Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az ügyről? Gyerekverés az oviban. Többi lent.

Figyelt kérdés

[link]

EGY óvónő figyel csak a gyerekekre? Nem 2-nek kéne lennie minimum? Vagy ez hogy van??? Komolyan, annyi durva dolgot hallani bölcsődékről és óvodákról, hogy az ember lassan már fél beadni a gyerekét.


2016. jan. 9. 17:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Érdekes.... jó sok részlet kimaradhatott....

A mi ovinkban kb. egy időben megy ki minden csoport, délelőtt is, délután is. Minden csoporttal megy a két óvónő, plusz az ovi két ped. asszisztense. Az udvar csoportterületre van osztva, mehetnek mindenfelé a gyerekek, de így tudják, hogy melyik vonalon kell keresni a saját óvónénit. Az összes óvónéni a gyerekeket pásztázza.

Voltam én is gyakorlaton, ha olyan területre akarnak menni, ahová nem szabad (bokrok mögé) vagy elkezdenek lökdösődni, biztosan közbelép egy óvónő.

Egy ilyen módszeres verést végrehajtani sok idő. Nem három perc, amíg a telefonálás zajlott. Addig ki vigyázott a gyerekekre? Csak az az egy óvónő? Akkor hibázott az ovi, mert 10 gyerekenként 1 felügyelő személy kell. Ebben a sztoriban valami nem kerek.

2016. jan. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Simán el tudom képzelni, hogy megtörtént. Láttam már hasonló esetet, igaz nem ennyire durvát. Két gyerek egymásnak esett, az óvónénik meg észre se vették, csak egymással beszélgettek. Mire odafigyeltek, abbamaradt a verekedés, csak az egyik gyerek sírt.
2016. jan. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
62%
Az óvónőnek szerintem nem lett volna szabad munkaidőben telefonálnia. Ennek ellenére szerintem kb minden óvónővel előfordult már ilyenm sőt, nemcsak az óvónőkkel, hanem mindenkivel! Neki pechje volt. Sajnos most rajta csattant az ostor, de jobban belegondolva ez sokkal inkább felveti a szülők felelősségét, sokkal inkább a családban kellene erőszak után vizsgálódia a rendőrségnek, mert bár sok gyerek agresszív, olyanok is, akiknek normális családjuk van, de azért agyba-főbe verni valakit nem ugyanaz, mint bokán rúgni...
2016. jan. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
(Nem olvastam a korábbi kommenteket.)Az volt az első gondolatom, hogy meghurcolják az óvónőt a "gondatlansága" miatt. De mi lenne abban az esetben, ha az egyik gyerek édesanyjának kellett volna telefonálnia, mert mondjuk a kicsi nagyon beteg, és haza kell vinni az oviból? Nincs váltótárs, lehet, hogy a dajka is másik csoportban volt. Akkor is megköveznénk? Kevesebb, mint 3 perc telefonálás miatt?! Ez komoly?
2016. márc. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!