Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Székesfehérváron ADHD-s...

Székesfehérváron ADHD-s gyereket melyik oviba lehet vinni?

Figyelt kérdés
Jelenleg vidéki oviban vagyunk. Állítólag fogunk kapni valamikor egy sni-kódot,és ezzel majd kijön egy utazó gyógypedagógus egy fehérvári gyógypedagógiai iskolából. Most beszéltem velük, és azt mondták, hogy erre nekik végképp nincs kapacitásuk, keressek egy fehérvári ovit. De így év közben mégis hova mehetnénk, pláne sni-vel?

2015. szept. 25. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha még nincs meg az SNI státusz, akkor még el kell menjetek a megyei szakértői bizottsághoz, ott óvodát is jelölhetnek ki. Sajnos kifejezetten gyógypedagógiai óvoda nincs Fehérváron, csak az Arany János Általános Iskola, Szakiskola és Óvoda, de oda olyan értelmi fogyatékos gyerekek járnak, akiket nem lehet integráltan nevelni, vagyis veszélyt jelentenek a gyerekekre. Ha ez nálatok nem áll fent, akkor vagy a gyógypedagógus fog óvodát kijelölni a szakértői bizottságban v. keressetek egyet, ahol van hely és fogadják az ADHD-s gyerekeket.

Az én fiam is SNI-s, beszédfogyatékos, 2 hete voltunk a bizottságnál. A Maroshegyi Óvodába jár, ők fogadnak SNI-s gyerekeket, ha nevelhető integráltan, de hogy ADHD-st fogadnak-e azt nem tudom, de elég sok SNI-s gyerek jár ebbe az oviba. Mondjuk nekünk körzetes is, de ismerek SNI-s hallássérült gyerekeket is, akik ide járnak.

Ha Szabadbattyán fele laktok, akkor ez a legközelebbi ovi is nektek.

[link]

2015. szept. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Ezt találtam a Maroshegyi Óvoda helyi programjában:

2.3.8 A sajátos nevelés igényő gyermekek nevelése, habilitációs, rehabilitációs

tevékenységek

Óvodánk részt vesz a szakértıi és rehabilitációs bizottság szakvéleménye alapján integrált nevelésre

javasolt sajátos nevelési igényő, az egyéb pszichés fejlıdés zavarral küzdı beszédfogyatékos

gyermekek óvodai nevelésében, amennyiben intézményünk a kijelölt óvoda.

Óvodai nevelési programunk elkészítésekor, valamint napi munkánk során ezért figyelembe vesszük a

sajátos nevelési igényő gyermekek óvodai nevelésének irányelvében foglaltakat.

Tehát igen, fogadják a pszichés zavarral küzdő gyermekeket is, a lényeg, hogy a bizottság jelölje ki ezt az ovit. Ugyanakkor, helyhiányra hivatkozva visszautasíthatnak. Azt tudnod kell, hogy Fehérváron mindegyik ovi tömve van, átlag 25 gyerek 1 csoportban. Fiamék 28-an vannak. Tehát nem könnyű sehova sem bejutni.

Mi elég nagy ovinak számítunk, októbertől 10 csoport lesz, jelenleg 8 van.

2015. szept. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja és készülj fel, baromi kevés a gyógypedagógus, azért nem tudják őket vidékre kiküldeni. Fiam csoportjában van egy kisfiú, akinek heti 3 óra fejlesztést írtak elő, erre kap heti 1 órát. Az anyja ki is akadt.

Az én fiamnak heti 4 óra fejlesztést írtak elő, majd meglátjuk mi lesz, mert még nincs meg a részletes szakvélemény, majd jövő hétre, akkor kér az óvoda igazgató utazó gyógypedagógust.

Na és arra is készülj, hogy sok visszautasító választ fogsz kapni az óvodákból, mert tele vannak. Mi járunk a korai fejlesztőbe és ott egy 4 éves kislánynak kijelölték a Gyöngyvirág Óvodát (a bizottság), de helyhiányra hivatkozva vissza is utasították. Eddig még egy óvodába se vették fel a kislányt, még a körzetes ovija sem. Vagyis ez tavasszal volt, azóta nem találkoztunk velük, lehet, hogy sikerült bejutniuk valahova, de az anyja tavasszal már majdnem sírt, hogy egy óvoda sem fogadja a lányát.

Ha mindenképp szeretnéd, hogy a jelenlegi oviban maradjon a gyereked, akkor a fenntartónál, vagyis az önkormányzatnál kell panaszt tegyél, hogy nem küldenek ki gyógypedagógust.

