Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikortól kötelező az óvoda?...

Mikortól kötelező az óvoda? (költözés)

Figyelt kérdés

Nagyon úgy néz ki, hogy szeptember közepén tudnánk csak az új otthonunkba beköltözni, viszont addig nincs lakcímkártyája a kicsimnek. Ilyenkor mi a teendő? A régi ovijába már nem tudunk menni.


Lehet ebből gond, hogy nem jár oviba 2-3 hétig igazolatlanul?



2015. júl. 1. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem látok összefüggést a költözés és a nem jár oviba között. Jelentkezni májusban kellett az óvodába
2015. júl. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én sem igen látom az összefüggést.

Most kezdené az ovit, vagy már eleve ovis. Ha most kezdené ugye eleve az új helyre kellett volna beíratni, ha mégsem akkor is ha jelzitek oda fel "kell", hogy vegyék. Az hogy ott akkor később kezd nem gond, de jelezni kell az ovinak, hogy tudjanak róla, mert igen akkor igazolatlan hiányzása lesz (val.szeg ennyiért még nem vonják meg a cspt, de soha nem lehet tudni).

Ha eleve jár már oviba, akkor nem értem miért ne mehetne a régi oviba addig még nem költöztök. Nekünk meg most a kistesó miatt kezd egy héttel később az oviban, mert akkor megyünk nyaralni, már most szóltunk, hogy így ő akkor mehessen, mert annak viszont nem láttam értelmét, hogy menjen egy hetet, majd nyaralás majd újra. Beszélj mielőbb az ovival.

2015. júl. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az összefüggés az, hogy a jelenlegi ovijából már megkaptuk a kilépő lapot, teljesen leszámoltunk, viszont az új óvodába csak akkor jelentkezhetünk be, ha már megvan az ottani lakcímkártyánk. Viszont ottani lakcímkártyát csak akkor kapunk, amikor a ház teljes vételárát kifizettük, ami szeptemberre esik, tehát addig hivatalosan nem jár a gyerek sehova.
2015. júl. 1. 12:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem hiszem el. Az új óvodába már régen jelentkezni kellett. Ha felvettek, mindegy hogy mi van a lakcimkartyan
2015. júl. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

dehogyis! mi novemberbe költöztünk, 20km-el arrébb...

úgy szerettük volna, hogy aug végén, de csúszott a felújítás, régi oviban június végén köszöntünk el, július elején bementem a kiszemelt óvodába, elmondtam, hogy ez van, költözünk, nem tudjuk pontosan mikor, de az biztos, hogy x hónapon belül.

mondták semmi gond, hozzák a papírokat, beírtuk a lakcímünket, beírtuk, hogy hova fogunk költözni, leadtam a régi oviból kiadott papírokat, majd 2-3 nap múlva telefonáltak, hogy mikor lesz az első nap, mikor menjek szülőire és mikor tudom befizetni az ebédet.

aztán mikor elköltöztünk és meglett a lakcímkártya, akkor bevittem az oviba, fél perc alatt lemásolták.


abból nem lehet gond ha egy oviköteles gyerek nem jár pár hétig oviba, hisz lehet hiányozni. persze nem igazolatlanul, egészséges igazolást kérni fognak. de olyan nincs, hogy nem íratod be! ha mást nem, legalább hívd fel az új óvodát holnap és mond el. lehet le tudjátok papírozni e-mailben és akkor nem kell utaznod emiatt ha messze költöztök. de olyan nincs, hogy nem jelented át, hisz a másik helyről már kijelentetted, biztos elvennék a csp-t is...

2015. júl. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok, azt lefelejtettem, hogy szeptembertől rendesen járt az új oviba, pedig még a másik városban laktunk :)
2015. júl. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló, köszönöm szépen a segítséget.

Akkor az új oviban minket félretájékoztattak, hiszen ott a vezető kimondottan lakcímkártyához kötötte a felvételt.

Fel fogom hívni jövőhéten.

Én sem értem ezt a rendszert, mert a mi ovinkból simán kiadták a papírokat, nem a két ovinak kellett volna ezt egymás között elrendeznie?

2015. júl. 3. 13:10
 8/9 anonim ***** válasza:

nálunk is az én kezembe nyomták az ovis papírokat, de valóban furcsa. mondjuk enyém akkor nem volt óvodaköteles, de azért csak hívatalason papírok... de ha már ketten is így jártunk, nyilván így működik :D


szerintem ne kérdezd az új ovivezetőt hanem közöld vele. nem tudom hogy mondhat ilyet, ha egyszer költöztök! mondom, nálunk semmi gondot nem okozott ez.

esetleg hívd fel a fenntartót. ha önkormányzati akkor az oktatási osztályt hívd, ők tudnak ebben segíteni, benne vannak a jogszabályokban !

majd írd meg, hogy sikerült-e

2015. júl. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sikerült lakcímkártya nélkül beiratkoznunk az új oviba. Elég volt az adásvételi szerződést bemutatni.
2015. aug. 10. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!