Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kisfiam nagycsoportos, jövő...

Kisfiam nagycsoportos, jövő héten fogadóóra lesz, az iskoláról kell beszélni. Az óvőnő mondta, hogy szedjem össze a kérdéseket. Mit kell ilyenkor kérdezni az iskoláról?

Figyelt kérdés
2016. jan. 8. 11:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Valaki tudna segíteni?
2016. jan. 8. 11:38
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Csak van valami kérdésed, a te gyereked, iskolába megy, ez azért nagy dolog.
2016. jan. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 klopusz ***** válasza:
53%

Attól függetlenül, hogy nekem furcsa, hogy a szülőnek kell kérdeznie és nem az óvónő mondja magától a dolgokat, ilyesmiket kérdeznék:


- milyen iskolák vannak a környéketeken?

- évfolyamonként hány osztály van?

- van-e nyelvoktatás? ha igen, milyen nyelv, hány órában?

- napköziotthonos oktatás van?

- kötelező az egésznapos iskola?

- van-e és mikor nyílt nap az iskolában, amikor meg lehet nézni egy tanórát olyan tanárral, aki a leendő első osztályosokat fogja tanítani?


Legfontosabb (szerintem): keress olyan szülőket, akiknek abba az iskolába jár a csemetéjük. Nekik mi a véleményük az iskoláról és a tanárokról? Ismerik-e a leendő tanítót/tanítókat?


Most hirtelen ennyi jut eszembe.


Remélem, segítettem.

2016. jan. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Szerintem azt kell mindenekelőtt megbeszélni, hogy iskolaérett-e a gyerek. Értelmi, fizikai, érzelmi, szociális stb. érettség kell az iskolához. Ha neked van bármilyen kételyed, arra kérdezz rá (pl: túl érzékeny a gyerek, túl játékos még, szétszórt vagy ha csak egyszerűen hallani sem akar a suliról). Kérdezd meg, ők hogyan látják, hogy teljesít az oviban, voltak-e felmérések, milyen kapcsolata van a többi gyerekkel. Az a cél, hogy döntsetek az iskoláról. Ha a gyerek iskolaérett, akkor csak a technikai kérdések maradnak :)

2016. jan. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Elég fucsa ez így, de én ebben a helyzetben ezeket mondanám/kérdezném:

- mi lett az iskolaérettségi vizsglat eredménye (tudj róla, hogy ez egy tesz, amit meg lehet nézni, sokféle részfeladat van benne, ezért nem csak összességében érdemes, hogy mehet-e suliba vagy nem, hanem azt is, hogy az egyes részterületekben milyen eredményt ért el)

- ha nem mehet a teszt szerint, akkor mi a pedagógus véleménye, egyetért-e, hová kell továbbmenni (régi nevén nevtan- kérj elérhetőséget, szakember nevét stb. ha szükséges)

- elmondhatod, hogy te hogy látod a gyerekedet (inkább menjen, inkább ne, miért)- aztán erről is lehet beszélgetni, véleményt kérni, főleg, ha nem egyezik a véleményed a pedagógussal

- a részeredmények alapján melyek a gyerekednél a fejlesztendő területek és az óvónő mit tanácsol, az óvodai év hátralévő részében hogyan történjen a ráerősítés (pl. ha szükséges gyógytornász vagy logopédus, akkor az ovi hogyan biztosítja, need célszerűe- vinni akár nevtanba, akár magán úron, hová, kit ajánl, elérhetőség stb.)

- mik a gyerek erősségei, ez alapján a környékbeli iskolák közül melyiket ajánlja számára és melyiket inkább nem (pl. művészeti iskolába is más készségekkel lesz sikeresebb, mint erős kéttannyelvűben)

- ha ismeri az ajánlott iskolát/iskolákat, esetleg ismeri a leendő elsős tanítónéniket. Mit gondol s gyermeked személyiségét ismerve, milyen típusú tanítónénivel lenne jó együttműködni, kit ajánlana (ha konkrét személyt nem is tud, azért meg lehet fogalmazni irányvonalakat: pl. Pistikére jó hatással van a határozott, rendszerezett környezet, szereti az utasításokat követni- vagy Pistikének jobban igénye van a "tyúkanyó" típusú tanítónénire, lassabb haladásra stb.)

