszabályi alapja, tehát tényleg van-e előírás a testmagasságra, a fogak állapotára stb. nézve. Keress fel egy másik orvost, aki hasonló vizsgálatokat végez és beszélj vele (még ha pénzbe is kerül esetleg). Keress fel egy endokrinológus orvost, aki talán nagyobb hozzáértéssel képes bármilyen hormonkezelést javasolni, vagy éppen lebeszélni róla.
2015. máj. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!