Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az orvos szemszögéből a...

Az orvos szemszögéből a császár vagy a természetes szülés a kevésbé megterhelő?

Figyelt kérdés
Nyilván a körülmények sokszor befolyásolják a kimenetelt, de az orvos tudja arra felé terelni az eseményeket amerre neki jobb. A császárnál is sok komplikáció előfordulhat ugyanúgy, mint a természetes szülésnél. Az egyiknél az anyukánál, a másiknála a babánál Szerintetek melyiket vállalják be szívesen az orvosok?

2014. okt. 1. 19:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmi gond,akkor tuti nem csaszaroznak.
2014. okt. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%
Császár
2014. okt. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a császár kevésbbé kockázatos az orvosok szemszögéből.
2014. okt. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Sajnos hiába szerettem volna legalább másodjára természetes úton szülni, megint császáros leszek. Az első babámnál napokig próbáltak oxitocin-terheléssel stimulálni, hogy elinduljon, nem történt semmi. Végül császár lett és ez volt a szerencse, mert 2-szeresen rajta volt a köldökzsinór a nyakán és tér-aránytalanság miatt sem indult meg. Gondoltam, hogy na, majd a másodiknál. Most meg az előző császár hege legyengült, elvékonyodott és megint nagy a baba, így megint nem sok esélyem van a természetes szülésre. Kíváncsi voltam, hogy szerintetek melyik verzió a "jobb" az orvosnak. A császár az mégis csak egy műtét és a nőgyógyászok nem sebészek.
2014. okt. 1. 19:48
 5/15 anonim ***** válasza:

Erről nemrég olvastam.Bár jobb a természetes szülés mind a babának mind a mamának, mégis Magyarországon egyre több a császár. Egyre jobban preferálják, mert még mindig kisebb kockázattal jár mint a természetes szülés.

Engem is hagytak 12 órát vajúdni. Oxitocin stb.Semmi így a császár maradt. Én nem érzem úgy hogy nagyon megviselt volna...Bár nem szültem természetesen, de 1 hét múlva már jól voltam. :)

2014. okt. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kérdező nálad indokolt volt a császár.


Az orvosnak azért jobb a császár, mert ott kevesebb komplikáció léphet fel, mint a természetes szülésnél, így jobban kivédhető egy esetleges pereskedés.

2014. okt. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hát ez orvos függő! Az én orvosom csak nagyon indokoltan császároz!

Akkor sem császározott mikor 36 hetes halott babát kellett szülnöm.

Simán szültem, 18 óra alatt, úgy hogy az előző szülésem CSÁSZÁR volt.

Azt mondta így kisebb a rizikó.

2014. okt. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hogy lehet ezt túl élni utolsó? Ez borzasztó... :(
2014. okt. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát nem könnyű! Főleg ma, ma volt 7 éve, hogy meghalt a kisfiam.

Bár van 4 gyermekem, őt sose feledem. Sajna egészséges volt, csak a köldökzsinór megszorult.

2014. okt. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta az orvosom, hogy a természetes szülésnek sokkal több előnye van, mint a császárnak, pl. hamarabb jöhet a kistesó. (ez volt az utolsó, azért maradt meg)


Nálunk szólt, hog ynem lesz kicsi a baba, de nem volt lehetőség már megnézni, menniyre is nem lesz kicsi, csak tapintásra mondta, hogy nagyon nagy.

Viszont hagyta és próbált segíteni, hogy természetes szülés legyen, pedig nem ragaszkodtam hozzá.

Nem esett pánikba, de akkora volt a babám, hogy ekkora méretűeket már alapból császároznak, mégis sikerült megszülni és még ezek után is azt mondta, hogy sokkal jobb volt így, mint császárral és örült, hogy nem kellett felvágni.

2014. okt. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!