Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért bántják itt azt, aki...

Miért bántják itt azt, aki nem a létminimum alatt él?

Figyelt kérdés

Téma most ugye az ingyenes óvodai étkezés.Aki nem jogosult rà, sőt igénybe sem venné, de hozzàszól ehhez a témàhoz, le van ugatva.

Ha valakinek több a bevétele mint màsnak, azt utàljàk?Csak azért kérdezem, mert nem régóta jàrok ide, először szóltam hozzà ilyen témàhoz, de elképesztő, hogy milyen szinten el lettem hajtva.

Olyan szülők véleményére vagyok kívàncsi elsősorban, akik jàrtak màr így.


2015. aug. 27. 15:36
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Ugy gondolom, hogy nem a mi szégyenünk, hogy igénybe kell vennünk! Ha jár! 86 óta dolgozom. 89 óta ugyanazon a helyen. Büszke vagyok rá, hogy igényt tartanak a munkámra! Ha nem lennének ilyen árak, sokan sokkal jobban élnének! Eus árakhoz, az eus fizetések hol vannak? És ez nem a MI szégyenünk!
2015. aug. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Az lenne jó, ha senkinem nem kellene igénybe venni. Én örülök, hogy vannak, akik jobban élnek. Nem jó honaprol honapra élni. De küzdünk :D
2015. aug. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Ha 250000-ből élnek 4-en, vagy csak 3-an, akkor a létminimum alatt élnek, kedves kérdező. Ez úgy értendő, hogy 1 főre jut kb. 90000 Ft. Talán ilyenekért ugattak le.


Egyébként mi sem vagyunk rá jogosultak és én is használnám a szomorú jelet szívesen, mert pont annyival lépjük túl, amennyi a 2 gyerekre az ebéd. Ettől függetlenül nem sajnálom attól, aki tud élni ezzel a lehetőséggel. A baj azzal van, hogy sokan automatikusan ezt gondolják, talán magukból indulnak ki (dögöljön meg a szomszéd tehene hozzáállás). Ugyanis a reklámszöveg az óvodások 90%-áról szólt, hogy szinte mindenki ingyen kapja majd, sokan meg rájöttünk közben, hogy dehogyis.:)

2015. aug. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy gyermekkori rossz élményeid vannak, mert anno ingyen étkeztetésben részesültél, biztos rossz volt, hogy emiatt csúfolnak, de sokan nem tehetik meg, hogy hiúsági kérdést csináljanak a dologból. Nekünk is jár az ingyenétkezés a gyerekeknek és ennek örülök, mi is kaptunk már ruha csomagot és jó szívvel elfogadtam. Ha tudok (pl. kinőtt gyermek ruhák) én is segítek másokon.
2015. szept. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!