Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akinek nehezen szokottbe az...

Akinek nehezen szokottbe az oviba a gyereke, mégis meddig tartott?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 hete kezdte az ovit, semmi változás, sőt egyre rosszabb a helyzet, sokat sír nem szereti. Az óvónőket önmagához képest hamar elfogadta, viszont nem akar a gyerekekkel ismerkedni, játszani. Illetve inkább nem mer. Nem tudom hogy segíthetnék neki, már szinte depisnek tünik. El vagyok keseredve.
2015. szept. 12. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Kíváncsian várom a válaszokat én is,nálunk ugyanez a helyzet :-/
2015. szept. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, esetleg nem látja rajtad a félelmet és a bizonytalanságot, bizalmatlanságot? Ha rólad ez süt, akkor valószínű sose szokik be.

Ha nem ilyen vagy, akkor is lehetsz nagyon lelkes, és mesélhetsz neki, hogy milyen k jó az ovi, pl neked milyen volt vagy ilyesmi. (De túlzásba se essél, nehogy átlásson rajtad.)

Amúgy sztem egy hónap azért kell nekik, hogy normálisan megszokják.

Egy évig dolgoztam oviban, 2 kiscsoportos beszoktatást végigcsináltam, nagyjából november közepe, mire normálisan beáll a rend és minden gyerek viszonylag jól van. Ezalatt érts mindent: jó a reggeli elválás, jól esznek, jól alszanak, stb.

2015. szept. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van sajnos. A többi gyerek sem érdekli, reggel üvölt, aztán egyedül autózik meg szipog.
2015. szept. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem akarok senkit elkeseríteni, de a lányomnál egy év volt. :( 3 évesen ment, Kb egy hónapig sírt reggel, utána már nem. Majd beteg lett, két hét hiányzás, kezdődött minden elölről. Az első év kb úgy ment, hogy két hét ovi, két hét otthon. :( Év végére már megszerette, de kb 3 hét volt az oviból.Most augusztusban már alig várta hogy szeptember legyen és kezdődjön az ovi. Számoltuk vissza a napokat. :) Az első héten minden oké volt, második héten hétfőn már sírt, keddtől megint minden ok. Már ma is ment volna oviba. Engedjétek el!!! Nálunk szerintem én voltam az, aki tudat alatt otthon akartam vele lenni.
2015. szept. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi már végig kűzdöttünk egy évet kislányommal, s most ugyanott folytatjk úgy néz ki... :( tavaly utolsó nap is pityergett az oviban , idén új csoportba kerlüt, ahol már a Húga is vele van , de ma reggel is nagy sírás volt :( hozzá teszem a kisebbik lánykám, aki majd csak januárban tölti a 3 évet, minden sírás nélkül megy be, első nap szeppent meg, de semmi gond nincs vele... szóval hihetetlen különbségek vannak gyerekek között, ha nem tapasztalom nem hiszem el! Borzasztóan el vagyok keseredve, annyira bíztunk az új csoportban és hogy a tesó is vele lesz... és nem hisztizik, hanem "némán sír" , fojtogatja a sírás, próbálja nyelni a könnyeit, és mondogatja, hogy csak velem jó, nem akar ott maradni... minden reggel megszakad a szívem érte... :( Pedig a mostani óvónénik tündériek, figyelnek rájuk, elmondják milyen volt a napjuk... nem tudom mit tehetnénk még érte!?
2015. szept. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tavaly szeptemberben kezdett, olyan március, áprilisra lett okés a helyzet, onnantól nem sírt és játszott. Nyáron nem vittem, idén csak egyszer sírt. Már szeret menni, a tavalyi év viszont nagyon nehéz volt.
2015. szept. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!