Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Más ovikban is betegen dolgozn...

Más ovikban is betegen dolgoznak az óvónők?

Figyelt kérdés
Kisfiam egy nyugodt gyerek aki szeret oviba járni. Az egyetlen amit nehezen visel az az, ha nagyon eltérünk a napi rutintól, pl múltkor pár napig nem voltam itthon (kórház), ő hisztis és nyűgös lett. Amikor hazajöttem, én hoztam el az oviból ,az óvónő közölte hogy a gyerek köhög, meg kéne nézetni orvossal. Mondtam hogy oké, figyelgetem, és ha gáz akkor viszem dokihoz. Erre ő: Nem , csak igazolással mehet oviba. Persze a doki megértette hogy miattam volt nyűgös, és mondta hogy semmi baja, de pár nap ovimentesség nem árt neki. Oké, igaz hogy dolgozom, de ennyi belefér, kaptunk igazolást és itthon nyaralt a fiam 3 napot. Következő héten ment oviba. Hazaküldték mert hányt, ez pénteken volt. Mondtam hogy figyelgetem és ha nem lesz teljesen jól szombaton akkor nem megyünk hétfőn oviba. Erre az óvónő: Mindenképpen doki, igazolás nélkül nem mehet. Már túl vagyunk 4 fosós-hányóson, a doki nem ad rá semmit, max annyit érünk el hogy a gyerek összeszed még egy mandulagyulladást a váróteremben. Elvittem orvoshoz, hétfőn mehetett volna oviba de még sápadt volt, így nem vittem hogy ne fertőzzön. Persze dolgozni is kéne... Ma vittem először. A fiam aki imád oviba járni, ennyi itthonlét után nem akart menni, sírt az ajtóban stb, már volt ilyen, az a megoldás hogy pár napig megy és akkor rendben lesz megint minden. Az oviban az óvónőnek nem volt hangja, tüszős mandulagyulladás+fosós hányós, plusz hangszálgyuszi, és nevetve mondta hogy majd max visszafertőzi a gyerekeket. B@sszus. Én csak csont egészségesen vigyem, még ha a munkahelyem bánja is, de ők lesz@rják, csak ne kelljen táppénzre menni. Hát mi is pénzből élünk. Alig van gyerek az oviban, nem hiszem hogy minden 5 gyerekre kell egy beteg óvónő, simán összevonhatnák a csoportokat. Máshol is ilyen gáz a helyzet? Ja és amikor kijöttem, még benéztem az ablakon, és a fiam az óvónő ölében ült. Bekiabáltam hogy nemár, de a nő csak a vállát vonogatta. Na eddig voltam jó fej, ezután nem várom ki hogy az én gyerekem teljesen egészséges legyen plusz 1-2 nap, hanem mihelyt mozgatható, szerzek igazolást és irány az ovi. Ha nem a gyerekek fertőzik végig egymást akkor az óvónő. Elhiszem hogy dolgoznia kell, de a 26 csoportbéli gyerek szülőjének is. Szerintem simán meg lehetne oldani másképp is, a kevés gyerekre 100% hogy van egészséges óvónő, vagy legalább olyan aki nem antibiotikumon él, és van annyi esze hogy felvesz egy maszkot és nem nyalja körbe a frissen gyógyult gyerekeket.
2015. dec. 10. 08:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk eddig még nem vettem észre, hogy akár az óvónők, akár a dadus beteg lenne. A másik kérdésben viszont igaza van. Természetes, hogy csak igazolással mehet a gyerek oviba.
2015. dec. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ó, az még jobb volt, amikor két hónapja kórházban volt a lányom és a nővérek 90%-a(!!) látványosan beteg volt. Kórházról beszélünk, ahová eleve legyengült immunrendszerrel kerülnek be a gyerekek. Összesen két nővéren láttam szájmaszkot, a többi még arra se vette a fáradtságot, hogy miután az egyik gyereket megtapogatták, kezet mossanak a következő előtt, pedig előírás lenne.


