Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy anya egyik naprol a...

Egy anya egyik naprol a masikra elhagyhatja a gyermeket? Nincs valami jogi szabalyozas erre?

Figyelt kérdés

2015. jan. 18. 13:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni a részleteket... Van-e más gyámja a gyereknek (pl. édesapa), hány éves a gyerek...
2015. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
4 eves a gyermek. Van apa,van apasagi nyilatkozat is amit alairt de meg sem torodik vele szuletesetol fogva. Gyerektartast sem fizeti.
2015. jan. 18. 13:46
 3/18 anonim ***** válasza:
Kivel maradt a gyerek?
2015. jan. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nagyszulovel.
2015. jan. 18. 13:48
 5/18 anonim ***** válasza:
63%
Nem, senki sem köteles együtt élni senkivel, akkor sem, ha a gyereke az. Ha a nagyszülőkre hagyta, akkor jó helyen van a gyerek, az anya gondoskodott róla azzal, hogy náluk hagyta. Sok gyerek él így, sajnos, ebben semmi jogszabályellenes nincs.
2015. jan. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint az apa elhagyhatja a gyerekeit, de az anya nem?
2015. jan. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ertem,azt hittem ezt valahogy papiron is le kell fektetni hogy nyoma maradjon,Gyamugynel peldaul. Oszinten nem banom hogy az anya elment mert a gyermeknek jobb igy,nyugodt kornyezetben. Nem is szeretnek emiatt esetleg birosagra jarni vagy hasonlo. Ezert is tettem fel a kerdest.
2015. jan. 18. 13:57
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem,az apa az elejetol kezdve nem kereste annak ellenere hogy apasagi nyilatkozatot tett. Az anya meg fiatal es ugy gondolom eretlen. Ezert szeretnem a legegyszerubb modjat annak hogy a kisgyermek nalam maradjon es megusszuk ezt nagyobb ugyek nelkul.En vagyok a nagymama.
2015. jan. 18. 14:00
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
De bizony ezt le kell papírozni a gyámügyön. Ilyen nincs, hogy valaki, aki neveli a gyerekét, egyszer csak lelép, és ráhagyja a nagyszülőkre. Ez esetben el kell indítani a gyerek úgynevezett családba fogadását, amit a nagyszülők vállalnak. Ha nem, akkor más megoldást kell keresni. Barátnőméknél pont ez történik most.
2015. jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektartást pedig kérjed mindkét szülőtől amire kötelezhetőek, ha te fogod nevelni a gyereket, te leszel a gyámja. És a gyerek után járó csp-t, és minden mást is csak a hivatalos ügyek elintézése után tudod rendetni. Mindkét szülő beleegyezése szükséges lesz az eljáráshoz.
2015. jan. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!