2015. szept. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Azt tudom, hogy be kell mennem a Bizottsághoz, csak már előre parázok, hogy mi lesz.

pl. jelenleg van heti 2 logopédia, meg 1 torna neki. Na, ezt lecserélni heti 1 gyógypedagógiára elég nagy hülyeség lenne. Viszont ha már kiírták az SNI-t, akkor nem lehet visszakozni? (A logopédus nem lát el sni-s gyereket).

Elvileg ez az ovi fogad sni-s gyerekeket,csak azért gondolkodtam, ha lenne speciális óvoda, ott esetleg ennél több fejlesztést is kapna. Egyébként elég negatívan állnak a gyerekhez, ezért is jobb lett volna váltani, de akkor úgy néz ki, hogy maradunk.

Közben felhívtam a Szakértői Bizottságot, és azt mondták, hogy vidékre is megy ki fejlesztő, amiatt ne aggódjak. Viszont 3 hónap mire bekerülünk, úgyhogy csipkedjem magam, mert most állítják össze az órarendet. Hát, ezzel saját magának mondott ellent, mert én ha holnap be is viszem a papírt, ha ők 3 hónap múlva hívnak be, azzal már nem férünk be az órarendbe.

A férjem pont ezek miatt azt is mondta, hogy hagyjuk az egészet a fenébe, kap most heti 3 órát, és ennyi elég.

A Vadaskertben egyébként állandó gyógypedagógiai asszisztenset írtak ki mellé, hát ilyet tuti nem kapunk, ezért is gondoltam, hogy átirányítják speciális oviba, de az Arany Jánosban valóban csak nagyon fogyatékosok vannak, közben én is felhívtam őket.

Mindeközben a Vadaskert sem csipkedi magát, 3 hete várok a szakvéleményre. Az idő meg telik, a gyereknek meg fejlesztés kéne, de mindenki csak halogat.

2015. szept. 25. 23:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk a papírokat májusban küldte át a nev. tanácsadó a megyei bizottsághoz és most szeptemberre kaptunk időpontot. Pedig ők a nyáron is dolgoznak. Ismerősök is 6 hónapot vártak időpontra. Ha a gyereketek iskolaköteles idén, akkor behívhatják 3 hónap múlva. Mert mindig az iskolaköteleseket veszik előre.

Én kíváncsi vagyok, hogy az előírt heti 4 óra fejlesztésből mennyit fog majd megkapni. Az oviban valóban nem foglalkozhat vele az óvodai logopédus, ha a gyerek sni-s, ezt már velem is közölték. De nem baj, mert nálunk csak csoportban van logopédiai fejlesztés az oviban és a fiamnak egyéni kell. De, ha az utazó gyógypedagógustól kap legalább heti 2 óra fejlesztést, úgy, hogy csak vele foglalkozik, akkor máris előbbre vagyok.

Ti hova jártok tornára? TSMT torna?

2015. szept. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, ha a Vadaskert el is küldi neked a szakvéleményt, akkor is a megyei bizottságoz kell menni, mert az utazó gyógypedagógust és esetleg másik óvodát csak ők jelölhetnek ki. Az, hogy nem szívelik a gyerekeket, azt meg le kell nyelni. Nálunk is ez van. Ugye egy SNI-s gyerek kitesz 2 gyereket is. Most gondolj bele, nálunk van 28 gyerek a csoportban, ebből 2 SNI-s és 2 óvónő és 1 dajka. Megértem őket is, de a problémát az önkormányzatnak kellene jelezni. A gyógypedagógiai asszisztens nagyon jó lenne nekünk is, de esélytelen. Nagyon szegény a gyógypedagógiai rendszer, kevés a fejlesztő pedagógus, kevés fiatal tanulja ezt a hivatást főiskolán.
2015. szept. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy a Szakértői Bizottsághoz kell bemenni.

A logopédus jelenleg is egyéniben foglalkozik vele heti 2 órában, ezt még a Nevtan írta ki. Vagy legalábbis kéne neki, de ő már nem akar. Nem tsmt, amire járunk, konkrétan a nevét nem tudom, de ahogy láttam van benne tsmt, meg gmp meg mindenféle.

2015. szept. 26. 13:36
 8/8 A kérdező kommentje:

Ja, és nálunk 19 fő van egy csoportban, nincs tele az ovi, úgyhogy ez nem lehet kifogás. Hát annyi, ha nem kérem az sni-t, nem kap extra pénzt érte az ovi, de sajnálom, heti 3 óra fejlesztést nem akarok heti 1-re lecserélni.

Meg lehet ezt beszélni vajon a Bizottsággal, hogy csak akkor kérjük az sni-t, ha több fejlesztést jelent?

Valami olyasmit mondott nekem a védőnő, hogy a szülő visszavonathatja az sni-t, ha akarja.

2015. szept. 26. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!