Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Aki a Waldorf óvoda mellett...

Aki a Waldorf óvoda mellett döntött mi volt a legfőbb oka?

Figyelt kérdés
Illetve annak a véleménye is érdekelne aki gondolkodott rajta, de végül nem oda vitte a gyermekét.

2015. okt. 15. 22:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%
Köszönöm. Én elég jó munkaidőben dolgozom, nem is szeretem, ha a gyerekem egész nap az oviban van, de vannak napok, amikor nem tudom hazavinni ebéd után. Már 4 éves, gondolkodom rajta, hogy Waldorf, vagy Montessori legyen, ha kiveszem az államiból, de nem tudok dönteni. A Montessori egyelőre sokkal jobban tetszik.
2015. okt. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon messze áll egymástól ez a kettő. Szerintem látogass el személyesen mindkét helyre. Nekem a montessori nagyon teljesítményorientált, a waldorf szabadsága jobban tetszik. Én direkt kerestem olyan helyet, ahol nem direkt tanítás folyik. Nekem a montessori nagyon iskolás. De nem vagyunk egyformák. Lehet, hogy nektek ott jobban fog tetszeni.
2015. okt. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egyértelműen más, de mindkettő jobban tetszik, mont az állami óvoda. :)

Meg akarom nézni, persze. Nekem a Waldorf kissé "túl szabad". Az a bajom vele, hogy nem illenénk a brancsba, és az iskola előtti év aggaszt. Mivel nem Waldorfba járatnám tovább iskolába, nem tűnik nekünk megfelelőnek. És igen, valóban a Montessori teljesítmény centrikusnak tűnhet, de szerintem nem az. A játszva tanulás nekem bejön, a nagynál bevált, csak akkor még nem volt elérhető az ilyen óvoda. Mi ezt itthon csináltuk.

2015. okt. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, kérdező, hogy offolunk!


Akkor lehet, hogy tényleg a montessori a ti utatok. A játszva tanulás ott tökéletesen megvalósul, ebben a videóban részletesen bemutatják a dolgokat: https://www.youtube.com/watch?v=-cns9_i0_1A


És ha biztos, hogy nem Waldorf suli lesz utána, akkor tényleg másképp kell készülnie, hiszen szinte már elvárás, hogy félig olvasson-írjon, mire elsőbe megy.

2015. okt. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
82%

igen, a helyzet az, hogy én nem vagyok híve a korai tanulásnak direktben, viszont tudom, hogy a gyerek agya, mint a szivacs, mindent felszív. A nagy is 5 évesen írt-olvasott, pedig nem erőltettem, csak kérdezett, válaszoltam. A kicsi 4 éves, már minden betűt ismer, jól számol. Úgy érzem, kár elnyomni, ha hajtja valami, ezért keresnék valami mást, de hangsúlyozom, nem tanítani szeretném, hiszek a játék és a mozgás erejében. Most unja magát az oviban, bár jó óvodáról van szó, jó óvónőkkel. De nem tudom, mitévő legyek...

Ne haragudj, Kérdező, talán neked is van valami hasznod a vívódásainkból. :)

2015. okt. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Kedves 15-ös, dehogy haragszom:) Örülök, hogy írtok, minden vélemény érdekel! köszönöm:)


Azért ez nagyon elgondolkodtatott, hogy azt írod "unatkozik a mostani oviban" - ez olyan szomorú.

2015. okt. 16. 18:06
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Csodalkozol, hogy unatkozik, mikor elsos szintre kepezted otthon? Megsugom az iskolaban is unatkozni fog e miatt, aztan valahogy fel fogja hivni magara a figyelmet es az a rossz magatartasa is lehet majd. Aztan megszokja, hogy csak ott kell lenni, hisz tudom mi tortenik, aztan mikor feljebb osztalyba kerul akkor majd csodalkoztok, hogy rommlanak az eredmenyei. A gyerek szempotjabol tilos mar az oviban nyelvre, olvasni, szamolni tanitani. Mert UNATKOZNI fog az iskolaban. Meg had legyen mar gyerek a gyerek.
2015. okt. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

nálunk 5000 a havi hozzájárulás, plusz az étkezés, ha kell fizetni. plusz havonta venni vmit, egy listából lestoppolni, pld egy csomag zsepi, egy zacskó köles ilyesmi, 200-300 ft. Ágyneműt kap, mossák is, jelet belevarrni semmi sem kellett, a gumicsizmába és az overállba beleírtuk.

nagyon kedvesek, kislétszámú csoport, minőségi játékok, gyapjú, fa, sok szabadtéri játék, nem mennek plusz fizetős helyre, bábszínház stb... vannak közös családos kirándulások hétvégén, de ez fakultatív.

nekünk bejött

2015. okt. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
37%

56%-os! Nagyon gyenge a felfogásod, NEM képeztem, olvasd már el, mit írtam. Gondolom, nem láttál még érdeklődő gyereket, de az nem az én hibám. :) Hihetetlen, hogy mindig van egy ilyen nagyeszű, aki megmondja, hogy mit csinál rosszul az ember...szerinte, mert ő milyen szuper szülő.

Tudod, ha kérdez a gyerek, akkor válaszolok. Ez is tanulás ám, meg az is, ha kirándulsz vele, és mesélsz neki a közben arról, amit lát. Van aki megjegyzi, van aki nem. Nem értem, hogy egyes szülők miért gondolják azt, hogy egy okos gyerek, aki még tud is valamit, az kiképzés eredménye lehet csak. Ha az lenne, akkor 8 évesen kipukkadna és nem szeretne tanulni. Csak nem képzeled, hogy iskolapadba ültetem itthon iskolai feladatokkal, álló egyenest íratok, meg matekozok vele???

A testvére is hasonló volt, nála is bevált, és még mindig játék neki a tanulás, pedig benne van egy ideje az iskolarendszerben.

Ha semmit nem tudsz valamiről, ne nyilvánulj meg.

2015. okt. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Megsúgom, a testvérének sem volt problémája, mivel olyan tanítót és módszert választottunk, hogy a plusz időt ki tudták tölteni annak is, aki kész volt a feladataival (keress rá nyugodtan, melyik is lehet az, annyit elárulok, hogy mezei általános iskolában is használt tanulásszervezési módszer, semmi reformpedagógia, semmi magánút). Ja és még mindig kitűnő tanuló, 14 éves, szóval fogalmad sincs, miről csacsogsz. :)
2015. okt. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!