Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Melyiket válasszam a családi...

Kavics1 kérdése:

Melyiket válasszam a családi napközit vagy az óvodát 2,5 éves kislányomnak?

Figyelt kérdés
Az óvoda egy új szép épület csodás kerttel, játékokkal, viszont vegyes csoportba kerülne, a csanában kortársaival lehetne és több nevelő is van. Nem tudok dönteni melyik lenne a jobb. egyik 65, másik 7 ezer havonta.
2015. dec. 10. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
én nagyon ellene vagyok a vegyes csoportnak, ennek ellenére azt mondom, hogy jobb ha oda szokik be most ahova aztán még 3,5 évig fog járni, mint a csana, ahova beszoktatod, majd nyáron ki és be az oviba.
2015. dec. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha először Csanába járna és 3 évesen menne oviba, akkor is vegyes csoportba kerülne? Látom neked ez akadály. Nekem egyik gyerekem vegyes csoportba jár. Én nem vettem észre, hogy gondot okozna nekik.

Mikor 3 évesen kezdte, akkor a csoport fele 7 éves nagycsoportos volt, a másik fele meg ugye kiscsoportos. Idén már a lányom középsős, az elballagott nagycsoportosok helyére jöttek kiscsoportosok. Az óvónénik még meg is dicsérték a lányom, hogy milyen segítőkész a kicsikkel, tanítja őket. Szerintem nincs hátránya a vegyes csoporttal.

Kérdés, mennyire lesz vegyes a csoport? Mert 2,5 évesen összerakni 7 évesekkel nem biztos, hogy jó.

Na, meg ott van, az anyagi oldala. Ha menne több hónapig a 65 ezer, akkor inkább Csana, de nem azért, mert vegyes csoportba menne, hanem 2,5 évesen lehet jobb még a kisebb közösség, kisebbekkel lenni.

Ha sok a 65 ezer, akkor sz önkormányzati bölcsi lenne igazából a legjobb.

2015. dec. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
gyerekfüggő, te ismered a lányod, hogy ellenne-e egy nagyobb létszámú csoportban már, vagy úgy érzed jobb ha kis létszámúban van még ahol kevesebb gyerekre jut 1 nevelő... anyagilag meg megint csak te tudod mi az amit megengedhettek magatoknak minden gond nélkül :) (alapból volt csanás dolgozóként inkább ennyi idős korban azt ajánlanám, de nem mindegy mennyit járna oda, tényleg van-e értelme beszoktatni oda, ha csak fél évet járna ha és utána átviszed mindenképp az oviba)
2015. dec. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Fél évre nem szoktatnám csanába, annak ellenére sem, hogy azt jobbnak tartom, mint az ovit. Mire beszokna, már el is kellene onnan mennie és az nem tenne neki jót.
2015. dec. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!