Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha otthon van egyik szülő, te...

Ha otthon van egyik szülő, te beadnád nemrég múlt 2,5 évesedet óvodába?

Figyelt kérdés

Ha oviba beveszik, és szeret gyerekek között lenni.

Vagy hagynád még egy évet otthon?


2015. szept. 22. 20:56
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
És azt szerintetek meg lehet oldani, hogy mindig ebéd után elhozom? Vagy azt nem szeretik/nem lehet?
2015. szept. 22. 21:45
 12/18 anonim ***** válasza:

7-es vagyok

Trmészetesen haza lehet hozni ebéd után, én is fél 1-re megyek a lányomért amíg nem találok munkát.

Az óvónők még örülnek is ha hazaviszed, mert általában elég szűkös a hely az altatáshoz, ha nagy a csoportlétszám és 20-25 gyereket egy kis csoportszobában elhelyezni nem túl egyszerű, hogy ne lógjanak egymás szájába a végtagok.

2015. szept. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%
Az én lányom áprilisban töltötte a 3. évét, augusztusban született meg a tesó. Októberben kezdte az ovit, nagyon jó döntés volt. De 2,5 évest még nem adnék be.
2015. szept. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem is vesznek be 2,5 éves gyereket, szigorúan betartják a 3 éves kort, csak ha elmúlt, akkor kezdheti az ovit. Tudom van olyan ovi, akiknél nem gond a 2,5 év. Mikor lesz 3 éves? Még idén betölti? Ha még idén betölti a 3-at, akkor vinném, de ha csak jövőre, akkor nem vinném, csak szeptemberben. Az is kérdés, hogy ha a másik szülő épp munkát keres v. csak otthon van? Ha munkát keres, akkor mindenképp beadnám, de ha csak otthon van, akkor nem vinném. 2,5 évesnek elég még a játszótéren v. játszóházban lévő gyerektársaság. Inkább a szülőnek könnyebb, ha a gyerek oviban van.
2015. szept. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Az én fiam 1 hónap múlva lesz 3 éves és 09.14 óta jár oviba. A beszoktatás alatt gondolkoztam jó ötlet volt e tényleg?! (Sírt) De mivel januártól így úgyis mennie kellett volna, így ez a pár hónap nem hiszem m, hogy sokat számított volna? Valóban lehetett volna felmentést kérni és 4 évesen küldeni (ősszel van a szülinapja ugye)?

Ugyanakkor már nagyon igényelte az új ingereket. Mióta jár nagyokat alszik délután és rengeteget eszik:-) én fél1 kor ebéd után elhozom. 8:30-9:00 fele viszem be. Én itthon vagyok (itthonról dolgozok be saját cégünkbe), második babánkat várjuk.

Ha most a fiam 2,5 éves lenne, az ő személyisége, ragaszkodása miatt én most nem adnám be. Maradna velem még egy évet itthon.

2015. szept. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
10%

Nemhogy el lehet hozni, de általában kérik is, hogy ebéd után hozd el, amennyiben a szülő itthon van.

Én nem értek egyet az ilyen 1 mondatos kommentekkel, hogy dehogy adnám!

Minden család, és minden gyerek különböző.

Magyarországon azért megköveznek, ha ki meri mondani az ember, de az anyának is könnyebb az élete, ha a gyerek az oviban van. Pláne, ha a gyerek még élvezi is, egyáltalán ne legyen ezért lelkifurdalásod.

Tehát én 2 dolgot mérlegelnék:

-A gyereknek jelent-e ez gondot.

-Az anyának jelent-e gondot, hogy még mindig otthon van.

Egyébként ha csak fél napra vinnéd, én nem is gondolkodnék rajta. Szerintem annak csak előnye van.

2015. szept. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy nem adnám be...bőven elég, hogy 3-18 éves kora között muszáj oviba-suliba járnia meg még utána esetleg egyetemre. Hagy legyen már 3 nyugis éve legalább :D
2016. márc. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem adnám be, minek? Foleg ha igyis ugyis otthon vagyok. Pasizgatni akarsz vagy mifene?
2021. ápr. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!