- melyik iskolának mikor lesz nyílt napja- ha nem tudják, a neten fent van- vagy kérjtelefonszámot az intézményhez stb.

- sok oviban szoktak a nagycsoportosoknak iskolalátogatást szervezni a körzetes általános iskolákba- kérdezz rá, hogy nálatok van-e, várható-e, menj el te is, fontos.


Általánosságban kérdezhetsz arról, ha nem vagy tisztában vele, hogy mik az iksolaérettség objektív kritériumai (ez ténykérdés), illetve arról is, hogy mit tudsz tenni, ha az eredménnyel nem értesz egyet.


Mindig legyen A.B.C terv is- tehát ha van favorizált intézményef/tanítónő, ahová jó lenne, ha a gyereked kerülne, ne dőlj hátra, mert adódhat helyzet (főleg, ha nem körzetes stb.), hogy nem veszik fel- így járd körül a témát.

(körzetesség kérdéséhez: az óvónőtől is kérdezheted, a helyi jogszabályban vagy az iskola honlapján is megnézheted a körzethatárokat- ellenőrizd le!)


Én a helyedben letölteném a számunkra érdekes intézmények kompetenciavizsgálatának eredményeit (sokat mond több év eredménye az adott intézményről- ha nemtudod mi ez, keress rá), illetve a kiszemelt intézményekről érdemes még netes szülői fórumokat is keresni/olvasni/indítani.


Én összefognék a csoportban pár értelmes szülővel, akik hasonló felfogásúak, a gyerekeiket is esetleg ugyaynoda tervezik vinni, ahová az enyém menne és meg is oszthatjuk a tapasztalatokat/feladatokat.

Kezdeményezhettek ezügyben akár szülőit is vagy valamilyen zárt ovis fórumot, levelező listát.


Minden jót.

2016. jan. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
"Én összefognék a csoportban pár értelmes szülővel, akik hasonló felfogásúak," Ez jó, de a kérdező nagyon jó felfogású lehet, ha azt sem tudja mit kérdezzen az iskolába menő gyerekével kapcsolatosan az iskoláról!
2016. jan. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Én már 2 gyereket indítottam el suliba(a 3.-at az oviba októberben),de egyiknél se az iskoláról kellett kérdezni.A mi kerületünkben konkrétan 12 iskola van.Honnan a viharból tudja az óvónő,hogy melyikbe mi a helyzet/rendszer?

A kérdések a gyerekre kell,hogy vonatkozzanak,az iskolával kapcsolatban.A szocializálódása,az új társakhoz való hozzáállása,az érzelmi intelligenciája,mennyire tud koncentrálni,milyen típusú iskolát javasolnak(sport,művészi,iskolaotthonos,kisebb létszámú,nyelvi).Esetleg miben tudjátok Ti erősíteni,fejleszteni az iskola kezdésig,stb.

2016. jan. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
33%
Aki leszólta a kérdezőt! Nem érzem magamat hülyének, de igencsak gondban lennék, hogy mit kérdezzek az ÓVÓDÁBAN az iskoláról. Nem kérdeznék semmit. Ha a gyerek szeptembertől iskolába megy - az én lánykám is Elvileg szeptemberben kezd - akkor már csak néztetek iskolát és nem az óvónők fognak felvilágosítani! Ami szóba jöhet suli körbejártunk, megyünk majd -és már voltunk is - nyílt napon. Ott kérdezek, ha van kérdésrm nem az oviban. Az oviban az iskolaérettségi tesztről kérdeznék - már ha írnak, mert nem mindegyik oviban van.
2016. jan. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!