Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van valamilyen felső határ az...

Van valamilyen felső határ az óvódai ebédbefizetésnél? Vagy az önkormányzat meghatározza, aztán mindenki fizesen? A mi óvódánkban pl.270 Ft/nap-ról 470 FT/nap-ra akarják emleni azonnal.

Figyelt kérdés
2015. dec. 7. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk évek óta 475,- nem estek bele az ingyenes étkezésbe?
2015. dec. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez csak ebéd? Vagy tízórai, ebéd uzsonna? Mert akkor elég kevés a 270 Ft. Valószínűleg már rég nem emeltek, és azért van ez a drasztikus lépés. Mennyire vagy elégedett egyébként a minőséggel?

Ha csak az ebéd ennyi, akkor biztos szólnék...

2015. dec. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem estünk bele az ingyenes kategóriába, de nem sokkal vagyunk a meghatározott összeg felett.

Ebben minden benn van, de gyakran éhesen jön haza a gyerek. Ha már ennyit fizetek, legalább ne evéssel kezdenénk a hazaérkezést.

Kíváncsi voltam a többi óvódai ebéd árakra, mert kicsit hirtelen emeltek elég nagy összeget. De tényleg arra hivatkoznak, hogy régen volt emelés.

2015. dec. 7. 17:55
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a bölcsi 340 Ft/nap, és csapnivaló a minősége. Az ovit most nem tudom, 2 éve volt nagycsoportos a nagyobbik, akkor volt 380/ nap.

A sulit sem tudom, mert ott már nem "kötelező" enni, így a Teletál-tól rendelem neki.

2015. dec. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk 445 Ft egy napra a reggeli ebéd uzsi. Szerintem a nálatok az lehet a magyarázat, hogy eddig az önkormányzat támogatta az étkezést és most nem fogja. Mert 270 Ft-ból kihozni egy gyerek kajáját napi szinten lehetetlen (csak a saját háztartásodból indulj ki). Én még ezt a 445 Ft-ot is keveslem. Az hogy a gyerek éhesen jön haza az már más dolog, ez a konyhareform "nagyon jó". Anyum nyugdíj előtt szakácsnő volt. Alig volt moslék, most meg vödörszám viszik tőlük megsemmisítésre.
2015. dec. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én nem tudnám ennyiből kihozni az biztos, de nagy tételben gondolom máshogy alakul valamennyire az ár.

Most már kezdek megnyugodni, hogy ez a piaci ár Ha finom lenne, akkor mondjuk nem is lenne gond, de a gyerek fogalmazása szerint "nem mindig ízletes".

2015. dec. 7. 18:46
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk 525 Ft/nap az étkezés. Idén januárban emelték 441 Ft-ról, én is felháborodtam. Szerintem nincs maximálva. Engem legalább az nyugtat, hogy bár az oviban 100 gyerekből 8-an fizetünk, de a kislányom sokat eszik és nem válogat, így legalább nem a semmire fizetünk ki havinta 10-12 e Ft-ot.
2015. dec. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

gyerekem ovijában 470Ft egy napra az étkezés. én is oviban dolgozom, nekem 10500Ft egy hónapra, ahogy a gyerekeknek is, itt nem napra van, hanem fixen ennyi egy hónapra.

gyerekemnek ez a 2. óvodája, előző egy nívósabb környéken volt, ott 750.-ot fizettünk egy napra, mondjuk "svédasztalos" volt a reggeli és az uzsonna, így soha nem maradt éhes, mindig bőséges volt a választék. de emiatt azt gondolom, hogy nincs felső határ és a 470.- az tényleg egy teljesen átlagos napi díj, emiatt szerintem ne háborodj fel, inkább örülj, hogy eddig csak 270volt, ami igen kivételes :)

2015. dec. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is 470 Ft körül van, ez az átlag 400-500 Ft között. Eddig szerencsések voltatok, hogy csak 270 Ft-ot fizetettek. Szerintem is az lehet, hogy egy részét állta az önkormányzat, de most már nem tudja.
2015. dec. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A bölcsiben 500 valamennyi, az oviban 400 valamennyi volt a napi étkezés. Most már nem kell fizetnünk érte, de eddig sem tartottam túl soknak ezt az összeget.
2015. dec. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!