Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen esetben kezdheti a...

Milyen esetben kezdheti a gyerek 2,5 évesen az óvodát? HOgy van a szabályozás?

Figyelt kérdés
Az óvoda eldöntheti hogy felveszi-e vagy sem? Vagy csak akkor veheti fel ha van hely, vagy ha van hely akkor köteles felvenni 2,5 évesen?
2016. jan. 12. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Általában önkormányzati szinten van a szabályozás. Nálunk legalábbis két különböző városban is így volt, már az óvodai beíratást is úgy hirdették meg a városban, hogy betöltött 3 éves kortól lehet beíratni a gyerekeket. De ha önkormányzati szinten nem szabályozzák, akkor az óvoda dönthet. Biztos, hogy nem köteles felvenni az óvoda, akkor se ha van hely.
2016. jan. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel betöltött 3 éves kortól kötelező az óvoda, ezért helytől függetlenül korábban nem köteles felvenni az óvoda a gyereket.

DE bemész az oviba, és megkérdezed.

Azért az sem mindegy, hogy egy pici falusi óvoda, vagy egy városi (mint nálunk) ahol 4 óvoda, meg 2 bölcsőde - és rengeteg gyerek - van.

2016. jan. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Persze bemegyek beszélni az óvónővel, csak előtte szerettem volna picit tájékozódni, hogy hivatalosan hogy is van ez, hogy ne pattinthasson le az óvónő úgy hogy nekem fogalmam sincs a dolgokról.

De ha maga az ovi dönti el hogy felveszik-e akkor mindegy.

Egyébként kisvárosi ovi, és jó sok gyerek van :-(

Az a baj hogy akkor mennék vissza dolgozni mikor 32 hónapos a lányom, és arra a pár hónapra már nem szeretném bölcsibe íratni...

2016. jan. 12. 14:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Ráadásul az óvoda azoknak a gyerekeknek kötelező szeptember 1-étől, akik augusztus 31-ig betöltötték a 3 évet. Ha tanév közben töltik be a 3 évet, akkor csak a következő szeptember 1-étől óvodakötelesek, így az óvoda elutasíthatja helyhiány miatt a tanév közbeni óvodakezdésüket.
2016. jan. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy június közepi a lányom, emiatt az év közben ovikezdésnek amúgy is lőttek (a nyári szabadságok, összevonások miatt nincs értelme ekkor kezdeni), viszont én márciusban mennék vissza dolgozni (mindez jövőre, 2017-ben)
2016. jan. 12. 14:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Ahogyan többen is írták, ovi függő a dolog... kislányom januári születésű , most lesz 3 éves, de szeptembertől ovis már - szobatiszta volt, és volt hely, így felvették.
2016. jan. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem most lesz 2 és fél, és mi kezdjük az ovit. Feltétel, hogy legyen hely, szobatiszta legyen, menjen magától pisilni, kakilni, egyen egyedül, igyon egyedül pohárból. Nem kötelesek felvenni, csak 3 éves kortól. Éjjeli ágytisztaság nem kötelező, de a nappali alváshoz kötelező, hogy ágytiszta legyen, mert nem pelusoznak. És valamennyire beszéljen, pl pisi, kaki menjen neki, különben nem értik. Nekem ennyit mondtak. Március végén kezdem beszoktatni, nekünk flottul megy minden. Muszáj mennie, mert hiperaktív, kell, hogy szokja a közösséget, kötöttséget.
2016. jan. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!