Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hallottatok ilyenről?

Hallottatok ilyenről?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőm fia májusban töltötte a három évet. Még a kakiláshoz pelus kell,mert székrekedéses.

Beiratta az oviba szeptembertől kezdi.

Kérdezték,hogy szobatiszta-e a gyerek és amikor megmondta az őszintét,hogy a kakilással bajban vannak,akkor azt mondták neki,hogy oké felveszik a gyereket az oviba,de csak délelőttre és csak úgy,hogyha pelus lesz rajta és bemegy az anyuka 2-3 óránként cserélni rajta.

De elvileg nem úgy van,hogy már nem kötelező a szobatisztaság az oviban?


2015. jún. 15. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kötelező, viszont azt mondhatják (ha jól tudom),hogy nincs kialakított lehetőség a pelenkázásra.

Az én fiam szeptemberben megy, a bölcsis szülőin rákérdezett egy anyuka,hogy az ő fia nappalra szobatiszta, viszont alváshoz még nem, így nem tudja,hogy mi lesz a délutáni alváskor. Neki annyit mondta,hogy vinni kell gumilepedőt, és ha bepisil átöltöztetik, de nem pelenkáznak.

2015. jún. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Basszus... Ez nonszensz! Nyilván gyerekdömpingre számítanak a 3 évesek miatt, akiket akár akarja a szülő, akár nem be kell iratni, az ovinak pedig fel kell venni. De ez, hogy memjen be anyuka kicserélni a pelust? És azt a gyermeket hagyják a pisiben-kakiklban aszalódni, akimek az anyukája visszament dolgozni, és nyilván nem tud elkéredzkedni pelust cserélni? Felháborító!
2015. jún. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon szomorú. Ez csak emberi hozzáállás kérdése lenne az óvónők részéről.
2015. jún. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos nem csak emberi hozzaallas kerdese, az ovodanak nincs lehetosege a kakis pelust rendesen tarolni, arrol beszelve, hogy se az ovono, se a dajka nem koteles azt kicserelni, nincs benne a munkakorukbe. Nem csecsemogondozok. sajnalom a baratnodet, de probalja minel hamarbb elszoktatni a gyereket, a szekrekedest meg lehet kezelni.
2015. jún. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is mondták a szülőknek az oviban, hogy szeptemberig minden gyereknek szobatisztának kell lennie...
2015. jún. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

De akkor mi van ha valamelyik gyereknek balesete lesz? Akkor hagyják egész nap olyan ruhában és szagolják a csoportszobában?

Azért ovisokról beszélünk, nem minifelnőttekről, elég egy kis hasmenéses vírus vagy valami és már kész is a baj.

Azért óvónők ne lepődjenek meg, ha a gyerekek nem teljesen önállóak. Ha jól tudom kiscsoportban a dadus amúgyis alapból kíséri őket minden egyes alkalommal mosdóba, nem?

2015. jún. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem, nem kötelező a szobatisztaság oviban.
2015. jún. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is szeptemberben kezdi az ovit. Nálunk már volt egy szülői, és ott is azt mondták hogy pelenkázásra egyeltalán nincs lehetőség, és az ANTSZ nem is engedi. De nálunk pont azt emelték ki hogy szeptemberig még van 3 hónap, addig még nagyon sokat fognak fejlődni a gyerekek, simán szobatiszták lesznek addig. Illetve azt is hogy teljesen természetes hogy balesetek is lesznek, akkor átöltöztetik őket és ennyi.

A székrekedés mondjuk nem tudom mennyiben befolyásolja a pelenka kérdést. Csak azért mert az én fiam is ezzel küzd, de pont a kaki ment először bilibe.

2015. jún. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!