Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ekkora gond volt az oviban...

Ekkora gond volt az oviban való szülinapozás?

Figyelt kérdés

Nálunk is mint majdnem minden oviban, az adott szülinaposnak viszünk be tortát.

Direkt glutén és laktózmentes tortát csináltattam. Vettünk a csoportba a gyerekeknek is egy kis apróságot( fiúknak kisautót, lányoknak kispónit) mindezt az óvónőkkel leegyeztettem. Ezek a játékok maradtak is az oviba.

Amúgy is sokat segítünk be az ovi életébe.

Na a probléma ott kezdődött, hogy a szülők teljesen kiakadtak, hogy én miért cukrászda által készített tortát vittem, meg mi az hogy én a csoportba a gyereknek ajándékot veszek.

Most ez komolyan ekkora nagy probléma volt? Eddig is sokszor vásároltunk az ovinak játékokat, senkinek nem volt vele gondja.



2015. nov. 24. 22:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
A cukrászdával nem tudom mi bajuk lehetett, de az ajándékkal gondolom annyi, hogy úgy érzik legközelebb majd nekik is ajándékokat kell adni az összes gyereknek ezek után, mert te ezt a szokást bevezetted. Az utóbbi felháborodást mondjuk meg is értem. Mert lehet hogy te nem várod el más szülőtől, de nekik ez kínos lehet, és mi van ha az ő gyerekük azzal jön haza, hogy "anya holnap lesz a szülinapom, mi is veszünk mindenkinek ajándékot" (vagy az ovinak, tok mindegy).
2015. nov. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
Én is cukrászdás tortát szoktam vinni. Más gyerkőcöknek is azt hoztak. Az ajándékozás nekem is furi, de nem tulajdonítanék neki nagy jelentőséget. A te dolgod. Amúgy meg az óvónénivel egyeztettél. Mondd el neki is, aztán majd ő elsimítja a dolgokat.
2015. nov. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Én szülőként azt érezném, hogy akkor majd ezt nekem a következő adandó alkalommal viszonoznom kell, csak épp nálunk minden forintnak megvan a helye, nem tudunk ilyesmire költeni csak úgy. És szerintem ez az általános inkább, a legtöbb szülőnek erre egyszerűen nincs keret, de kellemetlennek érzik, hogy más szülő megvendégeli és megajándékozza az ő gyereküket, ők pedig nem tudják viszonozni. Gondolom, ezért a felháborodás a többi szülő részéről. Mondjuk ezt meg lehetne beszélni előre szülői értekezleteken vagy fogadóórán, ezek azért vannak többek között...
2015. nov. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Azért is lepett meg mert eddig ebből nem volt gond.

Tudták, hogy sokszor a csoportba mi veszünk játékokat.

És az óvónéni "osztotta" ki az új kis játékokat.

2015. nov. 24. 22:21
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
Igen az nagyon szép, hogy visztek az ovinak játékokat, csak most ez esetben összekötöttetek a gyerek szulinapjaval és így úgy tűnik, mintha ő adta volna az ünnep alkalmából. Tényleg a szülőin előre meg kellett volna említeni, hogy ebből ne legyen félreértés, sértődés, ne érezzék a többiek ezek után kötelessegnek, mert így váratlanul érte őket. 1 voltam.
2015. nov. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
Tudtommal az ÁNTSZ miatt nem is lehetne más tortát bevinni, mint cukrászdait (blokkal együtt). Ugyanis, ha véletlenül ételmérgezés történik, így tudják csak visszakeresni a fertőzés forrását.
2015. nov. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Igen én is így tudom.

De anyukák szerint micsoda nagyzolás volt, hogy ilyen-olyan mentes tortát vittem.

Nem tudom ebbe mi a nagyzolás. Legalább mindegyik gyerkőc tudott belőle enni.

Mert nekik jó az otthon megsütött süti is.


Valóban a játékokra térve, nem most kellett volna odaadni.

2015. nov. 24. 22:38
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

Pedig tényleg nem szabad házi tortát bevinni, sokszor volt itt ilyen kérdés. Ezek szerint nálatok megengedik, vagy hogy sütnek otthon?

Ajándék tényleg túlzás volt.

2015. nov. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
63%

Az ajándék szerintem nem kellett volna, mert valóban ezt akkor a többi gyerek összekapcsolja alapból az ovis szülinapozással.

Nálunk pl., sőt tudom, hogy máshol is, mikor jön a szülő a gyerekért, csak azért, mert oviba volt, hoz neki csokit.

Erre az én lányom 1,5 hét óvodai lét után ezt kifigyelte, és kezdte tőlem kérni a csokit, mikor mentem érte. És ezt minden nap. Totál ki volt akadva, hogy nem vittem.


Érted?


A tortát nem lehet nálunk otthonról vinni, csak cukiból, de ez országos szabály szerintem.


Hogy mit gondolnak rólad, ne törődj vele. Amíg tudsz adni a tiédből, rossz ember nem lehetsz. Ezt az egyet jegyezd meg. Meg azt, hogy mindig jobb, ha irigyeseid vannak, mintha szánokoznak feletted.


Ők irigyek sajnos. De máskor picit próbálj meg a szegény ember fejével gondolkodni, az irigységre hajlamos szegény emberével.

2015. nov. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

Jesszus... A kérdező baromi figyelmes, a tortával, az ajándékokkal, és azt kapja, ne vigye, mert majd a többi szülőnek ez kényelmetlen, és majd azt gondolják, hogy ez az elvárás? Komolyan?


Én nem érezném így. Ők így ünneplik, lelkük rajta. Nekem nagyon szimpatikus lenne egy ilyen nő, aki ennyi mindent megtesz az oviért, így benne az én gyerekemért is!


És ha a gyerekem is csápolna, hogy ő is ajándékot akar bevinni, de nekünk nem telik rá? Nos, vagy keresnék valami kreatív, ingyenes megoldást neten (tök szép dolgokat lehet pl hajtogatni), vagy elmagyaráznám neki, hogy ők úgy ünneplik, mi tortával, meg mondjuk egy csomag lufival. (párszáz forint). Pont. Nem a gyerekem dönti el egyelőre, hogy mit hogyan csinálunk.


Ha a másik gyereket minden nap Ferrarival visznek be, és az enyém üvölt érte, a másik járjon gyalog, mint mi, mert nekünk nem telik rá? Ne vicceljetek már.. Röhej.


Kérdező, jó fej vagy, ne törődj másokkal, a gyerekek örültek, te rendes voltál, előre lezsíroztad, más nem érdekes!!

2015. nov. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!