Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szólnátok az óvónőknek?

Szólnátok az óvónőknek?

Figyelt kérdés
Vegyes csoportba járó kisközépsös lányom most bökte ki, hogy három ballagó lány és az egyikük még maradó unokaöccse bántják: csúfolják, leköpik. Az okot nem tudjuk, vmit magyarázott, hogy őt mindig megdicséri az óvó néni és ezzel csúfolják (nem szent a lányom, de az oviban tényleg jól viselkedik, itthon adja ki a feszkót néha). Még a héten járnak oviba, utána szünet. Foglalkozzunk most vele, vagy fölösleges? Ti mit tennétek? Én egyelőre azt se tudom, mit gondoljak. Óvó nénivel beszélt a lányom, de sírós hangon, és mondta hogy az óvó néni nem hallotta, amit mond.
2015. jún. 2. 19:51
 1/4 anonim válasza:
Én szólnék.... Hátha az óvónő beszél a másik gyerekek szüleivel és megnevelik őket egy kicsit. Később se fog megváltozni az olyan gyerek, csak rosszabb lesz, főleg, ha így megússza. Szerintem az is pozitív lehet, ha a lányod látja, hogy nyugodtan szólhat ilyenkor neked/az óvónéninek/tanárnéninek, mert foglalkoznak a helyzetével :)
2015. jún. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezek olyan dolgok, amiket nem biztos, hogy észrevesznek az óvónők, főleg, ha a gyerek nem szól miatta (vagy nem jól mondja el a történteket). De ha neked elmondta, akkor te tudsz beszélni az óvónővel, tehát te tehetsz a gyerekedért (így a gyereked is láthatja, hogy nem feleslegesen szólt neked). Úgyhogy szerintem beszélj az óvónőkkel!
2015. jún. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én szólnék, nem feltétlen old meg bármint de a gyermekem látja hogy kiállok érte.
2015. jún. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogyne, mindenképp tisztáznám az óvónővel, hogy mia ahelyzet, tudnak-e róla, mi az oka, mit tettek satöbbi. Semmiképp nem intézném el annyival, hogy "egy hetet már csak kibírunk". Egyrészt mert érdekel, mi történik a gyerekkel a távollétemben, másrészt mert talán valami olyan oka van, amin könnyen segthetnék, harmadrészt mert azt akarom, hogy a gyerek lássa, hogy kiállok érte, különben máskor el se mondja majd, hogy mi baja van, mert minek...
2015. jún. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!