Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem túl jó difer teszt eredmén...

Nem túl jó difer teszt eredmény esetén ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

2 rész lett neki nagyon alacsony %, a többi rendben van. Összesen 68% lett, kb ilyesmire is szàmítottam.

110cm és 18kg vasàgyastól, abban maradtunk a hölggyel, aki végezte, hogy februàrban ismét felmérik a fiam és akkor megbeszéljük, hogy mi legyen, mert lehet jobb lenne ha maradna még 1 évet oviban. Ebben a hónapban lesz 6 éves.


2015. nov. 13. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nem vinném suliba még. Az én fiam áprilisban lesz 6 éves, marad még egy évet 100%-ra az oviban. Elég kis pici is a fiad, bár ez nem jelent semmit.

Lányom csoportjában volt egy kislány, aki 15 kg volt 7 évesen, ezért nem engedték még suliba. Most tapossa az ötödik évét az oviban. Kemény nem? Úgy tudom a 20 kg-ot el kell érni, de ebben nem vagyok biztos.

2015. nov. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs mérleg az iskola kapujában, beengedik azt is, aki 19 kg....


Viszont azt tudom mondani erre, hogy a plusz egy év csak ajándék, veszíteni semmiképp nem fog vele. Az utolsó évben annyi olyan program van, ami nem hagyja unatkozni, fejleszti, élményekkel gazdagítja, hogy megéri azért ott maradni. Aki ír-olvas már hat évesen, annak meg lehet, hogy szociális téren kell fejlődnie. Aztán olyat is láttam már, akit összerántott az iskola, pedig nagyon féltettük tőle.


Viszont a 68% kevéske. Azt kell nézni, hogy van-e 0% vagy ahhoz nagyon közeli. Egyébként tanév végére ezekből is ki lehet hozni jó eredményt, de azért még nem februárban, bár akkor kell sajna.


Sok külföldi szülő nem érti, miért nem mehetnek Magyarországon már hat évesen kötelezően, miért maradhatnak még oviban.


A válasz: külföldön az iskola első éve játékos, inkább óvodai, mint iskolai jellegű. A földön ülve, játékkockákat görgetve ismerkednek a számokkal, és nem a padban ülve harminc társával együtt görnyed a gyerek.


Tapasztalat, hogy aki vár, az nem bánja meg.


Egy szülő egyszer azt mondta: ha egy évvel később megy iskolába a gyerek, akkor egy évvel később is fog elkezdeni dolgozni. Elég tehetősek egyébként...

2015. nov. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs mérleg az iskola kapujában, de az oviban, védőnőnél, orvosnál van. A kislány, akit írtam, orvosi véleményre és persze szülői beleegyezésre nem engedte a szakértői bizottság oviba (ott is van orvos és mérleg is). Persze, ha a szülei erőltették volna, akkor mehetett volna iskolába, nem ezen múlt, de az orvos azt javasolta, mivel elég pici, ne menjen. Így 8 évesen ötödik éve járja az ovit. Hát, ilyen is van.
2015. nov. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat!!
2015. nov. 18. 04:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a szülő hagyja magát, az más kérdés. Megmérik és kicsi a súlya, de látszik rajta, hogy sosem lesz akkora, mint a kortársai, mindig vékonyabb lesz. Csak emiatt 8 évesen még oviba járni tök fölösleges. Az más, ha egyéb területeken is annyira le van maradva, hogy muszáj, de pl akkor sem 8 éves korig. Ezért vannak olyan iskolák, ahol kis létszámú osztályban ezek a gyerekek könnyebben fel tudnak zárkózni, mint egy normál osztályban. Hozzáállás kérdése.
2015. nov. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szakember véleményére hagyatkoznék, ami egyébként tapasztalataim szerint legtöbbször egybevág az anya megérzésével, benyomásával (kivéve persze, aki összeesküvés-elméleteket gyárt vagy mindenáron ragaszkodik hozzá, hogy az ő gyereke legyen a leglegleg).
2015. nov. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 15 kilósan mentem iskolába, régen. Igaz, nem akartak engedni, de végülis azt mondták, hogy unatkoznék az óvodában. Karácsonyra újságot olvastam, semmi bajom nem volt, jó tanuló voltam.

178centire nőttem, 50 kgnál nem voltam több gyerekek után sem. A gyerekek 3,60- 4kg között voltak.60centisek.

Van, aki ilyen, van, aki olyan.

2015. dec. 3. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!