Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vannak itt olyan anyukák...

Vannak itt olyan anyukák akiknek a gyereke nyári szünetbe is megy oviba? Hogy viseli a gyerek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy összevont csoportok, más óvónénik más gyerekek vannak.
2015. júl. 29. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Imádja. Egy kis létszámú (3 csoport, 74 fő) oviba jár, így minden gyereket, óvónénit, dadust ismer. Nyáron szinte egész nap kint vannak az udvaron, kiviszik a benti játékok egy részét, lehet gyurmázni, rajzolni, festeni. Sőt ilyenkor is leültetik őket asztali foglalkozásokhoz, ha nagy meleg van. Illetve van párafújó, vizes kézzel pacsálós játék. Ilyenkor bejárhatnak a konyhára (persze nem hivatalosan), segítenek takarítani stb. A teraszon ebélnek, amit különösen szeretnek. Kevés gyerek, több figyelem. Általában 15-20 gyereknél több nincs is. Maximum akkor, ha valakinek a tesója is ott van. Néha a régi ovisok is benéznek délelőttönként játszani, volt óvónénikkel beszélgetni.

Mindez Budapesten.

2015. júl. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

enyém tavaly szinte végig volt, nem viselte túl jól...

idén másképp játszottunk a szabikkal és 7 hetet itthon tölt, nagyon örül neki, még úgy is, hogy vissza össze-vissza, míg dolgozunk:)

2015. júl. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is jár oviba a nagylány összevont csoportba. Igaz, csak pár hetet, de nincs vele gondja. Külön móka, hogy ilyenkor együtt alszik az összes gyerek a tornateremben. Szinte egész nap kint vannak az udvaron, nagyokat játszanak.

Érdekes, hogy bölcsiben hiába van kevesebb gyerek ott nem vonják össze a csoportokat.

2015. júl. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én vittem a hat éves fiam két hétre összevont oviba

nem a mi ovink,de nagyon szeretett volna oda menni.így megbeszéltük a barátnőmmel,aki az ő kis barátjának az anyukája,hogy visszük őket két hétre.nagyon élvezik,együtt játszhatnak egész nap az udvaron,ami sokkal jobb,mint a mi ovinké

meg tudtuk volna nagyszülőkkel oldani a felügyeletet,mert dolgozunk,de nem bántuk meg,hogy így döntöttünk.nagyon jól érzik magukat,olyan,mintha valami jó kis táborban lennének.még a jövő héten mennek,aztán majd szeptemberben a saját oviba

2015. júl. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Muszáj neki, mert 2,5 hónapot nem tudunk megoldani. 1 hónapra zárt be az ovi, de jövő héten nyitnak, és én már viszem. Alig várja.

A lányom is így volt, ő imádta, neki mindegy volt, hogy ki az óvó néni, vagy kik a gyerekek.

Remélem a fiamnak sem lesz gond, itthon már nagyon unatkozik.

Egyébként az összes óvó nénit ismeri, mert reggel és délután eleve összevont csoportok vannak, ahol felváltva ügyelnek az óvónők, szóval nem hiszem, hogy ez gond lenne.

Inkább attól tartok, hogy kevés lesz a gyerek, és lesz-e ott barátja abból az 5 gyerekből, akit visznek.

Bár én őszintén nem értem, mások hogy oldják meg?

2015. júl. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az enyém járt most ép szünete kezdödöt 1 hónapig nincs ovi mert bezárt a saját ovija ,másikba meg nem viszem igy is örült hogy végre nem kell oviba mennie ,mert most az utolso hetekben már nem volt kedve az ovihoz ,ő is elfáradt .majd agusztus végén nyit az ovi akkortol újra jár.
2015. júl. 30. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam is járt az összevont csoportba. Most 1 hónapra bezárt az ovi, én is szabin vagyok. Ügyeletes oviba nem vinném.
2015. júl. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Szerette, de az utolsó héten már nyűgös volt, nem akart menni. Ők is elfáradnak.
2015. júl. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!