Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi ez az új törvény, ami...

Mi ez az új törvény, ami délután 4-ig kötelezi a gyerekeket hogy a suliban legyenek? Mi értelme van? Mit csinálnak ott addig? Házit írni ezek után még otthon fognak?

Figyelt kérdés
Most megy a lányom 1. osztályba. Mindent felborít,ha tényleg ott kell maradnia délután 4-ig. Gyalog járunk a suliba,több mint 1 km-re (fél óra,de csak így tudunk közlekedni,a lányom még nem megy biciklizik két keréken,autó csak az apjuknak) van tőlünk,még két hónapig egyedül vagyok a 4 gyerkőccel- a 6 éves a legnagyobb,mellette 1 ovis van, 1 két éves,és egy 1 év alatti. Délután mire haza érünk lehet bojlert gyújtani,vacsizni és fürdeni,kb 1,5 óra amit játékkal tölthet,a játék idejéből megy el a tanulás?

2013. aug. 29. 12:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
Elvileg nem kötelező, kérheted, hogy ne kelljen maradnia, csak indokolni kell miért. Az én fiam is most megy 1. osztályba, 6 éves, és egy éve úszás edzésre jár, heti 6 alkalommal. Ha kötelező lesz a napközi akkor az úszásnak annyi, pedig nagyon szereti, és délutáni levezetésnek is jó.
2013. aug. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
4-5 órájuk lesz, aztán ebéd. Azután egy kis szabad foglalkozás -időjárástól függően- az udvaron, vagy bent. Aztán ha jól tudom 2-4-ig, napköziotthon, ahol megcsinálják a házi feladatot, és tanulnak másnapra. Azután otthon már SEMMILYEN dolguk nem lesz, csak a pihenés. Tanulnia így is, úgy is kellene otthon, nem mindegy akkor most, hogy inkább a suliban teszi meg, és le van róla a gond? Személy szerint én jó ötletnek tartom. Én is anno napközis voltam, nem kellett otthon már a tanulással foglalkoznia.
2013. aug. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

A legtöbb iskolában alsóban eddig is kötelező volt a napközi.

Most felsőben is kötelezővé tették.

Elsőnek írnám, hogy szakkörre, edzésre elengedik.

2013. aug. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%

tanulással foglalkoznom* bocsi.


És igen, lehet kérni, hogy elmehessen edzésre, de szépen megkérik itt is a szülőket, ne nagyon rondítsanak bele ebbe az új rendszerbe, és a szabadfoglalkozási idő alatt vigyék a gyereket az edzésekre. Persze ez korántsem megoldható, mert ugye az edzési időpontok nem a gyerekekhez alkalmazkodnak. Ez ilyen dolog, sakkmatt. Mostmár a suli az első.

2013. aug. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%

"Mi értelme van?"

Leginkább az, hogy a gyerek nem az utcán lófrál, hanem felügyelet alatt, hasznos módon tölti el az idejét. A magyar családmodell ugyanis kétkeresős, tehát ha mindkét szülő dolgozik, nem megoldott a gyerekek felügyelete. Ugye egy óvodás gyereknél senki nem kérdőjelezi meg, hogy jobb ha az óvodában tölti az idejét, mintha az utcán csavarogna, vagy felügyelet nélkül lenne otthon. Aki pedig most megy első osztályba, nem sokban különbözik ettől: néhány hónapja még ovis volt, most meg maradjon délután felügyelet nélkül?

Mivel Te otthon vagy a kisebbekkel, neked nem gond megoldani a délutáni felügyeletet, de ahol mindkét szülő dolgozik, ott igen. És én ezt nagyon jó ötletnek tartom.

Ahogy az első hozzászóló is írta, lehet kérni felmentést: nyilván ilyen ok lehet, ha anyuka otthon van, és tud foglalkozni a gyerekével délután, vagy ha a gyerek valamilyen "különórán" vesz részt, mint például az úszás.


"mit csinálnak ott addig?" Ezt az iskola feladata kidolgozni: nyilván ebbe az időbe belefér a másnapi lecke elkészítése, de a játék is. Az én gyerekkoromban is volt napközi, ahol mindig volt játék, és szabadban eltöltött idő is.

2013. aug. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%
Én azt nem értem, hogy ha nem az iskolában van a gyerek, akkor hol van, mit csinál? 1-2 között vége a sulinak, szülő hazaért 4-6 között (vagy akár később). Mit csinál egy 10-15 éves gyerek? Mert azt nem hiszem, hogy otthon ül és tanul....
2013. aug. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Én kifejezetten örülök neki. Nekem a 6 évesem 4 ig lesz oviban, így a nagylány, aki 7 éves, szintén 4-ig lesz, így elég egyszer elmennem értük. És nekem is van mellette egy 2 és fél évesem, és egy újszülöttem. Én egyedül nevelem őket, mégis megoldom. Nekem is fél óra a suli,ovi és vinnem kell a másik kettőt is. Előnye az, hogy ott megcsinálják a leckét, a napközis tanító néni segít nekik, ha valami nem megy, sokat lesznek az udvaron, ha jó idő van. Szerintem nagyon jó ötlet.

2013. aug. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Én azért olyan hiú ábrándokat nem kergetnék, hogy majd otthon nem kell leckét csinálni. Ekkora osztálylétszámok mellett tuti nem fogják tudni végignézni a tanítók/tanárok hogy kész van -e a gyerek leckéje, ill. rendesen csinálta -e meg. Ugyanez volt az én időmben. A mennyiséget megnézték, a minőséget meg nem (ez főleg az alsó tagozaton gáz). Otthon lehetett előlről kezdeni az egészet :(

A délutáni sportfoglalkozásról meg: "A szülő kérelmére az igazgató a kötelező tanítási órák utáni benttartózkodás alól felmentést adhat, de ez csak lehetőség." - idézet egy mai újságcikkből. Ki tudja, hogy ez a gyakorlatban hogy fog működni?

2013. aug. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Az én lányom valószínű nem szólna a suliban,ha nem ért valamit,olyan kis vissza húzódó gyerek.

Nővérem gyerekei is napközisek,(másik város) és nővérem is minden egyes délután le kellett hogy üljön a gyerekekkel tanulni.

Mi értelme van így??

Én nem voltam napközis,és otthon tanultam,és nagyon jó volt,hogy letudtam a leckét,mire a napközisek írni kezdték-bár nálunk csak a be járósók voltak napközisek,a helyiek nem,pedig ott is volt,ahol dolgozott mind a két szülő,de az is igaz,hogy 15-20 éve még nem csavarogtunk


Na, és az étkezést hogy oldják meg? Úgy értem,van akinek ingyen van,mert gyermekvédelmis. De az oviban is csak a tízórai és az ebéd az ingyenes,ha délután is van a gyerek,akkor az uzsit már ki kell fizetni... A suliban gondolom nem adnak uzsonnát- van amelyik gyerek délben eszik és két órakor már éhes...

Asszem' hosszúra fog nyúlni a szülői miattam,mert rengeteg kérdés jár a fejemben,amire itt sajnos nem kaphatok választ,és ott kell égnem,hogy ezt és azt sem tudom....

2013. aug. 29. 13:58
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
csak az a furcsa, hogy nincs tele a közigallas.hu napközistanárt kereső hirdetéssel, vagyis kik fognak rájuk vigyázni? a mostani tanárok túlórában. képzelem, milyen frissek és lelkesek lesznek...
2013. aug. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!