Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért bántják itt azt, aki...

Miért bántják itt azt, aki nem a létminimum alatt él?

Figyelt kérdés

Téma most ugye az ingyenes óvodai étkezés.Aki nem jogosult rà, sőt igénybe sem venné, de hozzàszól ehhez a témàhoz, le van ugatva.

Ha valakinek több a bevétele mint màsnak, azt utàljàk?Csak azért kérdezem, mert nem régóta jàrok ide, először szóltam hozzà ilyen témàhoz, de elképesztő, hogy milyen szinten el lettem hajtva.

Olyan szülők véleményére vagyok kívàncsi elsősorban, akik jàrtak màr így.


2015. aug. 27. 15:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
69%

Én nem lettem leugatva, de azért válaszolok. Nekünk sem jár az ingyenes étkezés.


Én a múltkor beszóltam egy anyukának, mert panaszkodott hogy neki nem lesz ingyenes, majd egy szomorú szmájlival zárta a mondatot. Ugyanis örülni kéne, hogy nem szorulnak ilyenekre, és nem gondolom hogy sajnálni kellene attól, akinek jár.

2015. aug. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Belinkelnéd a kérdést? Érdekelne...
2015. aug. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%

Mert irigyek.

De visszafele is megy, mert ha valaki kiirja, h mikor jon a csaladi, annak is nekiesnek. Egyszer en is megkerdeztem, elharaptak a torkom, h miert abbol akarok megelni, pedig annyirol volt szo, h nem voltunk itthon, mikor hoztak volna. Masnap bementem erte, de ez mindegy is.

Mi sem kapunk ingyen ebedet, de sokrol tudok, akik ugy kapjak, h nem szorulnak ra. Olyat is tudok, aki nem kapja, mert elenyeszo osszeggel magasabb a penze.

2015. aug. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Én azon sajnálkoztam hogy kereken 1000 Ft-al több a család jövedelme a határnál, így teljes ellátást kell fizetnem mindkét gyerekre, tehát rosszabbul jövök ki mint aki valamivel kevesebbet keres de ingyenes neki az étkezés.

Ez nem azt jelenti hogy sajnálom a kisebb jövedelműektől...

2015. aug. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Belinkelni nem tudom most, de arról volt szó, hogy leírtam, csúfoltak anno oviban,iskolàban, mert ingyen kaptam a kajàt, könyvet.Leírtam, hogy nem akarnàm ha ezt a lànyom àtélné, s örülök neki, amiért nem szorulunk rà.Erre elkezdték a szüleim ócsàrolni, miszerint " azért kaptad ingyen,mert a szüleid csórók voltak".Megírtam, hogy a szüleim hagyjàk ki ebből,mert màr nem élnek.

Meg volt pofàm leírni, hogy igenis mindenből a legjobbat akarom a gyerekemnek, erre az jött, hogy anyagias vagyok.Egyszóval: semmi sem jó.

Oké, az lehet nem volt szép tőlem, mikor megkérdeztem, hogy büszkeség nincs az emberekben?

2015. aug. 27. 16:04
 6/24 anonim ***** válasza:
26%
Köszi a lepontozást!
2015. aug. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Aztán a végén írta valaki, hogy 250.000 Ft.-ból élnek, nem a létminimum alatt (?), két kocsijuk van, megtakarítàsuk.A mostani létminimum nem 89.000 Ft?
2015. aug. 27. 16:23
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Húh nem olvastam sem a kérdést,sem a válaszokat. Mondjuk az utolsó mondatod sértő. Nekem eddig eszembe sem jutott, hogy szégyellni kéne magam, mert nekünk jár. Világ életemben dolgoztam, 36 évesen 20 éves munkaviszonnyal rendelkezem, a páromnak is több, mint 20 éve van. Nem a létminimum alatt élünk, de az ingyenes étkezés mostani verziója, nem is erre vonatkozik. Aki a létminimumon él, az valószínűleg kapott eddig is szociális támogatást és nekik eddig is járt. Amúgy szerintem már nem csak ezen az oldalon, máshol is komment háború megy..az sem jó, ha van rajtad sapka és az sem, ha nincs. :( egy idő után átmegy sértegetésbe...
2015. aug. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__ovodak..


Nem az a gond, hogy ezt leírtad, hanem a körítés és a stílusod.


Neked nem lenne pofád kérni, azaz másoknak van pofájuk kérni

Ekkora égésnek nem tennéd ki a gyerekedet...

Nem értedazt a szülőt, aki képes erre...

Aki ezt igénybe veszi, annak nincs büszkesége....


A stílusod a gáz. És ezzel a hozzáállással épp a te lányod leszaki csúfolni fogja azt,aki ingyenes. (Kb a gyerekek 80 %-a. )

2015. aug. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"leírtam, csúfoltak anno oviban,iskolàban, mert ingyen kaptam a kajàt, könyvet"


Elárulom, én még a ruháimat is a Vöröskereszttől kaptam, olyan szegények voltunk. (pl Karácsonyi ajándékba 3 db ÚJ bugyit kaptam kb 6-7 évesen). De soha senki nem csúfolt ezért. Általában a középpontban voltam mindig, mert olyan társasági ember vagyok. Szerettek mindig is a környezetemben.


Most felnőtt koromra szerencsére jól élek, nem kell az anyagiakkal foglalkoznom, de eszembe nem jutna, hogy így nyilvánuljak meg, mint te.

Szóval téged nem az ingyenes kaja meg könyv miatt csúfoltak anno...

2015. aug. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!