Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szeretném látni a helyzetet...

Szeretném látni a helyzetet mások szemszögéből is. Jogosan érezte az az óvónénink, hogy megsértettem?

Figyelt kérdés

Találtam a facebookon pár napja egy számomra nagyon szép és megható írást az óvónők munkájáról:


[link]


Nagyon megtetszett a szöveg, hogy milyen szépen megfogalmazza az óvónők áldozatos munkáját, ezért megosztottam az ovis zárt csoportunkban, megjelölve benne az egyik óvónéninket. Azért csak az egyiket, mert csak ő van fent facebookon.


Tegnap hívott telefonon, hogy miért személyeskedek az ő nevével ennél a képnél, mert hogy ez milyen rossz fényben tünteti fel őt. És ez neki milyen rosszul esett, teljesen kiakadt rám.


Kérdeztem tőle, hogy de elolvasta a szöveget, vagy csak a képet nézte? Hát elolvasta, de akkor is ez egy mogorva óvónő, aki a képen van, és szerinte én őt vele azonosítottam és biztosan a másik óvónőt jobban szeretem, azért jelöltem meg csak az ő nevét ennél a mogorva óvónénis képnél.


De mondom ha más kép lett volna az írásnál, akkor is rosszul érintett volna? Hát akkor mondja, hogy lehet, hogy nem. Mondom én nem is néztem a képet, csak az írás volt nagyon szép, ezért linkeltem be a csoportba, hogy tudja, hogy mennyire meg vagyunk vele elégedve.


Meg mondom ezt a képet én csak találtam és megosztottam, nem én választottam az íráshoz a képet.


Más ismerősöm is megosztotta az óvónénijükkel ezt a bejegyzést, gondoltam én is kedveskedek a mienknek, de hát ez lett belőle :(


Tényleg ennyire félreértelmezhető volt a jó szándékom? Vagy szerintetek is túl lőttem a célon és nem kellett volna a csoportban "személyeskednem" ilyen csúnya kép mellett a nevével?


Tényleg annyira szeretjük mindkét óvónénit, nem tudom, lehet, hogy ez nekik nem tűnik fel. Nem is szeret a lányom reggelente olyankor bemenni az oviba, ha nincsenek ott a saját óvónénijei.


Megnéztem utána hányan osztották meg ezt a képet és ezt a szöveget mások, és rengetegen elküldték az óvónőjüknek, és azt láttam, hogy ők örültek neki.


2015. jún. 16. 06:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Nekem mondjuk eszembe nem jutna ilyen baromságot megosztani egy pedagógussal. Ha dicsérni szeretném, a saját gondolataimat fogalmazom meg, nem egy ilyen firkalmanyt küldök... Pláne nem nyilvánosan. A kép valóban katasztrófa
2015. jún. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem tetszik az idézet, mert olyan koppintás-szerű egy anyák napi versről, írásról.


De ha így történt, ahogy írod, hanyagold a kontaktust egy ideig az óvónővel. Minimális beszélgetés.


Nekem furcsa, ha vannak ilyen sértődékeny óvónők, a miénk tündér, mindkettő.

2015. jún. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Én azt nem tudom, minek megosztogatni minden baromságot, meg még be is jelölgetni rajta embereket, te jóisten...én megértem, ha kiakadt az óvónő a kéretlen figyelemtől. Jah, amúgy ha már megjelölés, bizony olyat is meg lehet jelölni, aki nincs a fészbukon, vagy egyszerűen csak odaírhattad volna a másik óvónő nevét is, ha már mindenképp se.gget akartál nyalni. Hát ez most nem jött be.


A szöveg meg nagyon gagyi, találkoztam már anyás, nős verzióval is. Nem tudom, ez milyen agyi szint alatt számít "szépnek", meghatónak. Ha meg akarsz köszönni valamit az óvónőnek, tedd meg a saját szavaiddal, enm kell jelölgetni senkit meg megosztogatni semmit hozzá.

2015. jún. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
A seggnyalás netovábbja.
2015. jún. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Ha én hálás vagyok az ovónönek, akkor viszek neki egy szál virágot vagy egy csokit, esetleg felköszöntöm szülinapján vagy névnapján, vagy személyesen elmondom neki, hogy hálás vagyok azért, ahogy a gyerekemmel bánik. Ez igy szerintem elég gáz, facebookon jelölgetni... UHH... Gondolom elég sokszor találkozol vele, nem értem minek ide facebook.
2015. jún. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem olvastam el a szoveget, de a kep durva... ne haragudj, de a halad kifejezesevel most nagyon mellenyultal. Nekem nem fog maj eszembe jutni, hogy az ovononek posztolgassak meg ha zart csoport is, sot, mi tobb a zart csoprtot is kerulni fogom, mert nem ez az elso eset, hogy konfliktus lett legalabbis olvastam mar itt hasonlo helyzetrol fb ovis zart cdoportrol kapcsolatban.
2015. jún. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tanultam az esetből! Sajnálom, hogy ennyire félreértelmezhető volt a jó szándékom.
2015. jún. 16. 09:03
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Ezért nem kell ész nélkül facebookozni.
2015. jún. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%
Gratulálok, önkritika 0%. :)
2015. jún. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez Szűcs Édua rajza, ő szokta a Vekerdy-cikkeket illusztrálni a Nők Lapjában. Gondolom az egyikből vették.
2015. jún. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!