Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tanácstalan vagyok 3 éves...

Andrea1374 kérdése:

Tanácstalan vagyok 3 éves kislányom egyszerüen fél az ovis társaitól igaz csak 1 hónapja jár rendszeresen oviba. Itthon nagyon aktív de oviba sajnos nem. Ha kiabálnak sírnak egyből ő is kétségbeesik. Valakinek van tapasztalata hogyan tudnák segitnei?

Figyelt kérdés
Vannak érzelmei sokat szerepjátékozik itthon de oviba nagyon ritkán mosolyog. Valakinek van tapasztalata Ovó nénik nem is hiszik el hogy itthon mennyvel másabb a viselkedése. Szeretnék neki segiteni sokat beszélgetünk de sehogy nem tudom rávenni hogy csak picikét is közeledjen a gyerekek felé. Felnőteknék elöször félénk de kis idő elteltével velük semmi gondja nincsen. Valakinek van tapasztalata hogyan tudnák segitnei a kislányomnak?
2015. nov. 20. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudsz segíteni, ha nem erőlteted. Ha nem akar közeledni a többi gyerek felé, akkor sem lesz semmi. 3 évesen nem kötelező barátkozni. Neki úgy látszik több idő kell, hogy megszokja a nyüzsit.
2015. nov. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Még nagyon kevés idő telt el.

LEhet hogy neki kell egy év is, mire megszokja igazán, és ugyanúgy fog viselkedni mint otthon. De az is lehet, hogy végig az oviban ő lesz a visszafogott halk gyerkőc és soha nem mutatja majd ott az otthoni arcát.

Én gyerekem 3. éve ovis, itthon ő maga a kisördög (de jó értelemben, szóval olyan kis cuki huncut energiabomba), de bent az oviban ő a jógyerek, szolid, visszafogott, kedves, segítőkész.

A nagylányom elsős alsós, ő is visszafogottabban viselkedik a suliban (és anno az oviban is), itthon lazábbak, "rosszabbak".

2015. nov. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én csak attól tartok hogy ez miatt kiközösiti a többi gyerek mivel ö nem akar késöbb meg ök nem akarnak vele játszani.Sokszor egész nap nem eszik nem iszik fölleg ha valaki sír az asztalnál.Séta alkalmával nem akarja megfogni a gyerekek kezét.Sokszor reggel ovi elött annyira sír hogy sokszor elöfordul a hányás is. :(
2015. nov. 22. 13:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Huh akkor valami erős szorongás lehet benne, ha ennyire rástresszel a dologra.

Beszoktatás hogy ment?

Előtte mennyire járt gyerekközösségbe?

2015. nov. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Beszoktatás háááát velem el volt de ha a gyerekek közeledtek akkor voltak a gondok! Gyerekközöségbe elötte hetente jártunk egész pici korától ringató foglalkozásokra de ott is elmászot a gyerekektöl.:(
2015. nov. 24. 12:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Más gyerekközeg nem volt akikkel együtt tudott volna játszani? Játszótér, játszóház, nyaralás, szomszéd gyerek..... Óvónők mit tapasztalnak: pl játékba, foglalkozásokba be tudják vonni.....

Ha nagyon elzárkózik mindenképpen jó lenne ha egy pszichológus megnézné szerintem, hogy a gyerekek felé miért nem nyit.

2015. nov. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!