Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok is vannak nem éppen...

Nálatok is vannak nem éppen "rátermett", odavaló óvónénik?

Figyelt kérdés
Tegnap egymástól függetlenül mesélték gyermekeim ( egy csoporba járnak) , hogy alváskor idegen óvónéni volt velük, s a kicsi sírt ( most kezdte az ovit, jan.ban lesz 3 éves), emiatt az óvónő hangosan rákiabált, hogy azonnal fejezze be... persze nem tudta abbahagyni a sírást ( nagyon ügyesen kezdte az ovit, nem sírt, mindenben nagyon ügyes, annyi, hogy ragaszkodik az óvónénijéhez , ha pl. kimegy a csoportból akkor pityereg...), a nagyobb testvére próbálta vigasztalni, simogatta a kezét, ill. be akarta takarni, erre őrá is rákiabált, hogy hagyja a tesóját , ne foglalkozzon vele... komolyan a szívem szakadt meg itthon ahogy ezt elképzeltem... :( Miért gondolja, hogy ha kiabál, attól egy kétségbe esett kisgyerek abba hagyja a sírást, és megnyugszik??? Én nem vagyok óvodapedagógus, de ennek mégis milyen alapját látja??? Azért háborít fel az egész, mert az eddig jókedvűen oviba menő kislányom ma reggel zokogva ment be... :( jól tönkre vágta ez az idegbajos óvónő az eddigi sikeres beszoktatást, és azt amit az óvónénik türelemmel, odafigyeléssel elértek... Tudom nem tudok változtatni ezen, és nyilván túlélik a gyerekek... de én sem viselkedek így a munkám során, vannak elvárások, és szerintem egy óvónővel szemben jogos elvárás, hogy ne üvöltözzön...
2015. szept. 18. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van. Nekem is most kezdte a pici az ovit, épphogy 3 évesen (augusztus végi kislány), de ha elkettyen mindig megengedik neki az óvónénik, hogy a nagytesó vigasztalja. Őt átöleleli, picit simizi és már semmi baja. Üvöltéssel semmire nem fog menni, a gyerek szarul érzi magát és nem csak az, akire rákiabált, hanem a többi sem tudja ezt a viselkedést hova tenni.
2015. szept. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, kicsit túllihegem, de mi mindig azt tanítjuk nekik, hogy egymásnak mindig ott lesznek, segítsék, szeressék egymást, erre ez az idióta (most mérgemben csak ez tudom írni elnézést) megtiltja, hogy vigasztalja, segítsen neki??? Szegény nagyobb sem tudta hova tenni, hogy ez miért rossz dolog, miért kiabálnak vele amiatt, amit mi mondunk-tanítunk nekik... vááááá
2015. szept. 18. 10:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszélni kell az óvónővel. Nyilván nem lerohanni, de megbeszélni az esetet. Az óvónő is hibázhat, lehet nagyon rossz napja, amikor sajnos nem úgy végzi a munkáját, ahogy azt kéne. Ha ez egyszer fordul csak elő, még talán nem jóvátehetetlen a kár, amit a gyerekekben okozott, DE tudnia kell róla, hogy erre is odafigyelsz, és megbeszélitek otthon a gyerekekkel. Mert _nincs_ olyan pedagógiai elv és módszer, ami mentené a viselkedését.
2015. szept. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mivel csak helyettesített, nem ismerem, csak látásból az óvónőt... nem tudom lesz-e még a csoportban, de ha ismétlődik az eset biztosan szólni fogok, i.. megkérdezem, mit gondol, mit ért el az ordibálással, és mi volt a célja... csak gondolom jönne, hogy a gyerek túloz, nem úgy volt.... csak azért vagyok biztos benn, hogy így történt, mert mindketten ugyanúgy mesélték el, a másik jelenléte nélkül... innentől nekik hiszek!
2015. szept. 18. 11:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a saját óvónőnek mesélném el az esetet, ha ő tényleg normális...
2015. szept. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk volt hasonló, de 1 év múlva kirúgták. Általában több óvó néni, dadus is bent van, ha ezt látták a kollégák, sokáig nem maradhat. Csak év közben nem fognak senkit találni helyette, így év végéig biztosan marad.
2015. szept. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!