Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodában hány nap hiányzást...

Óvodában hány nap hiányzást igazolhat a szülő a tanév során (tehát nem nyárra gondolok)? Van erre vonatkozó törvényi szabályozás?

Figyelt kérdés
Tehát nem orvosi igazolással, hanem mondjuk elmegyünk nyaralni szeptemberben, stb. ilyen dolgokra hány napot igazolhat a szülő, mennyit hiányozhat a gyerek?

2015. jún. 17. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, 3 napot igazolhat a szülő.
2015. jún. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az oviban ezt egyáltalán nem vették komolyan. Ha valaki szólt, hogy menne, elengedték minden igazolás nélkül (szerintem örültek is, hogy kevesebb gyerek zsúfolódott a csoportban ;))
2015. jún. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nagycsoportban 3, középső és kiscsoportban 10-10 nap, amit igazolhat a szülő, de ez előre be nem jelentett hiányzás.

Ha szólsz előre, hogy nem viszed, mert ettől-eddig nyaraltok, akkor igazoltnak veszik. Legalábbis nálunk.

2015. jún. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van, hogy ha nem nagycsoportos a gyerek, akkor 1-2 napra nem kell igazolni, ha szólsz előre, 3 napnál vagy többnél vagy orvosi igazolás kell, vagy szülői. Ennél több napra is el lehet vinni, de akkor az óvodavezetőnél kell írni egy kérvényt, hogy ettől-eddig nem viszed családi okok miatt (nyaralás, utazás, kistesó születés...).

Nagycsoportosoknál 3 napot lehet igazolni, ott már komolyabban veszik.

2015. jún. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem szeptembertől nem csak a nagycsoportosoknál fogják szigorúan venni, hiszen 3 éves kortól lesz kötelező az óvoda. Én megkérdezném az oviban mielőtt lefoglalnám a nyaralást.
2015. jún. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk most volt épp szülői. Alapban "bármennyit hiányozhat", ha igazoljuk, hogy családi ok miatt távol marad. Tehát az intézményvezető azt mondta, hogy ha néha kivesszük 1-2 vagy 3 napra vagy akár egy hét (pl iskolai szünetben a nagy sem megy suliba, így a kicsi sem oviba) és beadunk egy papírt, hogy ettől eddig családi okok miatt nem megy oviba, az igazolt hiányzásnak minősül. Bár szerintem mivel minden nap van nekik foglalkozás (legalábbis nálunk) nem olyan jó mindig kivenni, mert akkor esetleg lemarad olyanról ami a többieknek élmény.
2015. jún. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is bármennyit hiányozhat, ha előre szólunk. Az óvodavezetőnk ugy gondolja, hogy jó az óvoda a gyerekek, de megis az a legjobb ha a család együtt van.

Ha pedig nem szólunk előre, akkor 3 nap, annál többnel orvosi igazolás kell.

2015. jún. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a héten volt szülői a leendő óvodakezdőknek. Ott elmondták, hogy nyugodtam elmehet a család nyaralni, ide-oda, csak szóljanak, hogy az óvónők be tudják írni, hogy nem igazolatlanul hiányzott. Csak az igazolatlan hiányzás a probléma.
2015. jún. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is lazák, a lényeg, hogy előre kell szólni. Betegség esetén is bíznak a szülőben, hogy betegen nem viszi senki, max erősen fertőző betegség esetén kérik az orvosi igazolást.

Mikor még otthon voltam, volt olyan, hogy úgy láttam jónak, hogy nem viszem, mert betegeskedett, de semmi komoly baja nem volt, orvoshoz sem vittem, csak szóltam bent, hogy most pihen a gyerek, majd viszem valamikor. És nem kellett igazolás sem.

2015. jún. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na most jön az, hogy igen, irásban kell amjd kikérni a gyereket az oviból, ha el akarsz utazni, vagy kánikulába nem akarod vinni. Igazolni kell, hogy nem viszed. Igazolatlanja nem tudom mennyi lehet, de az minek és hogy?????
2015. júl. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!