Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Aki a Waldorf óvoda mellett...

Aki a Waldorf óvoda mellett döntött mi volt a legfőbb oka?

Figyelt kérdés
Illetve annak a véleménye is érdekelne aki gondolkodott rajta, de végül nem oda vitte a gyermekét.

2015. okt. 15. 22:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%

Mi emellett döntöttünk, de még nem jár oda, még kicsi. Csak részletesen tájékozódtunk és ebben maradtunk.

Imádom a hozzáállásukat a gyerekekhez. A szabadságot, a szabad játékot, hogy nem tanítják őket már 3 évesen 4 nyelvre, nincsenek túlterhelve, és fantasztikus a környezet. Mikor nyílt napon beléptünk az óvodába, nagyon jó érzés fogott el. Csodálatos hangulata van. Érezni kell! :) Az óvónők végtelen nyugalmat árasztottak, a folyosón a csizmák több centi vastagon sárosak, mert esőben is kimehetnek a gyerekek játszani. Ez nekem külön szimpatikus volt. Nagyon tetszik a ritmusa az ottani életnek, hogy nem csak a gyerekek, de mi szülők is pontosan tudjuk, mi lesz másnap, mi lesz jövő héten, és jövő hónapban. Plusz pont számunkra az is, hogy a családokat bevonják a mindennapokba. Hiszem, hogy példát tudunk mutatni a gyerekeinknek azzal, ha látják, mi felnőttek hogyan barátkozunk, hogyan osztozunk feladatokon, hogyan vigyázunk a környezetünkre, és igen, ha kell, hogyan kapálunk, takarítunk, javítunk meg elromlott dolgokat, hogyan szervezünk meg közös programokat. Nem hiszem, hogy életszerű külön választani az ovit a családi élettől. A gyermekünk ott tölti a hét nagy részét, nem lehet elszeparálva kezelni. Főleg, hogy kizárt, hogy konfliktusok nélkül zajlana le az a pár év, és szerintem könnyebb kezelni ezeket, ha amúgy ismerjük egymást. Még egy hatalmas plusz pont volt az étkezés, amire különösen ügyelnek, és ami tökéletesen illik a mi értékrendünkhöz. Ezen kívül ezer más apróság van, de hirtelen ezek jutottak az eszembe :)


Szóval nekünk nagyjából ezek voltak a fontos szempontok.


Sok szülőtől olvashatsz első kézből információkat a mamami.hu alter nevelés fórumon :) én végigolvastam, mielőtt nyílt napra mentünk, így már volt egy kialakult képem, mire is számítsunk. Persze, voltunk máshol is, de semmi nem fogott meg ennyire, mint amit itt tapasztaltunk.

2015. okt. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad :)


A közösségi életet, hogy kell érteni? Csak mert en is és férjem is nagyon sokat dolgozunk, így úgy érzem ez az a pont ami miatt talán nem nekünk való. Ezt mindenképpen mérlegelnünk kell. Pl tényleg a szülők takarítják az óvodát?

2015. okt. 15. 22:55
 3/20 anonim ***** válasza:
73%
Bepofátlankodom, bocsánat. A mhelyemhez legközelebbi óvoda egy Waldorf ovi. Nem olcsó a hozzájárulás, ahogy a honlapon olvastam. Ez tartalmazza az étkezést?
2015. okt. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

A szülői közösség nagyon-nagyon rugalmas. Mindenki azt vállalja, amit tud. Ha nem tudsz bejárni takarítani, akkor majd más feladatot vállalsz. pl. függönymosást vagy játékok javítását, esetleg egyéb mást, mondjuk az egyik rendezvényen segítesz. Ha pedig semmi nem fér bele, akkor semmi. Akkor szétosztják mások között. Nagyon rugalmasak és nagyon elfogadóak, mert mindenki ilyen élethelyzetben van. Olyanokat is ismerek, aki a gyerekért sem tudnak időben menni, ezért elhozzák magukhoz egymásét, és nem az oviba, hanem hozzájuk mennek értük a szülők, stb. Döbbenetes összefogást tapasztaltam itt, bár még csak távolról, de akkor is meglepő volt számomra, mennyire törődnek egymással az emberek.


Az ár 20-30 között mozog havonta és elméletileg úgy tudom, ebben benne van a legtöbb dolog, de mivel még nem tapasztaltam, nem merek esküt tenni rá. Ráadásul ugye minden intézmény relatív független, ezért érdemes a helyiben első kézből érdeklődni.

2015. okt. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%
Az enyémek ugyan nem járnak Waldorf-oviba, de sokat olvastam róla, úgyhogy hadd reagáljak. :) Azt írod, mindketten sokat dolgoztok. Kérdezz utána helyben, mert sok ovi csak délig van nyitva az eredeti Waldorf-filozófiának megfelelően, ami pedig mégsem, az is nagyon hamar, legkésőbb fél 5-kor bezár.
2015. okt. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tényleg, ez fontos lehet! A szülői igény szerint alakítják a délutánosságot a legtöbb helyen. A nagyobb óvodákban már elérhető, de akkor sem szokott mindenki maradni. Kb. a gyerekek harmada.
2015. okt. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Érdeklődtem a waldorf iránt,de nem mellette döntöttem,több okból is.

waldorf óvónő mondta hogy nagycsoportba érdemes sima állami oviba iratni ha nem waldorf suliba akarod járatni,mert ők nem nagyon tanítanak olyan dolgokat amiket elvileg az állami iskolába kellene.Másik hogy túl nagy együtt működést kívánnak a szülőktől,oké ha sokat dolgozol akkor kihúzod magad ez alól,de én több helyről hallottam azt hogy emiatt kiközösítettek.Hamradik,hogy én nem vagyok egy hogy is mondjam csúnyán szólva "alter-mami" a pedagógia szimpatikus,sőt mi több szerintem csodálatos,de félek nem passzolnék bele már külsőleg sem abba a környezetbe.Így az ovi kizártuk,az iskolát meg majd meglátjuk...

2015. okt. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként én is talán pont a fentebb említett mamami fórumon olvastam, hogy valaki megkérdezte, miért nincs tekintettel jobban az ovi a dolgozó szülőkre, mire a fórumtársak azt válaszolták, hogy ja kérem, aki Waldorfba akarja járatni a gyerekét, az hozzon érte áldozatot (magyarul ne dolgozzon). Nekem nagyon nem szimpatikus ez a hozzáállás, pedig az ovi nevelési módszerei sok szempontból bejönnek.
2015. okt. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%
De ha jól értem, akkor anyagi áldozatra is szükség van. Én munka nélkül nem nagyon tudok pénzt előkaparni. Konkrétan mennyi is az havonta? Valaki meg tudná osztani a Napkeleti Oviról a tapasztalatait? Vagy bármelyik Waldorfról Buda közelében...
2015. okt. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Pont azt az ovit nem ismerem. 20-30 ezer körül van havonta. Keményen hangzik, de igaz. Sajnos áldozattal jár. Nem csak anyagilag,de a szabadidő terhére is foglalkozni kell az ovis dolgokkal. Nem a szülők érdekeit nézi a pedagógia, hanem a gyerekét. Eszerint a gyereknek nem érdeke 8-10órát a családjától távol tölteni. Több anyukát ismerek, aki rugalmas időben otthonról dolgozik, én is. Egy részük a gyerekeknek bent marad, néhányan másokhoz csatlakoznak és majd oda jön értük a szülő. Ez nem kényelmes, de nagyon megéri. Amit a gyerekek ott kapnak, kevés helyen látni.
2015. okt. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!