Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kedves Óvónénik, Dadusnénik,...

Kedves Óvónénik, Dadusnénik, hogy készül pontosan az oviban a székelykáposzta?

Figyelt kérdés
Ma székelykáposzta volt az ebéd az oviban, én is szoktam csinálni (nem túl gyakran), nagyon szeretjük a kisfiam kivételével,eddig ő nem ette meg, ma azonban az óvodában még repetát is kért!!! Ha nem titok, el tudjátok mondani, hogy pontosan hogyan készül ez az étel az oviban? Nagyon köszönjük! :)
2015. okt. 6. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

az óvodáknak szállítják az ételt, nem

gyerekem bölcsis ott központilag kapják az biztos.

2015. okt. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
*első mondat kérdés lett volna
2015. okt. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nálunk úgy van, hogy több óvodának van egy központi konyhája az egyik ovi telephelyén, ott főzik az ételeket. (sajnos pont nem a mi ovinkban)
2015. okt. 6. 22:08
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kevés (általában alternatív jellegű) intézményben készítenek helyben ételt. Macerás engedélyeztetni, stb. Életszállító viszi az ovikba a kaját. Az óvónőktől helyileg nálatok kérdezd meg, honnan rendelik, és akkor tőlük tudsz kérdezni.
2015. okt. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Igen, a kérdést inkább a nagyüzemi konyhásnéniknek kellett volna címezni, mivel szerintem nagyítóval kell keresni az olyan óvodát, ahol helyben főznek. De talán akad olyan válaszoló, aki ismeri a nagyüzemi étkeztetés rejtelmeit, és tud érdemben is válaszolni :)
2015. okt. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
honnan a viharból kéne tudnom? :) én a gyerekekkel vagyok, nem a káposztát kavargatom míg a gyerkőcök szétszedik az ovit :D
2015. okt. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A nagynéném nagyüzemi konyhában szakácsnő. Központi konyhán főznek több hivatalos szervnek, ovinak, sulinak.

Sok esetben a titok a nagy mennyiség, az üstben főzés, valamint a recept meghatározott fűszer adagolása.

Sokszor kérdeztem recept "titkokat" tőle, de azt mondja, az otthoni sosem lesz olyan, mint a menzai. Otthon még neki sem sikerül úgy megfőzni az ételeket, mint az ovisok kedvenceit a menzán. :)

2015. okt. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :D Hát igen, lehet hogy hülyeség volt feltennem a kérdést, csak emlékeztem, amikor anyósom, aki az óvodában dolgozott, (sajnos tavaly elhunyt) mesélte többször, hogy ezt meg azt főztek, mi hogy volt... volt hogy említettem neki, hogy ez vagy az ízlett a kisfiamnak, és sokszor mondta, hogy azt úgy csinálják, hogy... Persze, azt sejtettem, hogy nem az óvónéni fogja a káposztát kavargatni a gyerekek mellett:D Csak gondoltam hátha ilyenek is szóba kerülnek, ha beszélgettek kollégákkal! :D Mindenesetre köszönöm a válaszokat!
2015. okt. 6. 22:48
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk az oviban főzik az ételt, DE egyrészt ugyanolyat biztos, hogy sosem fogsz csinálni, mint a nagykonyhán (már csak a mennyiség miatt is). Anyukám szakácsnő volt az oviban, hiába csinálta otthon ugyanúgy (ugyanabból a receptből), nem lett ugyanolyan, hiszen vegyél pl-nak csak egy húslevest, ha nagy mennyiségben főzöd más íze van, mint a "kis" fazékban a konyhánkban :( A másik meg, hogy még ugyanazt a receptet ha 2 különböző szakács készíti sem lesz ugyanolyan :)
2015. okt. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

az ovis ebédeket nagyon szeretik a gyerekek,pedig gondolhatod mik lehetnek benne!Bár,amióta reform étkezés van,azóta nem ettem-mert most gyes-en vagyok,de nem hiszem,hogy sokat változott.

válaszolni érdemben nem tudok,mert gőzöm sincs mi a titka például a löncsből-meg valami piros trutyiból összeállitott milánóinak,de imádják.

szerintem kicsit ne figyelj oda főzéskor,hátha elrontod :-)

2015. okt. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!