Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha reggel sír a gyermekem,...

Ha reggel sír a gyermekem, nem akar oviba menni, mit mondjak neki? Hogy milyen szuper hely is az ovi az nem használ.

Figyelt kérdés
Tudom majd megszokja, pár hét múlva könnyebb lesz. Én is jókedvűen megyek, jókat mondok neki az oviról, megbeszéljük hogy megyek érte. Néha azt mondja menni akar, néha azt hogy ne menjünk többet. De reggel induláskor mindig sírás van, mivel nyugtattad meg gyermekedet, amíg beszokott?
2015. okt. 5. 06:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Anya és apa dolgozni megy, nem tud senkinrad vigyázni. Nekünk sincs mindig kedvünk menni, de ha nem megyünk, nem kapunk fizetést és akkor nem lesz turorudira/kirandulasra/akarmire. A te munkahelyed az óvoda, a te munkád a játék. Amint végzek, megyek érted és megbeszéljük, kinek milyen napja volt.
2015. okt. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szintén az előnyöket hangsúlyoztam, hogy milyen sok gyerek van, szerezhet barátokat. Sok szép játék van és aranyos az óvónéni. Érdekes módon a lányom akkor törődött bele igazán az oviba amikor azt mondtam hogy neki az a dolgozója. Ahogy anya és apa dolgozni megy, úgy neki oviba kell járnia. Eleinte nálunk megengedték hogy vigyen valami plüsst itthonról. Később már csak alvásidőben volt rá szükség. Minden reggel elmondtam hogy érte megyek, mert neki az volt a legnagyobb félelme hogy ott marad egyedül. Egyszer azt mondtam neki hogy ott nem maradhat mert ha mi nem mennénk érte akkor az óvónéni hozná haza :D akkor megnyugodott hogy mindenképp hazakerül. Van aki még egy év múlva is sírva megy és hosszabb szünetek után is vissza-visszatért egy kis nyafi első néhány napban.
2015. okt. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt mondja hogy a többiek elveszik a játékait. Mit mondanál neki hogy erősödjön a kis önbizalma?
2015. okt. 5. 06:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Mondanám neki, hogy próbáljon a többiekkel játszani. Ha ezt nem szeretné, sok játék van bent, biztosan talál kedvére valót. Az én lányomnak sem tetszett az elején, de szerintem csak azért, mert ismeretlen volt minden, a bölcsibe imádott járni. Egy hónapja kezdett, de most már jókedvűen megy, vannak barátai bent.
2015. okt. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt egyeztetnék a z óvónőkkel, sokszor ők tudnak jó szakmai tippet adni.

Másrészt bevezetnék olyan esti mesét, ahol a főhős valamilyen állat (maci/boci/kutya, akármi), aki tulajdonképpen ő, és hasonló konfliktusokkal küzd meg sikeresen.


Valamint minden nap sokat meséltetném. Ha konfliktushelyzetről mesél, megkérdezném, hogy szerinte ezt hogyan lehetne megoldani - és EGYÜTT keresnénk megoldásokat. Fontos, hogy kompetensnek érezze magát, hogy ő is része a megoldásnak. Enélkül csak a mostani, kiszolgáltatott érzés erősödik benne.

2015. okt. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak: igen, az állatkáival is többnyire ezt játsza, hogy "veszekednek, enyém-enyém".
2015. okt. 5. 09:05
 7/7 anonim ***** válasza:
A kisfiúk nagyon erőszakosak,magam láttam mikor szoktattam be a kislányom.Fémvonattal ráüt a másik fejére 2-3-szor is mire talán észreveszi az óvónő.Minden csoportban van sajnos 3-4 gyerek aki nem oda illik.fejletlen idegrendszer,korai leválasztás szülőktől,nem törődő nevelés...sorolhatnám
2015. okt. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!