Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van óvodai dajka köztetek?...

Van óvodai dajka köztetek? Munkaidővel kapcsolatban szeretnék tájékoztatást.

Figyelt kérdés
Tudtok olyan lehetőségről hogy óvodai dajkaként esetleg nem kell hajnali műszakra menni dolgozni, hanem 7-től vagy nyolctól fixen minden héten amíg a gyermek kicsi?Nagyon szeretnék dajka lenni és megvan hozzá a képesítésem is, csak a hajnali 5 órás kezdést nem tudom vállalni mert nekem kell a kisfiamat oviba vinni, és ugye akkor még nincs is ovi. Van rá lehetőség? Annyira szeretném, de nem merem benyújtani a jelentkezésem ha mindenképp 5-től kell. Akkor nem tudjuk megoldani a gyerkőcöt így segítség nélkül.
2015. aug. 10. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy válaszolok, nem vagyok dajka, de a kislányom dajkája a kezdetektől 8-16-ig can, soha nem kezdett hajnalban. Van olyan dajka, aki 5-re jár?
2015. aug. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szia! Én dajkaként dolgozom. Mi 6-17 óra között vagyunk nyitva. Amióta ovis a kisfiam, nincs gond, mert abba az oviba jár, ahol én is dolgozom. De 2 éves korában visszamentem dolgozni, a kicsi bölcsibe. Mivel nem egyedül nyitunk (a mi ovinkban 3 dajka nyit, és 3 zár). tehát nem egyedül vagy. Így megbeszéltem a főnökömmel, hogy jövök köztes műszakba. Így fél 8-ra jártam, kényelmesen elvittem bölcsibe, és oda is értem érte időben, míg bölcsis volt. Amióta ovis, azóta én is a rendes műszakba járok. Közel van az ovi is (kb. 3 perc), így nem kell annyira korán kelteni sem. Tehát minden megoldható, beszélni kell a vezetővel, hogy megoldható-e.
2015. aug. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk még a takarítónéni sem jár ötre! Hatkor nyit az ovi, van, aki hatkor kezd, de hajnali ötkor semmiképpen!

A dajkák általában 6-kor vagy 7-kor kezdenek, de volt, hogy nyolckor összefutottam a mi dadusunkkal, pont akkor hozta be a két gyerkőcét.

Nyugodtan add be a jelentkezésedet, és jelezd, hogy van gyermeked, akit neked is intézménybe kell vinned. Egy normális vezető megérti az ilyen helyzeteket, ügyesen össze tudja egyeztetni a dolgozói műszakját. Lehet, hogy pont kifogsz egy olyan másik dadust, aki viszont korán menne, hogy délután korábban eljöhessen, mert ő is gyerekért rohan. Ez ne tartson vissza!

2015. aug. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Két féle dajkai munkaidő van. Vagy fix 8 órás, ekkor 8-tól 16-ig dolgoznak, vagy váltott műszakos, ekkor a délelőttös nyitásra megy és a délutános zárásig marad.
2015. aug. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Ott ahol én lakom a dajkák munkaideje hetente változik. Vagy 9-17-ig vagy 5-től 13-ig. Csak nem tudtam van-e olyan esetleg hogy tényleg állandóan egy köztesben menni míg a gyerek nem önellátó reggelente, mert ugyebár ötkor még nincs ovis csoport sem, úgyhogy a gyerkőcöt nem tudom vinni akkor.
2015. aug. 10. 18:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia. Nálunk váltott műszakban dolgoznak. Egyik héten reggel 6-tól vagy fél 7-től (ez úgymond rájuk van bízva) délután 14-ig vagy 14.30 ig. A másik héten fixen délelőtt 10-től este 18.00-ig. Így vannak beosztva fixen kettesével. Én, a ped.assz. Jarok fixen 8.00-16.00-ig. Nekem is van egy 4 éves lányom (2,5 évesen kezdte az ovit) akit 100%-ban én hozok,viszek (Apja kamionos) és őszintén mondom én a dajka munkakört jelen pillanatban nem tudnám vállalni. A délelőttös műszak azért rossz mert korán kell kelni,hogy beérjek 6.00-6.30-ra,délután meg még alszanak amikor lejár a délelőttös műszak. Vagy fel kellene keltenem vagy ott kellene még henkelnem egy fél egy órát amíg felkel,uzsizik. A délutános (most pont ezt csinálom a nyári szabadságolások miatt) műszak meg azért rossz mert elmegy az egész nap. Délelőtt 10.00-ig nem érdemes semmi nagy dologba belekezdeni este 18.00 után meg már"késő"van. Szegény gyerek este 6-ig ott henkel az oviba amíg én takarítok.
2015. aug. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 8-4-ig dolgoznak a dajkák, mindig és mindegyik.

Tehát reggel 6-8-ig és du. 4-6-ig nincs dajka az oviban, csak óvónéni (és konyhás).

2015. aug. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!