Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák, akiknek a gyerkőce...

Anyukák, akiknek a gyerkőce mostanában kezdte az ovit. Hogy vagytok érzelmileg? Lányom ma volt először 2 órát, ott is voltam vele. Holnap ennyit lesz egyedül. Szerdán elvileg már reggel 8-tól ebédig, csütörtökön már kap ebédet.

Figyelt kérdés
De nekem már most hiányzik :'( :D Lassan 4 éves lesz, és szinte mindig velem volt. Szó szerint.. Orvoshoz, boltba, mindig mindenhova jött velem. Na jó, az utóbbi 1 évben azért sokat volt a mamánál, de ez csak heti 2-4 nap, pár órát jelentett... :D
2014. szept. 8. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Jajj de nagyon egy cipőben járunk. Igaz az én lányom még 3 éves múlt. Az első hét katasztrófa volt, nem tudtam mihez kezdeni, járkáltam itthon fel-alá, de semmi értelmeset nem tudtam csinálni. Egyfolytában azon kattogott az agyam, hogy vajon mit csinál. Második hét picit könnyebb volt, mert akkor már beálltam dolgozni, kicsit lefoglaltam magam, és persze nyugtatott a tudat, hogy élvezi a gyermekem az ovit. Most járunk a harmadik héten, én meló, Ő ovi, de alig várom hogy leteljen a munkaidő és rohanjak hozzá. Kitartás, idővel könnyebb lesz! Sok sikert!
2014. szept. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi! :) Az a helyzet, hogy nekem nincs munkahelyem :( Holnap kezdődik nekem a suli, de pont délután...

Most, hogy itthon van, legszívesebben csak ölelgetném, puszilgatnám :D :D Gondolom, egy idő után könnyebb lesz :)

2014. szept. 8. 19:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon hamar kezdte a lányom a bölcsit, mert visszahívtak dolgozni, és jól is jött a dolog anyagilag.

Na, de hát érzelmileg nem volt könnyű...

Viszont nem is a nehéz oldaláról mesélnék, hanem arról, hogy mi volt a jó a dologban: imádta a közösséget, sokat fejlődött, hamar megszokta a gyerekeket, az emberek, így közvetlenebb lett.

Az elválás sohasem könnyű, de a gyereknek jó a közösség! S ha anyuci jól viseli, akkor általában a gyerkőc is.

Új helyzet, de meg fogjátok szokni, és az lesz a napi rutin. Szabadidőtökben pedig extrán kiélvezhetitek egymás társaságát, ő pedig az oviban új barátokra lel, és teli lesz élményekkel. Jó lesz, ezt tartsd szem előtt. :)

Most már amúgy lányom is 4 éves, és úgy megy oviba, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga, szereti és várja, és sok-sok élménnyel jön haza. Sokszor persze jó lenne többet együtt lenni, de elfogadtuk, hogy ez van: a gyerek növekszik és nem lehet mindig velünk. Így van ez rendjén.

2014. szept. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nálunk is most kezdte a nagy az ovit. Augusztus utolsó hetében volt a beszoktatás, ami inkább ismerkedés volt az ovival (2h-t volt minden gyerkőc szülőstül), majd kövi héten rögtön mélyvíz. Reggel 8-tól délután fél4-ig. Első nap végig vártam a telcsit, hogy mikor szólnak, hogy menjek, mert sír, de semmi nem volt. Szeret járni. Nagynak érzi magát tőle. Fura volt megszokni, hogy nincs itthon napközben, mert közel 4 évig együtt voltunk, de itthon van egy kisebb is, illetve hamarosan jön a harmadik babó, így nem ténfergek az üres lakásban.

Amúgy sokszor megkönnyezem, hogy már ilyen nagy, de tudom, hogy jót tesz neki a közösség, és kellenek az élmények. Csak fura, hogy így elrohant 4 év....

2014. szept. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :) Este, míg olvastam neki, elaludt. Nem bírtam, én is megkönnyeztem. Óvónő szerint nem lesz gond, ma sem sokat jött oda hozzám. Szereti a gyerekeket, kell neki a társaság ( nem járunk össze senkivel, így egész nap itthon voltunk). És nemrég megkapta az nagylányos ágyát, hát az is.. Ő már nem olyan kicsi. Pl nem engedi, hogy segítsek átcserélni a nadrágot ( igen, néha elfelejtem, hogy nagy)...

Pár hónap, aztán már puszit sem adhatok neki :( :D

Épp arról beszélgettünk este párommal, mennyire gyorsan eltelt a 4 év. Mintha tegnap született volna.

2014. szept. 9. 00:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Kislányom nyáron múlt 3 éves, ovis... hát én teljesen ki vagyok, ő sajnos nem várta, nem is szeret menni, zokogva megy be a csoportba :( én meg zokogva jövök el, és borzasztóan fárasztó, hogy folyamatosan azt hallom nem akar menni, hogy hiányzom neki, hogy egyedül van ott... mármint lelkileg fárasztó, hogy pozitív maradjak, hogy mondjam mennyire is jó dolog az ovi... ugyanakkor annyira büszke is vagyok rá! első nap mikor mentem érte, és megláttam a kis asztalnál ülve... komolyan könnyes lett a szemem, annyira meghatott... :) Szóval mindkettőnknek nagyon nehéz!
2014. szept. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!