Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Lehet hogy az egyik óvónőt...

Lehet hogy az egyik óvónőt nem szereti úgy a lányom és azért sír reggelente?

Figyelt kérdés

3 éves a lányom, 1 hónapja ovis eleinte minden szuper volt szívesen ment az oviba. Most viszont azt figyeltem meg, hogy ha az idősebbik óvónő van reggel akkor mindig sírva megy be a csoportba, ha a fiatalabbik van ott akkor nincs semmi gond, mosolyogva megy be. A fiatalabbik óvónő egész máshogy viszonyul a gyerekekhez mint az idősebbik. Itthon is mindig csak a fiatalabbik óvónénit emlegeti. Rákérdeztem, hogy a másik óvónénit nem szereti? Erre azt mondta hogy de igen, csak a másik óvónőt jobban szereti, szó szerint azt mondta hogy a másik óvónő a kedvence.

Lehet hogy azért sír reggelente mert őt nem szereti annyira?


2015. okt. 6. 18:18
 1/6 anonim válasza:
Szerintem faggasd még a a kislányod,de amúgy megkérdezhetnéd a kedvenc óvónénit hogy milyen a lányod kapcsolata az óvónénikkel és így kitérhetsz a másik óvónénire is, szerintem ez tapintatos a részedről, neki meg muszáj őszintének lenni veled.
2015. okt. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, hiszen azt mondta. Nem értem a kérdésedet. A lányod mondta, hogy a másikat jobban szereti. Ezen mit nem értesz?
2015. okt. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Második válaszoló... Mi az hogy mit nem értek?

Azt mondta csak a lányom hogy jobban szereti az egyik óvónénit... Azt nem mondta hogy azért sír reggelente, mert nem a kedvenc óvónéni van!! Hiába faggatom azt nem mondja meg miért sír. Azt mondja nem azért mert nem szereti az óvónőt.

Csak én gondolom hogy azért van azokon a reggeleken sírás mikor az idősebb óvónő van.

2015. okt. 6. 18:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Mintha rólunk írtál volna, szinte ugyanez a szituáció...a kisfiam már nagycsoportos, annyira nem akad már ki azon, ha nem az az óvónéni van reggel, akit jobban szeret (igaz, a mai napig minden áldott reggel megkérdezi, mikor indulunk otthonról, hogy melyik óvónéni lesz reggel)...de óvodakezdéskor nálunk is volt sírás, ha nem a fiatalabb, számára kedvesebb óvónéni várta őt reggel...én azt vettem észre, hogy a gyerekek választanak maguknak kedvenc óvónénit, aki úgymond "anyapótló" és igen, szerintem azért sír, mert a másikat nem úgy szeretik...pl nálunk az idősebb óvónénivel sincs gond, tény és való, hogy szigorúbb, mint a fiatalabb, de mégis, ha a kedvenc óvónéni várja, sokszor bemegy a csoportba (még most is, nagycsoportos létére)és egyből bebújik az ölébe...ilyet a másik, idősebb óvónővel még sosem láttam...de azért szereti őt is, csak nem úgy...nincs ezzel gond szerintem, már azzal, hogy különbséget tesz, nem is lehet szerintem egyformán szeretni mindenkit...a sírás meg el fog múlni, biztos vagyok benne, én sokat beszélgettem a kisfiammal a számára kevésbé kedves óvónéniről, próbáltam mindig pozitív jelzőkkel beszélni róla, pl, ha a kisfiam elmesélte, hogy megdicsérte út valami miatt, olyasmit válaszoltam, hogy nagyon kedves volt a K. néni, biztosan nagyon örültél neki, stb...

Amúgy ma már sokszor együtt röhögünk a kisfiammal az ovis szituációkon. Volt, hogy duzzogva mesélte, hogy K. néni kiabált valami miatt...és nagy duzzogva előadta, hogy "Különben is! Az nem igazság, hogy K néni hangosabb, mint M. néni, mert M. néninek kellene hangosabbnak lennie, hiszen ő a nagyobb!" (mármint magasságra) :) Aztán ezt a nagy duzzogást átfordítottuk nevetésbe, kértem, hogy mutassa meg, mennyire hangos a két óvónéni....utánozta őket, nevetett...nevettünk...:) A különbség a 2 óvónéni között a kisfiam számára sosem fog eltűnni, mindig megmarad a kedves kedvesnek, a kevésbé kedves meg kevésbé kedvesnek...de ha amúgy meg nincs vele gond, akkor szerintem éreznie kell a kicsinek, hogy neked sincs semmi bajod az óvónénivel, és nincs mitől tartania akkor sem, ha ő várja...

2015. okt. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom 3 éves, januárban kezdte az ovit, de elég keveset ment mert sokat volt beteg. Mai napig úgy van, hogy ha nem a kedvenc óvónénije van bent akkor nem akar bemenni és többször van hogy ilyenkor sír reggel. Ha a másik óvónéni van akkor egyedül minden gond nélkül bemegy a csoportba.

Viszont szerintem nem véletlenül szereti jobban az egyik óvónénit, mert a "kedvenc" óvónénije sokszor van hogy megdicséri, megszeretgeti, míg a másik óvónéniről nem szokott ilyeneket mondani, ő max rászól valamiért, szóval a kedvenc óvónéni jobban bánik vele. Remélem azért ez el fog múlni, mert olyan rossz érzés hogy sír reggel a gyerek hogy nem akar bemenni a terembe. Persze ő is azt mondja hogy mindkét óvónénit szereti, de mégis úgy látszik hogy az egyiket kevésbé (tavasszal még konkrétan azt mondta hogy az egyik óvónénit szereti, a másikat nem, most már ez legalább változott).

2015. okt. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Baranka ***** válasza:
A nagyobbik lányomnak nagyon tündéri, imádni való óvónénijei vannak. Tényleg tutujgatják, puszilgatják, nagyon szeretik a gyerekeket. Mégis egyik óvónénit jobban szereti (mindkettő szereti), de egyikük közelebb áll a szívéhez. Szerintem ez teljesen rendjén van.
2015. okt. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!