Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Erőltetnétek, hogy ott aludjon...

Erőltetnétek, hogy ott aludjon az oviban, ha meg tudnátok oldani, hogy otthon legyen délután?

Figyelt kérdés
Kislányom nem akar az oviban aludni. Megy szívesen, de ebéd után jönni akar haza. Az óvónéni szerint nem kötelező, hogy délutánra is maradjon, a foglalkozások le mennek délelőtt. Tavaly nem volt gond az ott alvással, most sír. 8 hónapos a kistesója, arra gondolok, hogy miatta nehezebb a nagynak. Nekem könnyebb lenne, hogy ha délbe mennék érte, mert a kicsi általában pont akkor alszik délután, mikor a nagyért kéne menni. A környezetmben azonban mindenki ágál ellene, hogy elhozzam, mert szerintük túl lágyszívű vagyok és a gyerek megszokja, hogy mindig jöhet haza, nem bírja majd az iskolát stb.
2015. szept. 2. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Eszem ágában nem lenne olyasmire kényszeríteni, amit ő nem akar, ha van más megoldás. Mások véleményére nem adok. Én vagyok az anyja.
2015. szept. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Hozd csak haza szépen, ne törődj az ágálókkal. MI is így tettük, nagyon jó volt neki, hogy a kistestvérrel otthon is lehetett. Bírta az iskolát. Azok bírják jobban, akiket délután így szeretettel otthon nevelnek és van közösségi élete is délelőtt. Ez nem úgy működik a kisgyerekeknél, hogy edzeni kell a nehéz és fájdalmas életre, tehát keményen bánni vele, mint valami katonai kiképzésben. Hanem ha kiskorban sok törődést, szeretett, figyelmet kap: felnőtt korban jobban fogja bírni a nehézségeket -lelkierővel. (Vekerdi ír ezekről bővebben)
2015. szept. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

Csináld úgy, ahogy nektek jó, mással ne foglalkozz.

Én nem vinném haza ebéd után. Csináltam pár hónapig, de nekünk nagyon rossz volt. Későn értünk haza, akkor még elkezdte, hogy éhes, szomjas, pisilni kell, stb. Fél 3 előtt nem került ágyba. Vagy nem is tudott már akkor elaludni, viszont délután 5-től már nem bírta magát, vagy sokáig aludt és így borult az egész további napirend. Mi úgy tudtunk több minőségi időt együtt tölteni, ha hagytam, hogy kipihenje magát rendesen ebéd után és délután korán mentem érte.

Ráadásul pár hónap múlva majd a kicsid átáll egy alvásra, akkor ő majd pont akkor aludna, amikor a nagyért mentek.

2015. szept. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Én dolgozom, de amikor csak tehetem, hazahozom. Szerencsére rugalmas a munkám.

"a gyerek megszokja, hogy mindig jöhet haza, nem bírja majd az iskolát stb." Na ez egy nagy butaság. Nem MINDIG jöhet haza, hanem ebéd után, a foglalkozások délelőtt vannak, pont mint az iskolában.

2015. szept. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Hozd haza délben. Én is így csináltam az elsővel is és a másodikkal is,amikor születtek a tesóik. Nem érdekelt a sok okoskodó,nekem és a gyerekeimnek így volt a legjobb.Semmi bajuk nem származott belőle,tökéletesen bírják a sulit.A két nagy már sulis. Biztos nem lesz gond a kicsivel sem. Az anyai törődést,szeretetet semmilyen hipi szupi ovi nem pótolja.Aludni is jobbat fog otthon,hidd el. Ez nem lágyszívűség,ez az igazi anyai törődés,és ragaszkodás. Én azokat nem értem,akik annak ellenére,hogy otthon vannak gyeden,vagy gyesen,még is ment hagyják a nagyobbat egész napra.Ha ekkora teher már most.. mi lesz ha tinik lesznek? Sok gond és baj lesz már akkor velük.Biztos nem egyszerű a pár hónapos mellett a nagyobb gyerekkel is törődni délutánonként,tudom én is,de sokkal jobban kialakul közöttük is a testvéri kötődés.
2015. szept. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Egyetértek.

4-es.

2015. szept. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
eszembe se jutna ott altatni ha meg tudom oldani
2015. szept. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Èn azért azt mondom próbáld ki de ne mond le a helyet elöször.

A kicsinek nagyon rossz lesz. Nekem a nagy az elsö évben félnapos volt csak, és a kicsinek egy horror volt hogy menni kellett érte.

Az ovi kb 2 km messze volt, a nagy is fáradt volt, és ennyit nem b´rit volna haza gyalogolni vagy bicajozni éhesen, álmosan, így autßoval kellett érte menni, ahol a pici elaludt, vagy már az indulás elött ordított, hogy fáradt, de egyedül nem hagyhattam otthon, így bealudt az autóba, mikor haza értünk 5 perc alatt, felébredt és nem aludt tovább, csak ordított a fáradtságtól.


A legjobb az lenne ha az oviban nem kellene aludnia, és akkor akarna maradni. Nálunk nem kötelezö az alvás, akik alvós gyerekek, ök külön mennek egy ovonénivel(mindig ugyan azzal) aludni, a többinek meg csak csendes pihenö van, amikor olvasnak nekik vagy csendben szineznek. A nagy szereti ezt, itt ellazul ö is, de nem kötelezöen fekszik valahol.

2015. szept. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne mással foglalkozz. Akkor vidd és akkor hozd el amikor nektek kényelmes.

Én otthon vagyok így elméletben simán haza hozhatnám de inkább az első naptól ott alszik. Ennek két oka van. Egyrészt gyakran alakul úgy hogy nem vagyok kész délre az ebéddel így viszont nem kell rohannom-kapokdnom.

A másik ok hogy nem hozom el az az hogy mennék dolgozni és ha sikerül munkát találnom akkor úgy se tudnám elhozni és ismerve a fiamat nehezen szokná meg hogy ott kell aludnia. Így viszont az első perctől ahoz szokott hogy ott kell aludni.

2015. szept. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Úgy csináld ahogy nektek jó,habár ha nagyon sír akkor lehet elhoznám mert hát úgyis otthon vagy a picivel.

Tavaly én is elhoztam 13-kor mehettem érte,mert meg tudtam oldani (sajnos azonban az én déli alváshoz szokott gyerekem már mire hazaértünk 13.20-ra kizökkent és le is szokott a délutáni alvásról) de idén már ott alszik mert muszáj.

2015. szept. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!