Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kinek volt még olyan gyereke,...

Kinek volt még olyan gyereke, aki sose játszott a többiekkel az oviban, mindig egyedül ült és játszott, külön a többiektől? Mi ennek a lelki, pszichológiai oka?

Figyelt kérdés
2015. jún. 7. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
lehet, hogy bántják a többiek. a fiammal is volt ilyen, amikor nem talált barátot(az anyja külföldi, és a gyerek se tudja magát sokszor megértetni, emiatt nem akartak vele játszani)
2015. jún. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én lányaim ilyenek, pedig a nagyobbik már nagycsoportos. Itthon a testvéreivel nincs gond, játszótérén is odamegy más gyerekekhez, de az oviban nem. Több pszichológusnál voltunk nála, és az egyik óvónénije fejlesztőpedagógus. Egybehangzó véleményük volt, hogy egyszerűen ilyen típus (megjegyzem én is oviban mindig egyedül játszottam, pedig nem volt lelki problémám), és kicsit ügyetlen a kommunikációban, kapcsolatteremtésben.
2015. jún. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18%
nem tudja hogyan kell, mit mondjon, nem tanulta meg a kapcsolatteremtés formáit, valszeg nem volt korábban gyerekek között, csak egy tömeget lát a társaiban.
2015. jún. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hány éves? Kiscsoportban ez még tök normális! Nagycsoportban viszont nem feltétlenül.
2015. jún. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én ilyen voltam/vagyok :( Pedig oviban még nem is piszkáltak annyira, mégsem tudtam senkivel se játszani, mindig a többiek között mászkáltam egyedül. Talán mert annyira nehezen engedem közel magamhoz az embereket.
2015. jún. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!