Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ilyenkor mi van? Nyilván...

Ilyenkor mi van? Nyilván ilyenre nem kérhetem az óvónőt?

Figyelt kérdés

Kiscsoportos fiam köhög. Nem beteg, voltunk dokinál, egy előző betegségből nem tudott felszakadozni teljesen a trutyi, és most ismét szárazan köhög. Torka nem piros, orra nem folyik, oviba mehet. Viszont írt ki szirupot, amit reggel és délben kellene adni. Igen ám, csak ő ugye délben oviban van, 4 körül hozom el, akkor meg már annyira nem ajánlatos, mert a szirupnak ugye az a dolga,hogy felszaggassa, így viszont félő,hogy este a köhögéstől nem alszik. Mert akkora pont a lefújtót kellene adni.

Ilyenkor meg lehet kérni az óvónőket,hogy pár napig adják be neki, vagy nincs rá kapacitás, ne is próbálkozzam?


2015. dec. 11. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az óvónők nem adhatnak be gyógyszert a gyerekeknek.
2015. dec. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%

Mi is hasonlóan jártunk. A lányomat hazaküldték, mert "köhög kicsit" de napközben nem, csak alváskor, vigyem el orvoshoz. el is vittem, a doki nem talált semmit, mehet közösségbe, de azért adjak neki enyha köptetőt.

Szóltam az oviban, az óvónők húzták a szájukat, és megkértek, hogy inkább ne vigyem a gyereket pár napig, orvosi igazolás ide vagy oda.

Az orvosi látogatásnak viszont meg lett az eredménye (több, mint két órát ültünk a váróban), másnapra olyan beteg lett, hogy majdnem kórház lett a vége.

2015. dec. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nálunk, nem kérik,hogy vigyem haza, mert tudják,hogy mi van. Több,mint két hete tart a dolog, nem is tudnám addig itthon tartani. Viszem sószobába, de ott is kell legalább 5-6 alkalom,hogy legyen hatás, és még csak kétszer voltunk.

Szerencsére nem egész nap köhög, ezt mondták az oviban, csak lefekvéskor 10 percet kb. Itthon is csak akkor ,meg reggel szintén egy pár percig. Utána semmi napközben.

2015. dec. 11. 11:12
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Óvónő semmit nem adhat be a gyereknek. Anyám igazgató egy általános iskolában, pár éve az egyik tanárt perelte az egyik szülő, mert valaki szülinapi ünneplésén multivitaminos pluszt ivott a gyereke. XD Ez olyan hihetetlen hogy el se hittem volna, ha nem a saját szemem láttára történik.
2015. dec. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

én gondozónő vagyok, nem adhatunk be gyógyszert a gyereknek, tilos!

viszont mint anyuka mondom, hogy 4kor még nyugodtan add be a köptetőt, nekünk úgy írja ki az orvos, hogy 5-ig azt, 8kor meg csillapítót, így is szoktam évek óta ha köhög, f5-5 körül adom be a 3. adagot, eddig még nem volt baj belőle :)

2015. dec. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!