Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy lehet átvészelni a...

Hogy lehet átvészelni a beszoktatást?

Figyelt kérdés
Sziasztok! El vagyok keseredve Anyukák, én itthon sírok,a fim az oviban. 3 és fél évesen kezdtük múlt hét szerdán. Először szerette, de amikor kedden már ott volt 8-12 ig, akkor már egész nap sírt utánam, teljesen kimerült, az ételt elutasítja. 2 napja bent lehetek ebédnél, akkor eszik, mert ott vagyok. Már tegnap reggel is sírt, amikor eljöttem és este könyörgött, hogy ne vigyem többet, mert nem vagyok ott. Ma reggel picit maradtam vele, amikor mondtam, hogy már nem lehet maradnom, jönnöm kell, olyan iszonyatos sírásba kezdett, hogy ilyet az életben sem hallottam. Kitépte magát az óvónéni kezéből, rugdosott, sikítva könyörgött, hogy szóljanak nekem, mert haza akar jönni. Szörnyű volt kintről hallani :( Engem is megvisel nagyon 27 hetes pocaklakóval. Itthon is vele kell aludnom ovi óta, nagyon fáradt, máskor este 9-ig pörgött, most 5 órától fekszik és pihen :( Hogy lehet ezt átvészelni?!
2015. szept. 18. 08:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Korábban hogyan reagált, amikor máshol/másra hagytad?


Az semmiképp nem megoldás, hogy te sírsz. Ha rajtad kétségbeesést lát, akkor átveszi és persze, hogy meg lesz ijedve.

Esténként felkészítitek a ovira? Lelkesen meséltek róla, vagy inkább azt érzi, hogy az egy nyomasztó hely, ahová te sem szívesen viszed?

2015. szept. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Előtte sohasem sírok, igyekszem elmagyarázni, hogy miért kell óvodába járni és milyen sok jó dolog van ott.
2015. szept. 18. 09:04
 3/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy attól még, hogy nem sírsz, ő érzi a feszültséget.


Arra nem válaszoltál, hogy korábban hogy reagált arra, ha máshol kellett lennie, más vigyázott rá.

2015. szept. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az nem jó megoldás, hogy hol ottmaradsz vele, hol nem. Összezavarodhat, hogy miért nem lehetsz ott vele, mikor a múltkor is bemehettél kicsit. Legyen egy napirend, amihez tartotok magatokat legalább egy-két hétig. Tehát vagy bekíséred és ott maradsz 10 percet, vagy nem, vagy bemész az ebédre vagy nem, de mindennap ugyanúgy legyen, és lehetőleg olyan napirend legyen amit aztán egy-két hónapig - esetleg óvónőkkel megbeszélve - tartani tudtok. És ovi sokat legyetek együtt, hogy érezze, azért nem veszített el.
2015. szept. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
*ovi után
2015. szept. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jól érezte magát, ha másokkal volt.
2015. szept. 18. 09:14
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Ráér 4 évesen is kezdeni az óvodát.
2015. szept. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Hogy érne már rá 4 évesen??? Aki szept. 1-ig betöltötte, annak kötelező az óvoda 3 éves kortól.

Nem szabad ott maradnod vele, mert teljesen megzavarod. Beszélgess vele az oviról, vegyél mesekönyvet, ami ovikezdésről szól, hátha segít neki.

2015. szept. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kitartást,elmúlik ez az időszak is! Az én kislányom ugyan még csak bölcsis,de nagyon nehéz volt az eleje.Őt is,engem is megviselt,de az tény,hogy ha te nem fogadod el a helyzetet,akkor ő is később fogja.Nekünk hónapokig tartott a beszoktatás,igaz,még kicsi volt (1.5 éves),de nem evett,nem ivott és rengeteget sírt.Aztán szépen lassan rájött,hogy mindig megyünk érte,megszerette a gondozókat,most már mondogatja,hogy szereti a bölcsit,vidáman integet búcsúzásnál. Nem szabad sokáig búcsúzkodni,mert azzal csak nő a feszültség,nálunk a "belököm" és becsukom az ajtót módszer vált be.Most meg már ő szalad előre,alig akar megvárni,hogy legalább elköszönhessek.Nehéz időszak,de hidd el,véget ér,és nagyon fogja majd szeretni!
2015. szept. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24%
Nem óvoda érett, ez még kínzás neki. Igaza van annak aki azt írta ráér még egy-két évet otthon lenni. Ha anyuka otthon van az önkormányzattól lehet felmentést kérni az óvodába járás alól. Én is így voltam, csak az én anyukám dolgozott így nem maradhattam otthon, de végig a három év alatt sírtam, nem ettem bent, és barátkozni sem barátkoztam. A mai napig összeszorul a gyomrom ha óvodát látok. Vannak olyan gyerekek, akiknek a szülőre van szükségük nem a gyerektársaságra.
2015. szept. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!