Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 4 éves lányom reggelente nem...

4 éves lányom reggelente nem akar bemenni az oviba, elkezd hisztizni, sírni, hogy ő nem akar oviba menni. Régebben is előfordult ilyen néha, de mostanában mindennapos ez a dolog. A ti gyereketek is szokott ilyet csinálni? Nem tudom, mit tegyek.

Figyelt kérdés
2014. márc. 17. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet tudni, mi az oka? A gyerektársasággal, az óvónőkkel vagy tőled nem akar elválni? Elmagyarázod neki, hogy neked is dolgod van, jutalmat ígérsz, vagy másik ovit néztek ki közösen, most jön a nyílt napok ideje :) Persze csak ha megoldható. Nekünk 3 évesen volt ilyen gond, mi kivettük és vártunk vele fél évet.
2014. márc. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, előfordult egyszer-kétszer. Néhány nap után mindig kiderült, hogy valami sérelem érte az oviban, egyszer az egyik gyerek nem játszott vele, egyszer meg lassan öltözött és mondták hogy ha nem siet akkor becsukják az ajtót és ezt nagyon a szívére vette. Te is próbálj elbeszélgetni a kislányoddal, hogy miért nem szeretne menni, ha nem szeretne róla beszélni, megkérheted hogy rajzolja le az ovit vagy bábozhattok is, hátha úgy könnyebben elárulja.
2014. márc. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, szokott lenni ilyenje reggelente és 1-2 nap alatt elmúlik.

Általában valamilyen "nagy" sérelem éri: legalábbi az ő kis életében valóban nagy dolog lehet.

Nálunk pl. jó pár nap kellett, mire kiderült, hogy azért nem akar menni, mert az egyik kislány elveszi tőle azt a jelmezt (nálunk ki vannak rakva, fel lehet venni őket délután, ha akarják), amiben ő volt 1 hétig és magáénak érezte... aztán az óvónéni megvilágosította, hogy ez közös :)


Bevallom őszintén reggelente nincs idő arra, hogy ezzel foglalkozzunk, legfeljebb délután.

Nekem dolgoznom kell menni, neki óvodába.

Többször elmagyaráztam már neki az ő szintjén, hogy mi történnne akkor, ha anya is hisztizhetne reggelente, hogy nem akar dolgozni menni, mert a kollegája több fizetést kap :)


Ne söpörd azért a szőnyeg alá a problémát. Délután beszélgessetek el arról, hogy mi újság az oviban, ki a barátja és ki nem (miért?), a délutáni találkozáskor gondolom mindig megkérdezed te is az óvónőtöket, hogy mi történt aznap. Esetleg jelezd neki finoman, hogy most ilyen korszak van, tud-e olyan eseményről, ami okozhatja ezt nála? Esetleg az oviban hogy viselkedik? Ott is sírós, hisztis? Vagy ez az egész csak neked szól?

(ha ez utóbbi, akkor ezzel a legkönnyebben úgy boldogulsz, ha tényleg figyelsz rá egy picit többet délutánonként)

Minden jót.

2014. márc. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tavaly 4 évesen és idén 5 évesen is ezt játszuk.

Reggel üvölt hogy nem akar menni.Majd elindulunk nagy nehezen, akkor már mosolyogva jön.Majd bent meglesi hogy melyik óvónéni van és attól függ a reakció.

Tavaly is az egyik óvónénit nagyon szerette, akkor el se köszönt úgy ment a csoportba, ha a másik volt akkor úgy kellet betuszkolni.

Elment a nem szeretem óvónéni, most az újjat szereti, a régit akit tavaly imádott már nem szereti.


Ez van, nem tudunk mit csinálni.

De pl ma reggel pont a mostani nem szeretem volt, mégis örömmel ment be, pedig itthon még üvöltött hogy nem akar menni.

2014. márc. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen sajnos van ilyen, általában hétfőn, mert ugye hétvégén nem kell menni, vagy ha betegség miatt itthon van, akkor szokta mondani, hogy nem akar oviba menni, de aztán hirtelen megváltozik. Nem tudom mi lehet az oka, elvileg nincs semmi gond az oviban.
2014. márc. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!