Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az oviba szánt ruhákat hogyan...

Az oviba szánt ruhákat hogyan "jelöljem" meg egyszerűen?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék minden ruhadarabot összehímezni, matricázni amik megfordulnak az oviban. Most kezdte a fiam, sok váltóruha kell, évszakváltás, növés - szinte két hetente újabb ruhák kerülnek előtérbe. Megértem szegény óvónőket, hiszen mi alapján tudnák melyik kinek a ruhája és összekeverik. A néhány hét alatt már jópár felsőnk és melegítőnk elveszett így...:-( Van erre egyszerű megoldás?

2015. okt. 24. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A benne levő cetlire írd rá filccel a jelét, vagy ha rövid neve van, akkor a nevét.
2015. okt. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a cimkékbe simán tollal szoktam beleírni. Így is kibír 1-2 mosást, ha meg kikopik akkor újra beleírom. :)
2015. okt. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

Én őszintén semmivel nem jelölöm.

3 lányom van, egy csomó ruhát így is kapunk, azokban már van egy jel, akkor az első gyerekemnél még alkoholos filccel beírtam, most a legkisebb kiscsoportos és véletlenül sem a saját jelei vannak a ruháiban, már ha egyáltalán van. :)

Én az oviba nem küldök vadi új és "szuper ruhákat", ott úgyis játszós, koszos lesz minden.

Én azt mondtam, ha eltűnik egy-két ruhadarab, az benne van a pakliban és ennyi.

Ötödik éve van minimum egy ovis gyerekem, és még egy pár váltócipőt leszámítva semmi nem tűnt el.

Az az eset meg sajnos valami lopás volt, mert sok gyereknek eltűnt akkor cipője, szóval az eltűnt volna beírással együtt is...

2015. okt. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a ruha cimkére irom a nevét ,és a jelét,és még nem kopot ki egyikböl sem ,cipö,talpára irom a nevét jelét a lányomnak .törölközön kivül még nem tünt el semmi az is a nyári szünet alatt szokott el kavarodni .
2015. okt. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Címkébe rajzolom a jelet alkoholos filccel. De nem tűnt még el semmi.
2015. okt. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is az a legegyszerűbb, ha a címkébe rajzolod a jelét alkoholos filccel.

Én mindkét gyerekemnél így csinálom évek óta és szerencsére még nem sok minden tűnt el :)

Az iskolás nagynak a kabátjába, pulcsijába, sapkájába, sáljába, kesztyűjébe még a mai napig beleírom a nevét, az osztályát és még a telefonszámunkat is.

2015. okt. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

alkoholost és lakkfilcet használok, ez utóbbit inkább a műanyagos részeken pl gumicsizma.

én az oviban jelet, suliban nevet-osztályt írtam bele, vagy a címkére, vagy beleöltöttem egy kis darab fehér textilszalagot és arra. A lányomnál soha semmi nem tűnt el, a fiam viszont rendre hagyta szét a holmijait, úgyhogy nála jól jött az elővigyázatosság.


az ovitokban nincs talált ruhás kosár? kérdezd meg, oda be szokták szórni amiről nem lehet kideríteni h kié...

2015. okt. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van, hogy beleírom filccel, tollal a címkéjébe, vettem matricákat, vasalhatót, varrhatót, de feleslegesnek tartom. Fura, hogy ennyi mindenetek tűnt már el.....
2015. okt. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A sima golyóstoll tökéletesen megfelel, nem kell semmit hímezgetni.... Eleinte textilfilceztem, vasalható matricáztam, akoholos filceztem, de rájöttem, hogy a legjobb az egyszerű golyóstoll!! Amúgy ha nem tudják, hogy kié, attól még nem tűnik el a ruhadarab. Ha eltűnik, akkor valaki hazavitte.
2015. nov. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!