Légúti betegséggel került be, mire hazaértünk, már sugárban hányt. A kórtermébe egy hányás miatt kiszáradt kisfiút tettek be, így elég egyértelmű a fertőzés forrása. Nem a kisfiúra haragszom, ő nem tehetett róla, de a kórház személyzetének az alapvető higiéniára illett volna a figyelni. Egyedül az orvos mosott kezet minden egyes gyerek után.


Sőt, egyszer a mosdóból visszatérve láttam, hogy a nővér épp törlés/fertőtlenítés nélkül dugja vissza a lányom a szájába a földre kidobott a cumiját. Mivel szóltam, hogy két percre megyek el, ha nem is volt kedve elmosni, legalább engem megvárhatott volna, hogy mossam el én...

2015. dec. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gyerekek fertőzték le sorra az óvónőket. Ez a figyelgetem ez az egész csoportban játszott, max létszám meg 30ból 10 volt. Mi szeptember óta nem vihetjük se sápadtan, se köhögéssel, minimális orrfolyás belefér. Igazolás nélkül nem kötelesek bevenni, és nem is veszik be. Minden ilyenkor szólnak, hogy el kell hozni a gyereket. A mi ovinkban már voltak kint ellenőrizni is, majdnem megbukott az ovi, azóta nincs bent beteg.
2015. dec. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Okés az igazolás, csak múlt hét előtti héten kizárólag azért küldték haza a fiamat mert nyűgös volt. Nagyon nyűgös. Hiába mondtam hogy nem beteg hanem csak nem voltam itthon ezért ilyen sírós az oviban. Könnyebb volt megszabadulniuk a problémás gyerektől, csak igazolással vihettem. A tiéteket küldték már haza nyűgösséggel hogy csak orvosi igazolással mehet? A doktornőnek mondtam hogy miért kell neki az igazolás, és ő mondta hogy a "problémás" gyerekek többször "betegek", egyébként ő is mondta hogy semmi baja. Hurrá. Egyébként tényleg egy csöndes, jókedvű kisfiam van, alapból teljesen kiegyensúlyozott, csak ez a sok hiányzás is összezavarja teljesen. Kiscsoportos. Előtte 1,5 évig bölcsis volt, ott sosem volt gond, szeretett oda járni. Csak hogy minden szirsz@rral hazaküldik, múltkor tényleg ok nélkül, nem volt beteg csak hisztis, és én szívom meg, és nagy az esélye hogy megint beteg lesz ,mert az óvónéni megoldja. Nagyon ideges vagyok, a gyerek konkrétan egész hónapban nem fog oviba járni. A bölcsiben már végigcsináltuk a betegségeket, és már nem is olyan fogékony, elég stramm kissrác lett, de ha egy mandulagyulladásos nő ölelgeti fél órán át, akkor tuti elkapja. De akkor lesz hozzájuk egy-két szavam.
2015. dec. 10. 09:06
 5/10 anonim ***** válasza:

A nyűgösség tipikusan a betegség első jele szokott lenni, ezt te is tudod. Az óvónő pedig nem orvos, hogy ránézésre meg tudja mondani, hogy ebből betegség lesz, vagy sem.

Az igazolás elvárt mindenhol.


Egyébként nálunk lehetőleg nem dolgoznak betegen, de ha minden tüsszentésre táppénzre mennének, akkor nem lenne egy óvónő sem bent. Ilyenkor betegség idején, eleve meg vannak tizedelve, ahogy az ovisok is.

Viszont igyekeznek nem nyalni falni a kicsiket, ha épp betegek.

