Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szinte egyforma ovis jel....

Szinte egyforma ovis jel. Csak én vagyok most ideges, vagy mást is zavarna?

Figyelt kérdés

Februárban kezdtük az ovit, csiga a jelünk. Most jöttek újak a csoportba, egy új kisgyereknek is csiga lett a jele. Úgy különböztetik meg, hogy a miénknek kék a háza, az övé zöld.

Mindezzel ma reggel szembesültünk, mikor is már kezdettől fogva zöld alkoholos filccel van minden ruhában, minden tárgyán a jele (az a kedvenc színe). A másik gyerek is kisfiú. A dadus volt ott reggel, kérdeztem, azt mondta, nem lesz keveredés.

Egyébként nagyon jól kijövünk óvónénivel-dadussal, szereti őket a kisfiam, az ovit is és én is bízom bennük.

De most mérges vagyok, mert nem örülök, hogy "elvették a jelét". Más jel sem lenne praktikus, már mindenben benne van, az ágyneműn hímezve, és a gyerek is szomorú lenne szerintem. Úgyis mosáskor szokott kopni a filc, majd ezután kékkel rajzolom át, meg írok nevet, monogramot. És szerencsére van egyfajta csiga-rajz, mindig ugyanúgy rajzolom, varrom.

De nekem ez furcsa és érthetetlen, hogy miért nem lehetett szólni, hogy a jel foglalt. És minket nem kérdeztek, nem szóltak... A gyerek tudni fogja persze , mi az övé. De szomorú vagyok, hogy a jelén "osztoznia" kell.


2015. szept. 1. 12:37
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem kicsit túlreagálod, de nekem is furcsa, hogy nem tudtak más jelet kitalálni. De biztos nem lesz gond a megkülönböztetéssel, ne aggódj.
2015. szept. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
29%

Ez a tipikus bolhabol elefant.

A gyerekedet tutira nem erdekli, hogy masnak is az a jele. Szetinted foglalkoznak ok ilyennel ??

2015. szept. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
23%
Azt még megérteném ha a gyereked hisztizne érte, de te anyuka létedre... nagyon gáz vagy ne haragudj.
2015. szept. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
33%

:)))) ezen a t/1- en kiakadok mindig :))


elnézést az offért.


Nem tudsz új jelet kérni amúgy? vagy nem akartOK? :)

2015. szept. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
41%

Őrületes probléma :D.

Csak hogy megnyugtassalak amikor ovis voltam kettőnknek volt a csoportból tulipán a jele, az enyém piros, egy másik kislányé sárga. Sosem volt ebből konfliktusunk. De ha a kisfiad látja, hogy problémázol rajta, akkor neki is probléma lesz, és neki majd lesz.

Jelentem egyébként, nem lettem sem depressziós, sem pszichopata, sem drogos kamaszkoromban, nem kellett pszichológushoz sem járnom emiatt. Szerintem Ti is átvészelitek.

2015. szept. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
36%

és te már beszoktál rendesen az oviba?

téged jobban zavar h más lett a jeled?

2015. szept. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
70%

Az én öcsémnek kék vödör volt a jele. A csoportban volt egy zöld vödör és piros vödör is, senki nem panaszkodott...


Amúgy a kisfiam csoportjában első szülőin közelharc ment a jelekért, csak lestem, hogy mit meg nem tesznek az anyák (akik állítólag felnőtt nők). Utána meg úgy ment a cserebere, hogy csak néztem. A gyerekek lesz*ják, hogy mi a jelük, megjegyzik, hogy nekik mi, és kész....

Elképesztő probléma. :)

2015. szept. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
80%

5-ös, mi van ha a másik kislány azóta is egy elmegyógyintézet gumiszobájában tengődik, ha??? :D

Nem tudhatod!


Kérdező! Nyugi. Ülj le, gondold át FELNŐTT fejjel.

Ha a kisfiad nyafogni fog emiatt pont neked kellene lenned aki megnyugtatja őt, helló! Közben meg szerintem Te jobban ki vagy borulva mint ő. Ha nagyobb lesz, sajnos fogják érni csalódások, kudarcok, ha nem akarod, hogy idegbeteg legyen szegény, akkor ilyenkor figyelj arra, hogy ne te legyél aki a nagyobb hisztit csinálja, hanem az aki megnyugtatja. Te jó ég..

2015. szept. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
67%

Mi külföldön élünk, habár van ovis jel, de nem igazán használják. A ruháikat a gyerekek nagyon jól megismerik, csak azért kell a nevüket bele írni, hogy az ovonök is megismerjék, ha valamit találnak.

A fogasát, fakkját is simán tudja melyik, nem hülyék csak kicsik.

2015. szept. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
69%
Én csak azt nem értem, hogy egy olyan ember nem írt ide, aki egyetért a kérdezővel, és felháborító problémának tartja a leírtakat, mégis mindenki le van pontozva... aki lepontozgat legalább lenne annyira jófej, hogy akkor már vállalja fel a vélemyényét. Ezt csomószor látom, más kérdéseknél is.
2015. szept. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!