Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Magyarországon kötelező a...

Magyarországon kötelező a gyermeket óvodába járatni? Ha igen, hány éves kortól?

Figyelt kérdés
Idén költöztünk vissza Magyarországra, ezért nem tudom. Külföldi házunk még meg van (itt is vagyunk meg ott is), próbáljuk eladni, de ha nem sikerül, akkor egyenlőre inkább itt maradunk (MO-n is marad a bejelentett lakcím) és mikor a gyermek eléri azt a kort, hogy óvodába kell adni (mert itt kötelező), akkor be kell jelenteni valahová, hogy itt jár és nem Magyarországon, illetve jár-e ez esetben családi?

2014. márc. 7. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:

A jelenlegi szabályozás szerint 5. évtől van tanköteles korban a gyermek, tehát egy évet mindenképpen kell oviba járnia.

A 2015. szeptembertől lesz majd 3. évtől kötelező, de ez a szabályozás is még addig annyit változhat...

2014. márc. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha a gyerek nagyar állampolgár, akkor jelezni kell a hatóságok felé, hogy külföldön jár oviba/iskolába. Konkrétabbat nem tudok.
2014. márc. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

úgy van ahogy az első írja

annyit tennék hozzá, hogy elég délelőtt ott lennie, ebéd után haza lehet hozni

2014. márc. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!