2015. dec. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a nyűgösség lehet a betegség első jele, de mondtam nekik hogy miért nyűgös. Köszi a válaszokat, én is híve vagyok annak hogy betegen ne menjen a gyerek, csak azért vagyok mérges mert az enyémet az óvónők hazaküldözgetik ok nélkül, ők pedig durván fertőznek mindenkit és ezt nevetve meg is mondják. Majdnem sírtam amikor megláttam hogy a fiamat ölelgeti, és amikor rászóltam akkor csak a vállát vonogatta :( Már előre látom a hétvégénket :( Köszi még egszer! Ja és nagyon reklemálni nem merek, nehogy a kisfiam szívja meg, nehogy másképp álljanak hozzá mint a többi gyerekhez. Még egy kérdés, ti hogyan oldottátok meg (mivel mindenki szépen táppénzen marad a beteg gyerekkel amíg az meg nem gyógyul), hogy nem rúgtak ki a munkahelyről? Mert én most csináltam egy vállalkozást és itthonról dolgozom, de vannak határidők itt is, de a rendes munkahelyemről 2 hiányzás után (1 hónapon belüli) kirúgnak.
2015. dec. 10. 09:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Többtényezős a történet. Egyrészt, ha pöccre ki van számolva a létszám, akkor lehet, hogy nem tudnak helyettesítést megoldani. ha túl kevés az óvónő, akkor meg a gyerekeket veszélyezteti a felügyelet hiányossága.


Nyűgösség... bölcsődés a lányom, ott egyszer hazaküldték, mert 37,2 fokot mértek nála. Amikor beértem, fullasztó meleg volt, rajta pulóver, egyszerűen túlmelegedett. De hazahoztam. Valamit mégis megsejthettek, mert ez egy csütörtöki napon volt, szombat éjjel meg váratlanul kruppos rohamot kapott és kórházban kötöttünk ki.


De olyan is volt, hogy délután szóltak, hogy a tízóraira megevett banánt kihányta. Kérdeztem, hogy nem kellett volna bejönnöm érte? Mondták, hogy nem, mert olyan akrobatikus mozgást végzett rögtön kaja után, illetve a hányásnak is inkább bukás jellege volt, hogy nem utalt fertőzéses hányásra. Igazuk lett, mert nem ismétlődött és nem volt beteg később sem.

Emiatt én bízom a tapasztalatukban. Reggel szoktunk szólni, ha például reggel álmosnak látjuk, hogy nyűgösebb lehet a fáradtság miatt. Akkor beleszámolják a viselkedésébe, hogy esetleg csak álmos és azért más.


A maszk viselésével viszont egyetértek. Amikor én nyaltam be munkatárstól hányós vírust, itthon maszkot hordtam, ha a gyerekkel kerültem kontaktba és 10 percenként kezet mostam. A férjem elkapta (akkor nem volt rajtam maszk, ha csak ő volt a közelben), a gyerek nem. Viszont rá kevésbé volt erős hatással, mert felnőtt szervezet. Egy napot rókázott, aztán másnap már jól volt és ment dolgozni.

2015. dec. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Még egy kérdés, ti hogyan oldottátok meg (mivel mindenki szépen táppénzen marad a beteg gyerekkel amíg az meg nem gyógyul), hogy nem rúgtak ki a munkahelyről?"


Ha olyan baja van, ami a közérzetére is kihatással van - elesett, rosszul érzi magát, akkor az apja vagy én itthon maradunk vele. Amikor már csak köhög/folyik az orra, de amúgy jó a hangulata, akkor bébiszitter. orrot szívni, gyógyszert beadni (szigorú előzetes egyeztetés után) ő is tud, a gyerek pedig csak addig igényli a mi jelenlétünket, amíg a közérzete rossz. Eddig ez bevált nálunk.

2015. dec. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én biztos mondtam volna jó hangosan" nem most menjen csak haza és igazolással jöhet az óvónéni is" és biztos hogy balhéznék
2016. febr. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szeptember óta állandóan beteg vagyok,érdekes lenne táppénzre mennem....hétvégén jobban leszek keddre megint nátha,torokfájás,fülfájás fosás-hányás,levertség stb és én még haza is hordom a saját gyerekemnek...szerintem sokan nem látják a mindennapjainkat amikor az arcodba fröccsen a takony mikor tüsszent a gyerek vagy rádhány stb....lehet a pálcát törni mi is pénzből élünk mi sem szórakozhatunk állandóan a táppénzre menettel és nem tolok ki a kolléganőimmel sem.Hiába vagyok 1-2 hétig téppénzen mindig visszafertőznek a gyerekek.
2016. febr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!